Skrzypiąca deska w Mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Skrzypiąca deska w Mk2

Post autor: Rafał G2 » wt sty 24, 2006 00:35

Chyba nie jeden z Was ma problem ze skrzypiącą deską w swoim MK2, a wiem z doświadczenia że taki dzwięk jest denerwujący i strasznie człowieka rozprasza. Tych miejsc może być dużo, ale ja się skupię przy dźwięku dochodzącym z lewego podszybia, a powodem jest zerwany uchwyt (bardzo częste przypadki) Są różne patenty na to, skuteczne i nieskuteczne, wiem że jedni wpychają gąbkę między połączenie deski z blachą, różne materiały np. filc, nieschludnie to wygląda, niektórzy nawet wpsikują piankę montażową, ale to już jest przegięcie :grin: Minusy są takie że wieczne to nie będzie i z czasem się to wytrze i znów będą uciążliwe skrzypnięcia. Znalazłem na to inne rozwiązanie, bardziej schludne, skuteczne, a co najważniejsze, nie zajmie nam to dłużej niż 10 minut. Potrzebne materiały to jakieś 15 cm dętki rowerowej, którą należy zwinąc w rulonik i wcisnąć dość mocno, lecz z wyczuciem między uszczelkę szyby a ścianką deski rozdzielczej. Guma ma ten plus, że w tym miejscu się nie przetrze i zapewnia solidny docisk. Poniżej profesjonalna instrukcja :grin: Może się to komuś przyda, mi pomogło, dlatego chętnie chciałem sie z Wami podzielić...Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 24, 2006 00:47

mi też coś brzęczy, ale poczekam aż zrobi się cieplej i wymontuję całą dechę i wtedy zobaczę co tam brzeczy, ale kto wie może twoja metoda okaze się dobra


:-k ...

tiop_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 12, 2006 14:29
Lokalizacja: z daleka

Post autor: tiop_ » wt sty 24, 2006 00:55

a no wlasnie zawsze mi piszczy w tym miejscu jak stoje na swiatlach, juz wczesniej myslalem zeby tam napchac jakiegos papieru :) ale zrobie taka jak mowisz :bigok:



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt sty 24, 2006 01:04

należy ci sie punkt za ten piękny gif :D



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 24, 2006 01:10

tiop_ pisze:a no wlasnie zawsze mi piszczy w tym miejscu jak stoje na swiatlach, juz wczesniej myslalem zeby tam napchac jakiegos papieru ale zrobie taka jak mowisz
bez rozbiory na wiosnę to się nie da, papier nie da rady( zwłaszcza przy tej temp.)


:-k ...

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » wt sty 24, 2006 22:32

RedmaN pisze:należy ci sie punkt za ten piękny gif :D
Włożyłem w niego dużo pracy hehe :d

A tak to chciałem dodać, że deska mocowana jest przy podszybiu w trzech miejscach i można dodatkowo tam też powciskać ruloniki i wtedy półka ma tłumienie drgań i nie skrzypi :D



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw sty 26, 2006 23:53

Instrukcja to jest full wypas :))



splawik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:04

Post autor: splawik » czw sty 26, 2006 23:56

ja spryskałem smarem slikonowym i wszystko ucichło



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » sob sty 28, 2006 18:20

splawik pisze:ja spryskałem smarem slikonowym i wszystko ucichło
Może ucichło, ale nie na długo, bo powłoka z czasem sie wytrze :grin:



fibolek

Post autor: fibolek » sob sty 28, 2006 18:25

U mnie piszczało tak na środku gdzie się zaczyna panel do radia tak miedzy szybą a półką.Zrobiłem trochę po chamsku ale zdało egzamin(no chyba że stoi w taki mróz pod chmurką).Po prostu dałem tam silikon(zwykły) potem szybe fest zmoczyłem płynem do mycia szyb to wszystko ładnie spłyneło i jest gitara.Oczywiście silikonu ravzej nie widać ale mimo to trzeba się przyłozyć.



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » sob sty 28, 2006 18:36

U mnie jak zaczyna coś skrzypieć albo stukać to podgłaszam radio, jest zima i wszystko pracuje i trzeszczy. Już niedługo wiosna !!! :pub:


:okej:

fibolek

Post autor: fibolek » sob sty 28, 2006 18:39

bartvw ale u mnie to i latem trzeszczało.



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob sty 28, 2006 22:36

Moja deska tak wibruje że mało mi zębów nie powybija. A do tego wygrywa takie melodie że nie potrzebuję radia. A tak na poważnie to faktycznie trzeba coś pomyślec żeby tam wsadzic tylko że u mnie będzie trochę inaczej bo nie mam uszczelki na szybie (szyba wklejana). Ale myślę że to w praktyce niewiele zmieni. W każdym razie rysunek jest cenny!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości