Jak krok po kroku wyjąć maglownice?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Jak krok po kroku wyjąć maglownice?

Post autor: VwDarek » sob lip 11, 2009 11:36

Witam. Poszukałem trochę po forum, ale znalazłem tematy o regeneracji a nie o samym demontażu maglownicy. Chodzi mi o to co po kolei wyjmować, co trzeba odkręcić? Wiem że całe sanie chyba będzie trzeba poluzować? Którędy ją wyszarpać, jakie trudności napotkam po drodze?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob lip 11, 2009 22:32

Sani to raczej nie trzeba ruszać. Odkręcasz końcówki drążów od zwrotnic, podem podnosisz gomową osłone i odkręcasz wałek przegubowy, ściągasz go z wałka maglownicy, potem odkręcasz śruby trzymające maglownice do sanek (chodzi o te śruby trzymajace obejmy). Jedną ze zwrotnic przekręcasz na maxa, tak, aby zacisk hamulcowy był skierowany do środka nadkola i wyciągasz maglownice przez to nadkole. Nie jestem pewien, czy przypakiem nie trzeba będzie sciagac nadkola.

Najtrudniejsze momenty - to odkręcenie śrub od obejm trzymających magiel i ściągnięcie wałka przegubowego (choć to nie jest aż takie trudne - ponowne jego założenie jest jeszcze trudniejsze).



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » ndz lip 12, 2009 14:43

Lipek81, Dzięki wielkie, daliśmy radę. :grin: Leci punkcik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości