Jak odkręcić kierownice? Jak wyjac airbag?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Jak odkręcić kierownice? Jak wyjac airbag?

Post autor: klaksongolf » wt sty 29, 2008 19:17

Jak w temacie. Jak się z tym uporać, aby nie uszkodzić poduszki powietrznej? A chcę to zrobić, ponieważ gdy jadę na wprost, kierownice mam przechyloną delikatnie w lewo i poprostu mnie to irytuje ;) chyba, że to wina czegoś innego? dzięki z góry za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony wt sty 29, 2008 21:42 przez klaksongolf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt sty 29, 2008 19:28

klaksongolf pisze:delikatnie w lewo
]
jeżeli jest to naprawde delikatnie to ustawią ci na diagnostyce, jeżeli sporo to trzeba odkręcać kierownice
pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sty 29, 2008 19:46

Nic z kierownicą nie rób zrobi to mechanik robiąc zbieżność na drążkach tylko mu powiedz oco chodzi wówczas weźmnie grosze



klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Post autor: klaksongolf » śr sty 30, 2008 16:19

dzieki! :) a czy ta zbieżność na drążkach, to to samo co po prostu ustawianie zbieżności kół?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 30, 2008 16:42

Tak tylko w tym przypadku regulacje robi dla ustawienia kierownicy / jeden drążek popusci a drugi przyciagnie



jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Post autor: jarciu_T4 » czw lip 09, 2009 23:06

witam i odswierzam temat prosze sie nie denerwować jesli to złe miejsce ale szukajka nic bardziej podobnego nie pokazała... wiec jak wyzej . jak wymontować poduszke kierowcy golf 4 chodzi mi dokładnie o to jakie są te 2 sruby które tzymaja poduche... torx jebus czy jeszcze coś innego... ciężko tam podejrzeć wraziłem tam wszystko co mam i nic nie pasi .. nie wiem nawet jaki klucz kupic... z góry dzięki.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lip 09, 2009 23:43

jeżeli jest tak jak w mk3, to wystarczy odpiąć aku i torxem odkręcasz dwie śruby, zamiast torx'a mozna użyć imbusa w odpowiednim rozmiarze. Jak już odkręcisz tą poduche to odciągnij ją od kierownicy delikatnie i wypnij taśme z poduchy w mk3 wychodzi bez żadnych problemów - w mk4 może to być troszke inaczej rozwiązane ale nie mam pojęcia jak bo nigdy tego nie robiłem w mk4


Obrazek

jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Post autor: jarciu_T4 » pt lip 10, 2009 22:57

o jasny gwint za cholere nic tam nie moge dopasować a co najgorsze cięzko podejrzeć jakie te srubki sa . nikt nie wie???



safik25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr mar 11, 2009 19:35
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: safik25 » pt lip 10, 2009 23:13

tam nie ma śrubek od przodu kierownicy masz dwa otwory krótkim śrubokrętem musisz odchaczyć sprężyny które trzymają poduchę i cały airbag wyciągasz do siebie to wszystko


"Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżke, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop."

Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » pt lip 10, 2009 23:16

jarciu_T4, tam nie ma żadnych śrub. Przekręcasz kierownicę o 90 stopni w prawo (lub lewo) i wtedy z tyłu kierownicy odsłania Ci się dziurka. Wsadzasz tam płaski śrubokręt (nie powinien być gruby), próbujesz wyczuć zaczep i jak go wyczujesz to ciągniesz rączkę śrubokręta do góry - robisz po prostu dźwignię. Wtedy sprężyna trzymająca poduszkę odskakuje i poduszka wypina się z jednej strony. Później robisz dokładnie to samo z drugiej strony i możesz wyjąć poduszkę. Odpinasz wtyczkę, odkładasz poduszkę i masz dostęp do śruby mocującej kierownicę.

Do odkręcenia kierownicy będziesz potrzebował klucza spline (taki torx, tylko ma więcej ząbków - rozmiaru nie pamiętam). Odkręcasz śrubę, zdejmujesz kierownicę i zakładasz tak jak trzeba. Tylko uważaj, bo z przekręceniem kierownicy bardzo łatwo przegiąć w drugą stronę. Wydaje się, że obracasz niewiele, a później okazuje się, że przesadziłeś. Próbuj co 1 ząbek przeskakiwać.

Jeśli chcesz wymienić kierownicę całkowicie to będziesz musiał z blaszek pozdejmować kable od klaksonu itd. Na nową zakładasz je w tych samych miejscach, zakręcasz, podpinasz taśmę podsuszki, wciskasz poduszkę tak, żeby zaczepy wskoczyły i po robocie.

Ja aku nie odpinałem przy odkręcaniu kierownicy. Niektórzy to robią, inni nie - niby nie trzeba, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Chociaż teoretycznie jeśli nie masz zapłonu włączonego to komputer nie powinien zapisywać błędów. Dla pewności przy odpinaniu i wpinaniu taśmy poduszki wolałem się odchylić na bok, żeby w paszczę nie oberwać. :bigok:

Krótko mówiąc - operacja banalna tylko potrzebny jest odpowiedni klucz. Powodzenia. ;]
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 23:16 przez brz, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Post autor: jarciu_T4 » pt lip 10, 2009 23:22

brz pisze:Krótko mówiąc - operacja banalna tylko potrzebny jest odpowiedni klucz. Powodzenia. ;]
:grin: :grin: :grin: od razu mi sie to podejrzane wydało bo dłubalem tam i za huu nie mogłem wyczuć czy to jebus torx czy zwykłe coś... nigdy bym na to nie wpadl ze to jest na zaczepy wiekszość poduch jest na śruby i raczej bez porady nie odwarzył bym sie tam grzebac śrubstakiem... a tak to wiem wsio jutro dzialam ..... wielkie dzięki kolego brz oczywiście zajebisty punkcior dla ciebie.... juz dziś tak sie wkurrr ze zaczolem ksiazke sciągać hehehehe... jakdodać ci punkciora????
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 23:26 przez jarciu_T4, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
brz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1350
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: brz » sob lip 11, 2009 00:13

jarciu_T4, to musiałby być Twój temat o ile się orientuję. Ta poduszka to chyba jeden z niewielu przypadków, w którym projektanci auta nie utrudnili życia lubiącym sobie podłubać. Już widzę próbę wkręcania śruby na ślepo w tej głębokiej dziurze. ;] Na szczęście tam są tylko sprężyny (te zaczepy ;]), które trzeba podważyć.


Obrazek
t h e r e ' s •• m o r e •• t o •• l i f e •• t h a n •• c a r s •• a n d •• g i r l s •• b u t •• n o t •• m u c h

SPRZEDAM RESZTKI GRATÓW PO GOLFIE --> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=293690" onclick="window.open(this.href);return false;

jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Post autor: jarciu_T4 » sob lip 11, 2009 10:12

jak wiesz o co chodzi to pewnie ze jest łatwo ale kilka kier zdjolem i jak zawsze zaczolem wtykac torksy jebusy... a tu taka niespodzianka... człowiek sie uczy do śmierci.. jeszcze raz wielkie dzieki dla brz, i dla safik25, pozdrawiam.. kiere chce załozyc ładniejszą od anglika bo jak pisałem wcześniej moj vwiii ma 360 tysiaków i szwabka chyba jezdziła lato zima w rękawiczkach... albo jakis edward nozycoręki jezdził... jeszcze raz dzięki i pozdrawiam....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości