[mk3] Amortyzatory & wyciszenie auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szyszon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

[mk3] Amortyzatory & wyciszenie auta

Post autor: Szyszon » czw sty 26, 2006 13:30

Witam :pub:

Mam problem z doborem amortyzatorow... sprawa wyglada tak:
-ma byc wygodnie (czyt. w miare miekko), narazie na seryjnych sprezynach
-na wiosne ma byc nizej -40 :food:

i tu zaczynaja sie schody... jakie wsadzic do niego amory? Rozumiem ze jak wygoda to chyba olej... wymiana tyl i przod... Moze ktos podrzuci jakies linki :chytry: Biore pod uwage KYB i ewentualnie BILSTEIN... czy do tdi podchodza jakies "inne" amortyzatory niz do benzyniakow?


I druga dosc wazna sprawa, przy predkosci 120-x jest taki halas w samochodzie ze ciezko jest rozmawiac :panna: wszedzie slychac wiatr, jestem na to tak uczulony ze postanowilem wygluszyc auto, powiedzcie mi czy jak wyglusze cala podloge, bagaznik, drzwi i czesc dachu to poczuje znaczna roznice?Wszystko bedzie robione w garazu i prawdopodobnie matami bitumicznymi lub czyms w tym rodzaju (koszta)...

Szymon


Pozdrawiam
Szymon
[img]http://www.robisoft.com.pl/szyszon/vwgolf/golf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » czw sty 26, 2006 14:49

Szyszon pisze:Biore pod uwage KYB i ewentualnie BILSTEIN... czy do tdi podchodza jakies "inne" amortyzatory niz do benzyniakow?
Napewno są one inne bo ciezar silnika jest sporo wiekszy! jaki konkretnie model to najlepiej z zaufanym sprzedawcą ustalic bo jak chcesz obnizyc zawieche to i amory musisz dobrac o odpowiedzniej charakterystyce i skoku tłoka.
Szyszon pisze:ma byc wygodnie (czyt. w miare miekko), narazie na seryjnych sprezynach
-na wiosne ma byc nizej -40
No tutaj jest ze tak powiem konflikt interesów bo albo bedzie wygodnie albo nisko i do obnizanego zawieszenia są twardzsze sprezyny a co za tym idzie amory odpowiednio dobrane a ja mam zawieche standard i opony 195/50R15 i juz jest twardawo bo komfortowo to jest w zimie jak jezdze na 185/60R14 no ale komfort to sprawa subiektywna
Pozdrawiam!!!



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw sty 26, 2006 15:17

jesli chcesz wrzucić spezyny - 40mm to szukaj amorów tylko gazowych



Awatar użytkownika
marthh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 07, 2005 09:21
Lokalizacja: Stalowa Wola

zawieszenie

Post autor: marthh » czw sty 26, 2006 21:25

Jesli chcesz moge zrobic zestawienie amorów Kayaba i sprezyn Apex za rozsądne pieniądze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości