Przeprogramowane klawisze podnoszenia okien

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kurm28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 13, 2009 09:16
Lokalizacja: Oława

Przeprogramowane klawisze podnoszenia okien

Post autor: kurm28 » pn lip 13, 2009 21:30

Witam
Po naprawie sprzęgiełka alternatora, padło mi podnoszenie szyb po jednym naciśnięciu guzika.
Tzn - przedtem miałem tak, ze krótkie klikniecie przełącznika powodowało automatycznie zamknięcie się szyby, a teraz muszę trzymać ten przełącznik dopóki okno sie nie zamknie.
Co ciekawe, przy otwieraniu wszystko działa OK - czyli jeden klik i okno zjeżdża.
Poza tym, w oknach z tyłu była taka fajna funkcja, że kiedy okno jechało do góry i napotkało opór, automatycznie odbijało w dół.
Teraz to nie działa - okno jedzie do samej góry.

Rozumiem, ze stało się to, kiedy mech odłączył akumulator, i później od nowa programował komputer (a może się mylę).
Pytanie tylko jak odzyskać te funkcje?

Auto to Golf MK4 z 2006 roku - TDI 1.9 100KM w wersji.. nie wiem jakiej dokładnie, ale dosyć bogatej.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

pzdr
k.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn lip 13, 2009 21:44

musisz nauczyć samochodzik tego co zapomniał. wciskasz przycisk i trzymasz aż szyba zjedzie nadół, to samo w drugą stronę. teraz już bedzie umiał -bedzie opuszczał i podnosił szybę po krótkim naciśnięciu
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 21:44 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



kurm28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 13, 2009 09:16
Lokalizacja: Oława

Post autor: kurm28 » pn lip 13, 2009 22:05

hauer pisze:musisz nauczyć samochodzik tego co zapomniał. wciskasz przycisk i trzymasz aż szyba zjedzie nadół, to samo w drugą stronę. teraz już bedzie umiał -bedzie opuszczał i podnosił szybę po krótkim naciśnięciu
nie sądziłem, że to takie to proste.
okazało sie jednak, że moje przednie okna są dużo bardziej kumate od tych z tyłu. :chytry:
Twoja metoda uzdrowiła przednie, ale tylne wciąż:
a) nie otwierają się/zamykają na "jednoklik".
b) co za tym idzie, nie odbijają czując opór.

Jest jakaś szansa na ich uzdrowienie?

dzieki

pzdr
r
Ostatnio zmieniony pn lip 13, 2009 22:09 przez kurm28, łącznie zmieniany 1 raz.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn lip 13, 2009 22:40

niestety nie. tylko przednie szyby mają opcje otwierania w sposób opisany powyżej.
co to mechanizmu opuszczania szyby przy przeciążeniu, powinno działać bez uczenia. ale osobiście odradzam testowanie -większość aut MK4 (bora też) ma plastikowe cześci przy linkach podnośnika. mogą popękać przy testowaniu -a potem to już zostaje kupowanie zestawu naprawczego.



kurm28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 13, 2009 09:16
Lokalizacja: Oława

Post autor: kurm28 » wt lip 14, 2009 03:40

hauer pisze:niestety nie. tylko przednie szyby mają opcje otwierania w sposób opisany powyżej.
co to mechanizmu opuszczania szyby przy przeciążeniu, powinno działać bez uczenia. ale osobiście odradzam testowanie -większość aut MK4 (bora też) ma plastikowe cześci przy linkach podnośnika. mogą popękać przy testowaniu -a potem to już zostaje kupowanie zestawu naprawczego.
OK.
dziękuję
Widać cos mi się pomieszało z tym automatycznym jednoklikowym otw/zamyk z tyłu.
pzdr
k



greg

Post autor: greg » wt lip 14, 2009 23:46

kurm28 pisze:Widać cos mi się pomieszało z tym automatycznym jednoklikowym otw/zamyk z tyłu.
pzdr
zawsze możesz sobie zrobić - bo da się



kurm28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lip 13, 2009 09:16
Lokalizacja: Oława

Post autor: kurm28 » śr lip 15, 2009 22:02

greg pisze:
kurm28 pisze:Widać cos mi się pomieszało z tym automatycznym jednoklikowym otw/zamyk z tyłu.
pzdr
zawsze możesz sobie zrobić - bo da się
możesz napisać jak?

dzki
k



Robin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:27
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robin » pt lip 02, 2010 23:06

Witam, Mam następujący problem z moją Borą. Wymieniłem w prawych przednich drzwiach mechanizm podnoszenia szyb (zestaw naprawczy). Po tej wymianie naciskając przycisk podnoszenia szyb w góre lub w dół w tych drzwiach szyba tylko się opuszcza. Natomiast wykonując tę czynnośc przyciskiem od strony kierowcy, wszystko działa prawidłowo, mogę szybę prawą opuszczac i podnosic. Co należy zrobic aby tę usterkę wyeliminowac? Czy ktoś z was miał taki problem?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 329 gości