Silnik po uruchomieniu gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemass71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2009 16:33
Lokalizacja: Toruń - Bydgoszcz

Silnik po uruchomieniu gaśnie

Post autor: przemass71 » pt lip 10, 2009 07:21

No tak mam problem nie da się ukryć . A mianowicie po uruchomieniu silnika samochód gaśnie. Nie wiem co jest przyczyną albo gdzie szukać przyczyny ??Dodatkowa informacja jak wciskam pedał gazu silnik pracuje co prawda są wyższe obroty ale silnik działa. Wystarczy że zdejmuje nogę z gazu i momentalnie silnik gaśnie . Zauważyłem również ostatnio patrząc na wskaźnik temperatury iż dziwacznie działa . A mianowicie temperatura rożnie po uruchomieniu silnika normalnie do 90 st. a potem od razu wskazówka opada do zera i potem ledwo się podnosi może to termostat ?? a może te dwie sprawy się łączą ?? POMOCY :)



xplo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: śr maja 14, 2008 11:33
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: xplo » pt lip 10, 2009 07:31

Z tą wskazówką to będzie to "CZUJNIK TEMPERATURY PŁYNU CHŁODZĄCEGO" na allegro masz za 29 zł.



przemass71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2009 16:33
Lokalizacja: Toruń - Bydgoszcz

Post autor: przemass71 » sob lip 11, 2009 07:22

No tak tak właśnie myślałem jeżeli chodzi o te wskazania wskaźnika temperatury ale dlaczego gaśnie zaraz po odpaleniu ??? Może uszkodzona jest sonda lambda ???



Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Post autor: spwod » sob lip 11, 2009 08:06

przemass71 pisze:No tak tak właśnie myślałem jeżeli chodzi o te wskazania wskaźnika temperatury ale dlaczego gaśnie zaraz po odpaleniu ??? Może uszkodzona jest sonda lambda ???
A filtr paliwa wymieniałeś? :goof:



przemass71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2009 16:33
Lokalizacja: Toruń - Bydgoszcz

Post autor: przemass71 » śr lip 29, 2009 07:56

No i sprawa się wyjaśniła . Niestety był to defekt przepustnicy jest już wymieniona i wszystko śmiga i działa ;)
pozdro.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr lip 29, 2009 08:45

Czujnik to na pewno do wymiany, ale czy próbowano czyścić przepustnicę czy od razu się wykosztowałeś?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości