Akumulator i -24stC

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw sty 26, 2006 14:42

Co sadzicie o tym prostowniku - http://allegro.pl/show_item.php?item=82382456 ?? ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 26, 2006 15:10

MrUkAs pisze:Co sadzicie o tym prostowniku - http://allegro.pl/show_item.php?item=82382456 ?? ;)
W sklepie go widziałem kosztującego chyba 85 albo 75 zł, a zależy jakiej pojemności masz akumulator, czy Ci te 6A styknie



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw sty 26, 2006 16:05

Adamtd pisze:
MrUkAs pisze:Co sadzicie o tym prostowniku - http://allegro.pl/show_item.php?item=82382456 ?? ;)
W sklepie go widziałem kosztującego chyba 85 albo 75 zł, a zależy jakiej pojemności masz akumulator, czy Ci te 6A styknie
No akumulator mam 50Ah i 510A wiec starczy czy nie? No i jak to jest, skoro w przyszlosci kupilbym sobie wiekszy aku to ladowalby ten prostownik, czy juz nie?


www.SportCom.PL

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » czw sty 26, 2006 21:02

Jak masz 50Ah to styknie...bo teoretycznie liczy sie tzw. prad 10 godzinny...czyli do 50Ah potrzebny prostownik 5A.

A w praktycze to wyglada tak ze nawet slabszym prostownikiem mozna tylko musi to troche dluzej potrwac...a prawda jest taka ze nawet 30A prostownik jak aku nie jest calkiem zajechany to nie bedzie dawal wiecej niz 2 A bo aku tego poprostu nie wezmie...

Mozna kupowac smialo...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw sty 26, 2006 22:01

Dzieki za odpowiedz ;) Rozumiem, ze jesli w przyszlosci kupie np. aku powiedzmy 70Ah to bede nim mogl spokojnie ladowac, ale bedzie to trwac dluzej, tak? Jeszcze chcialbym zapytac do jakiej mocy nalezy ladowac aku?

A moze ktos wie, czemu mi nie wytryskuje spryskiwacz na tylnia szybe? Na przod bez problemu (choc jak spryskuje to automatycznie wlacza sie tylnia wycieraczka).
Ostatnio zmieniony czw sty 26, 2006 22:17 przez MrUkAs, łącznie zmieniany 1 raz.


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » czw sty 26, 2006 22:16

MrUkAs pisze:Dzieki za odpowiedz ;)

A moze ktos wie, czemu mi nie wytryskuje spryskiwacz na tylnia szybe? Na przod bez problemu (choc jak spryskuje to automatycznie wlacza sie tylnia wycieraczka).
może płyn gdzieś przyłapał


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw sty 26, 2006 22:17

Misza pisze:
MrUkAs pisze:Dzieki za odpowiedz ;)

A moze ktos wie, czemu mi nie wytryskuje spryskiwacz na tylnia szybe? Na przod bez problemu (choc jak spryskuje to automatycznie wlacza sie tylnia wycieraczka).
może płyn gdzieś przyłapał
No, ale jak przylapal? :)


www.SportCom.PL

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt sty 27, 2006 22:09

No zamarzl...tak moze byc...jezeli nie cieknie nigdzie to znaczy ze jest zator...sprawdz czy Ci sie wezyk nie odpial przy pompce i czy gdzies pod maska sie nie leje jak psikasz na tyl...
MrUkAs pisze:jesli w przyszlosci kupie np. aku powiedzmy 70Ah to bede nim mogl spokojnie ladowac, ale bedzie to trwac dluzej, tak? Jeszcze chcialbym zapytac do jakiej mocy nalezy ladowac aku
Spokojnie...nawet nie dluzej bo aku im jest lepiej naladowany tym mniej pradu pozwala do siebie dostarczac- rosnie jego rezystancja...
A akumulator laduje sie az wskazowka pradu zejdzie praktycznie do zera...dluzej nie ma sensu...
Jak aku jest stary to prad nigdy nie zejdzie ponizej pewnej wartosci (np 0,5 A) to wtedy tez nie ma sensu go za dlugo trzymac...

W kazdym razie jak prad przestanie spadac i trwa to jakis czas to znaczy ze trzeba skonczyc ladowanie...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob sty 28, 2006 14:08

Dzieki ;) No problem w tym, ze jak psikam na przednia szybe to idzie bez problemu, a na tylnia nic - sucho... :/

A np. mozna aku ladowac cala noc, choc nie jest do konca rozladowany?


www.SportCom.PL

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » sob sty 28, 2006 19:37

Teoretycznie mozna...ale lepiej uwazac...bo moze wykipiec...

A z tym spryskiwaczem to moze byc kilka rzeczy:
- jezeli slyszysz pompke ze pracuje to albo zatkany przewod, albo przymarzlo, moze byc zatkana dysza z tylu, lub gdzies przeciety przewod...jezeli nie slychac pompki to moze tak byc ze ci sie podgiely blaszki przy kierownicy i przy nacisnieciu dzwidni nie lacza stykow (ja tak mialem tylko z przodu- podgialem blaszki i dziala).



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sty 29, 2006 14:28

No bo u mnie to jest jakos dziwnie, bo jak spryskuje przednia szybe to automatycznie wlacza sie tylnia wycieraczka, a tak chyba nie powinno byc, nie?


www.SportCom.PL

mazja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 17:57
Lokalizacja: Węgorzewo

Post autor: mazja » ndz sty 29, 2006 18:29

Nie wiem czym się chwalicie? Tym, że psujecie swoje akumulatory zostawiając je na takie mrozy w samochodzie. Miałem ostatnio przykład znajomego, który się chwalił, że w jego samochodzie jest super akumulator i wytrzyma duze mrozy. Zdziwił się wielce jak po 3 dniach nie odpalił samochodu a jego aku dziwnie spuchł. Ciekawe czy jak kupi kolejny to też zostawi na taki mróz :-)

http://www.akumulator.pl/showpage.php?p ... gtxe10=515


Co z tego, że złom.
Już nie złom ale "oooo" czyli inna marka ale koncern ten sam :-)

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn sty 30, 2006 11:55

A moze wiecie dlaczego mi np. jak jest niska temperatura to nie kreci za pierwszym razem tylko syczy, musze przekrecic i spowrotem dopiero zapali... Choc aku jest naladowany? :)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
aphazel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 02, 2006 13:01
Lokalizacja: gliVWice
Kontakt:

Post autor: aphazel » pn sty 30, 2006 12:08

Bo cala reszta jest pozamarzana i aku nie daje rady zakrecic tym wszystkim odpowiednio mocno?

Ja tej zimy zmienilem aku bo poprzednika zarznalem, ale pozniej kumpel pokazal mi pewien trik (moze dla niektorych to standard, ale dla mnie to trick :D i gdybym wiedzial wczesniej to moze bym nie musial zmieniac aku) dla dieslow - zanim zacznie sie krecic rozrusznikiem nalezy 3-5 razy nagrzewac swieczki raz za razem i dopiero potem rozruch. Bo inaczej one sa za zimne zeby silnik sie odpalil, a probujac go odpalic zarzyna sie tylko aku. Do tego (to juz moje domniemanie) pobor pradu do nagrzania swieczek rozgrzewa nieco aku, co oczywiscie tez poprawia dzialanie. W maluchu mialem np taki trik, ze rozgrzewalem troche aku zalaczajac dlugie swiatla i po takiej operacji nawet slaby aku co nieco sie rozgrzewal i malucha odpalal.


[b]A[/b]rtificial [b]P[/b]ositronic [b]H[/b]umanoid [b]A[/b]ssembled for [b]Z[/b]ealous [b]E[/b]xploration and [b]L[/b]earning
www.namedecoder.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości