uciekający płyn

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mACK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 19:33
Lokalizacja: Lubuskie-Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: mACK » wt sty 24, 2006 22:04

Moze Sproboj tak zapal auto przy otwartym zbiorniku wyrownawczym,nagrzewnica na maxa i poczekaj az dogrzeje i pusci na duzy obieg.Moze cos pomoze . :)
Ale jak nie grzeje nagrzewnica to mi wyglada na zapchany ktorys przewod.



horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 23:05

i przez to wylewa zbiornik?



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » śr sty 25, 2006 12:41

mACK pisze:Moze Sproboj tak zapal auto przy otwartym zbiorniku wyrownawczym,nagrzewnica na maxa i poczekaj az dogrzeje i pusci na duzy obieg.Moze cos pomoze . :)
Ale jak nie grzeje nagrzewnica to mi wyglada na zapchany ktorys przewod.
POPIERAM... u mnie było to samo jak w łodzi było tak ze 30st mrozu to płyn zrobił się jak zciągnięty silikon.... odpaliłem i .... lipa węże twarde a tęperatura wzrosła w 5 min do ponad połowy wskaźnika a z dmuchawy leciało zimne powietrze.... ale oddtajał i pewnie puścił i otworzył mi obieg.... ale postał 8 godzin w przcy na ogrzewanym parkingu... wylałem stary płyn i wlałem świerze Petrygo do aluminiowych chłodnic .... i teraz już ok... nie używajcie tych z marketów płynów co to niby do 37 st są bo przy 20 zciągają się i lipa.... pozdrawiam


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw sty 26, 2006 13:31

Sprawdz jeszcze uszczelke na korku od zbiorniczka wyrownawczego, tez myslalem ze mam walnieta uszczelke, ale znajomy mi powiedzial zebym to sprawdzil, wymienilem i jest wszystko ok nie wywala plynu. pzdr.



stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » czw sty 26, 2006 13:56

Witam!
U mnie nie wywalało płynu, tylko miał wysoką temperaturę, wymieniłem więc termostat, ale to nic nie pomogło - dalej temperatura za wysoka, no to wynieniłem włącznik wentylatora - dalej lipa (wentylator się wpgóle nie włączał i nie włącza). Jeździłem tak z rok no i stało się w zeszłą sobotę wywaliło płyn spod uszczelki pod głowicą - widać go ładnie pomiedzy 3 a 4 cylindrem od przodu samochodu.

Dlatego radzę wszystkim nie lekceważyć problemów z chłodzeniem bo będize jak ze mną :-(

A tak z ciekawośći ile pojeżdzę z wywaloną uszczelką do wiosny dociągnę?? (wywaliło tak z 200-300 ml płynu na 100km).


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » czw sty 26, 2006 16:57

ja bym nie ryzykowal dalszych jazd, uszczelke w szybkim czasie moze wydmuchac bardziej i woda pojdzie do oleju i lipa, wtedy koszt moze byc znacznie wiekszy



horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » czw sty 26, 2006 19:08

Problem znikł. Zawiozłem do mechanika który od razu wykluczył uszczelkę pod głowicą (wcześniej byłem u 4 innych i każdy był pewien że to uszczelka :hehe: ). Wyciagnął wężyk od zbiorniczka i stwierdził że obieg wody jest nieprawidłowy - albo pompa albo jakiś zator. Po rozmontowaniu pompy i sprawdzeniu okazało sie że jest ok - pomógło grzanie przez całą noc ... coś zamarzło ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 374 gości