gasnie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KAPIKAMYL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KAPIKAMYL » wt lip 07, 2009 11:03

Witam
Mam podobny problem w swoim Golfie 1.6 (75 km)
Polega on na tym że podczas jazdy, przy stałej prędkości, nagle czuje szarpnięcie, tak jakby nie dostawał paliwa, i gaśnie silnik. Nie pomaga nawet redukcja biegu i próba odpalenia go. Dopiero po jakimś czasie (ok 1min) samochód bez problemu odpala. Konsultując z mechanikiem powiedział mi że może być problem z czujnikiem wałka rozrządu. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to może być za problem?


KAPIKAMYL

jeycoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 06, 2006 18:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: jeycoob » sob lip 11, 2009 11:51

ja wymienilem czujnik halla w aparacie zaplonowym nie pomoglo ale za to pompa paliwa pomogla za 53 zl na allegro 3 bary
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2009 23:59 przez jeycoob, łącznie zmieniany 1 raz.



Maniek534
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 00:38
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Maniek534 » pn sty 11, 2010 21:40

Witam wszystkich.Mam taki problem podczas ruszania ze skrzyzowania przy zmianie biegow z 1na 2 bieg autko traci moc.obiawia sie to w ten sposob ze jest delikatne zadlawienie i nagle utko robi buuuuuuuuuuuu i nie ma mocy.Dodam ze obrotomierz nie spada odrazu na zero tylko powoli opada.Po wcisnieciu sprzegla spada na zero i zaswiecaja sie kontrolki.wtedy wystarczy przekrecic kluczyk i autko odpala i jedzie dalej lub wcisnac trzeci bieg i delikatnie jesli mamy odpowiednia predkosc odpalic na biegu lapie odrazu.rzecz dzieje sie tylko na zmianie biegow 1-2 i to nie zawsze ale czesto na wyzszych biegach wszystko jest ok.golf 3 1,6 ABU.Bedze wdzisczny za pomoc



VIPER290
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 17, 2009 22:55
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: VIPER290 » wt lut 16, 2010 15:10

Witam. Mianowicie mam taki problem ( golf 3 1.6 ABU 55kw 94r.) podczas jazdy nagle wskazówka prędkościomierza spada do zera i silnik gaśnie. przekręcając kluczyk za 2 razem odpala i jedzie ale kręcąc powyżej 3tyś. czuje jak ubywa mocy. Pojechałem do mechaniora. Podłączył pod kompa na kilka sposobów sprawdzał. Pokazał się błąd czujnika halla ale po skasowaniu się już nie pojawił. Rozebrał przepustnice do czyszczenia i po demontażu okazało sie że podstawa wtrysku jest uszkodzona. Zostawiłem autko u niego i teraz czekam na decyzje. Ma zmontować to i wtedy się okaże co się dzieje. Chciałbym żeby to było to. Może wy macie jakiś pomysł co się dzieje że zaczyna gasnąć. Wcześniej tego nie było.



konzed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 15:56
Lokalizacja: Kielce

Post autor: konzed » śr lut 17, 2010 23:47

Właśnie dziś wymieniłem czujnik hala w moim golfie 16 ABU opis krótki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=303705,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości