problem z gaźnikiem Pierburg 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtekkrygowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 17, 2008 12:21
Lokalizacja: z Lasu

problem z gaźnikiem Pierburg 2E

Post autor: wojtekkrygowski » wt lip 14, 2009 11:57

Witam wszystkich. Wiem że tematy były już wałkowane wiele razy, ale mam dziwny przypadek. Na gazie golfik śmiga aż miło, a na benzynie koszmar. Odpali ale nie ma wolnych obrotów, jechać też za bardzo nie chce i kopci. Zauważyłem ze jak wypalam paliwo przy przełączając na gaz w końcowej fazie jest super, chodzi bez zarzutów. Może się zalewa.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt lip 14, 2009 19:59

Co może być?
Najbardziej prawdopodobne to brud w komorze pływakowej.
Drugie - przetarty/dziurawy pływak w komorze pływakowej.
Trzecie - nieszczelny zawór iglicowy w komorze pływakowej.
Podane wyżej może wystąpić łącznie przy rzadkim używaniu benzyny. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 14, 2009 20:10

Niema gaźnika Pierburg 2e jest 2E2 lub 2ee, poszukaj fotek i porównaj co masz, bo pełnej nazwy na gaźniku niema a 2E to tylko jej pierwszy człon.
Do wykazu kolegi oldstaszek, dodaję na pierwsze miejsce (powidzmy 70 procent że to to) przedziurawioną membranę zaworu wzbogacania mieszanki, o ile to 2E2. Porady o tym są na forum. Część jest gumowa i pęka od jazdy na sucho co powoduje przelewanie gaźnika. A z tego objawu o którym piszesz że poprawia się przy wypalaniu beny wynika na 100 procent że gaźnik jest przelany czyli ma za wysoki poziom paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » wt lip 14, 2009 23:36

U mnie ( tylko nie mam w gazie)wymieniałem woskowy regulator obrotów, przykręcany na dwie srubki do gaźnika


Rafi

Awatar użytkownika
wojtekkrygowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 17, 2008 12:21
Lokalizacja: z Lasu

Post autor: wojtekkrygowski » śr lip 15, 2009 07:51

Dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem. Wiec jest to 2E2 z tego co widać po zdjęciach. nie wiem czy paliwo wycieka ale na pewno bardzo czuć je w samochodzie podczas jazdy. popytam gdzieś za zestawami naprawczymi tylko tu zaczną się schody. Co gdzie i jak wymieniać, aby nie było gorzej.

[ Dodano: 15 Lip 2009 08:07 ]
Jeszcze jedno pytanko. Na zdjęciu widać dysze a u mnie na gaźniku ich brak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 15, 2009 08:26

wojtekkrygowski pisze:a u mnie na gaźniku ich brak
gdyby ich było brak to gaźnik nie może dobrze chodzić. Najlepiej jak dałbyś fotki swojego jak to wygląda, bo ten rysunek który wkleiłes jest do kitu.
A ten zaworek z pękającą gumką o kórym pisałem jest po lewej stronie (patrząc z przodu) u dołu na bocznej ścianie gaźnika, pod pokrywką w kształcie rombu na 2 śróbki. Możesz to odkręcić (trochę beny sie wykleje więc na zimnym) i obejrzeć - są tam die uszczelki gumowe jedna pod drugą. Jeśli jedna z nich jest pęknieta możesz je wyjąć, włożyć tam kawałek zwykłej gumy z dętki i można prawie normalnie jeździć zanim kupisz nowe gumki które sa w zestawach naprawczych (nie wiem czy solo mozna kupić). Chodzi o dwie różowe gumki z pierwszej fotki http://www.gaznik.pl/zestaw_pierburg_2e2.html

[ Dodano: Sro Lip 15, 2009 8:28 am ]
http://www.gaznik.pl/opis_pierburg_28-30_2e2.html
http://plmiscelektronika.elektroda.net/ ... urg2e2.pdf
i troche lepszej lekturki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojtekkrygowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 17, 2008 12:21
Lokalizacja: z Lasu

Post autor: wojtekkrygowski » śr lip 15, 2009 08:50

Nie wiem kiedy znajdę chwile aby na to popatrzeć. Praca na okrągło. Znalazłem identyczne zdjęcie, tylko u mnie jest jeszcze mikser lpg.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 15, 2009 09:37

No i wszystko masz ok, dysza 2 jest pod rurką przykręconą śróbką do dziurki 1. A na rysunku co dałeś ta rurka jest odkręcona


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojtekkrygowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 17, 2008 12:21
Lokalizacja: z Lasu

Post autor: wojtekkrygowski » śr lip 15, 2009 10:22

Oki dzięki wielkie. W wolnym czasie zabieram się za rozkręcanie poczyszczę, powymieniam co trzeba będzie i napisze co i jak.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lip 15, 2009 17:34

Będziesz "kręcił" to zaglądnij na membranę - znajduje się pod pokrywką - na fotce jest to ok. 2cm od brązowego przewodu w górę a znajduje się w dole gaźnika przykręcona dwoma wkrętami.Tylko ostrożnie gdyż jest tam sprężynka - cobyś nie zgubił.
Powodzenia.... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » śr lip 15, 2009 18:58

oldstaszek, mówisz o membrance zubażania mieszanki? potrzebuje takie cos ale nie wiem gdzie to dostać


Old volkswagen's never die...

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lip 15, 2009 19:02

Gdzie? Niestety tylko w zestawach naprawczych - użyj szukajki "gdzie kupić".Zanim dostałem to zablokowałem otwór na "głucho".
Dawno temu zamawiałem chyba w alledrogo dla kolegi - tam też bywają.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » śr lip 15, 2009 19:12

a jakie sa objawy jej przerwania? mam ja przerwana i gdy silnik jest nagrzany ale juz stoi tak ok 10min to ciężko odpala ale nie wiem czy to moze być powodem jak myslisz?
sory za offtop


Old volkswagen's never die...

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lip 15, 2009 19:25

Ta membrana pracuje na podciśnieniu i zamyka wypływ paliwa przy hamowaniu silnikiem.
Twój przypadek: jest to zbyt bogata mieszanka a może wynikać z "przelewania" gaźnika - jak pisałeś powyżej.Ta membrana aż takiego wpływu mieć nie będzie - to jest bieg jałowy(jak pamiętam).
Piszesz - postoi 10 min. - za dużo paliwa dostaje i to paliwo wyparowuje jak stoi, powodując takie wzbogacenie że nie odpalisz.Jedynie pedał w podłogę aby przewietrzyć układ a dalej odpalić.Jest to stara zasada dotycząca "oldimerów" dzisiejszych. Raczej sprawa tkwi w komorze pływakowej jak pisałem kilka postów wcześniej:pub:
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 19:26 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości