Jaki filtr oleju i jaki olej do golf II 1.3 benzyna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

memphis88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw cze 18, 2009 12:25
Lokalizacja: Pasłęk

Jaki filtr oleju i jaki olej do golf II 1.3 benzyna

Post autor: memphis88 » pt lip 10, 2009 11:01

Pomóżcie wybrać



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » pt lip 10, 2009 11:06

Co do filtra to polecam Knechta, ten co podkreśliłem.

Obrazek

Jesli chodzi o olej .... hmmmm no na pewno minerała, tylko teraz zależy ile chcesz kasy wydać? Ja jeździłem na Elfie, Orlen Lubro, a teraz na Castrol Magnatec 15w40 i z tych trzech oczywiście polecam ten ostatni. Cena troszkę wysoka ale przynajmniej u mnie silnik zaczoł ciszej pracować, ciśnienie w normie, temp w normie. Na poprzednich miałem cyrki z cisnieniem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 11:10 przez Lucki, łącznie zmieniany 1 raz.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Lampo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt lut 03, 2009 20:49
Lokalizacja: WE
Kontakt:

Post autor: Lampo » pt lip 10, 2009 11:18

Co do filtra oleju to polecam BOSCH'a b.dobre filtry i za rozsadną cenę
Jeśli chodzi o olej to tak jak przedmówca :gora:
+ Shell Helix Minerał 15w 40 (ten obecnie leje do swojego Golfa)
lub Mobil 1 15w 40 (mój brat zalał nim silnik po przekładce i lekkim remoncie)


Mój Golf na co dzień
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2899442#2899442

muzykant

Post autor: muzykant » pt lip 10, 2009 12:17

Lampo pisze:Mobil 1 15w 40
Przejechałem na takim już 10 tys km i ma taki sam kolor jak po zalaniu. Drogi ale polecam :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 10, 2009 12:45

Lampo pisze:lub Mobil 1 15w 40
nie ma takiego oleju :)
Lampo pisze:(mój brat zalał nim silnik po przekładce i lekkim remoncie)
minrał jest to ostatrcznosc, a jak sie robi remont, to leje sie półsyntetyk :) no chyba ze si ktos uparł :)

ja jezdze na Elfie, od 5 lat leje to samo, nie mam prawa narzekac,
co do filtrów , Knecht, Bosch , Mann, IQ,omijac filtrona :) co do Lubro to najgorszy syf jaki jest , gesty, ze az sie dziwie ze łyzka w nim nie stoi :) kolega zalał top dp PNki to zima ledwo krecił :) no , ale moze taki przypadek jeden był :)

zreszta o oleju było mnóstwo napisane, wystarczy wpisac w wyszukiwarke :)
Lucki pisze:Jesli chodzi o olej .... hmmmm no na pewno minerała,

no moze znowu mi powiesz ze sie czepiam, ale dlaczego NA PEWNO minerała ? skad wiesz w jakim stanie jest silnik ? znam niktore silniki ktor maja juz sporo najchane i jeszcze smigaja na połsyntetyku , wiec narzucanie komus od razu ze na pewno minerał , to tak troszke nie profi radzisz :) jzli sillnik jest w ok stanie, nic mu nie cieknie, nic nie klekocze, nie pali oleju to ja bym zaryzykował i wlał połsynttyk , a jakby cos sie działo to zminił na minrał :)

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 12:49 pm ]
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl
widocznie moderatorzy spia, albo baluja , bo zaraz by zamkneli temat, a jadna osóbka pewnie wlepiłaby Ci kolgo załozycielu tematu ostrzezenie :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

muzykant

Post autor: muzykant » pt lip 10, 2009 13:10

guti pisze:nie ma takiego oleju :)
O kwestie nazwy Ci chodziło? http://habi.pl/a10-mobil-super-m-15w-40



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 10, 2009 13:20

muzykant pisze:O kwestie nazwy Ci chodziło?
:bigok:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bialy_jr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 13:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bialy_jr » pt lip 10, 2009 14:12

Lampo pisze:Co do filtra oleju to polecam BOSCH'a b.dobre filtry i za rozsadną cenę
Jeśli chodzi o olej to tak jak przedmówca :gora:
+ Shell Helix Minerał 15w 40 (ten obecnie leje do swojego Golfa)
lub Mobil 1 15w 40 (mój brat zalał nim silnik po przekładce i lekkim remoncie)
Zgadzm się z kolegą...Sam żywam filtrów BOSCH'a ...Jesli chodzi o nazwe oleju to prawidłowa Mobile M 15W40 :-)



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » pt lip 10, 2009 19:31

Ja w moją jettkę leje od kąd ją mam (tzn od 5 lat) półsyntetyk (nie wiem jaki był lany wcześniej). Co roku innej firmy ale najlepiej mi się jeździło na Mobil super S 10W 40 (taki zresztą olej zaleca producent do tego silnika). Filtry zawsze miałem filtrona, ale najlepsze za rozsądną cenę są booch i następny taki będzie.



bialy_jr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 13:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bialy_jr » pt lip 10, 2009 22:15

emiloss pisze:Ja w moją jettkę leje od kąd ją mam (tzn od 5 lat) półsyntetyk (nie wiem jaki był lany wcześniej). Co roku innej firmy ale najlepiej mi się jeździło na Mobil super S 10W 40 (taki zresztą olej zaleca producent do tego silnika). Filtry zawsze miałem filtrona, ale najlepsze za rozsądną cenę są booch i następny taki będzie.
Emiloss ja też do tej pory używam Mobil S 10W40....Mój golfik ma przebieg 245 tysi i LPG...

Za 4 tys zmieniam juz na Mobila M 15W40 ....Większa gęstość oleju i lepsze smarowanie mam nadzieje ,że pozwoli na wyciszenie pracy tego silnika.
Dodatkowo z mojego silnika ucieka gdzieś ciśnienie oleju i czasem sygnał podczas jazdy drażni mnie niesamowicie.

Oby zmiana na 15W 40 przyniosła poprawę.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » pt lip 10, 2009 23:10

no moze znowu mi powiesz ze sie czepiam, ale dlaczego NA PEWNO minerała ? skad wiesz w jakim stanie jest silnik ? znam niktore silniki ktor maja juz sporo najchane i jeszcze smigaja na połsyntetyku , wiec narzucanie komus od razu ze na pewno minerał , to tak troszke nie profi radzisz :) jzli sillnik jest w ok stanie, nic mu nie cieknie, nic nie klekocze, nie pali oleju to ja bym zaryzykował i wlał połsynttyk , a jakby cos sie działo to zminił na minrał :)
założyciel tematu jasno sformułował pytanie :
Pomóżcie wybrać
Wiec napisałem swoje osobiste zdanie, jeśli Twoje jest inne uszanuj moje i podziel się swoimi poglądami.



p.s
oczywiście niech zaleje półsyntetyk ale na Twoja odpowiedzialność, prześlij mu to na papierze i będzie gucio :grin:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 10, 2009 23:36

Lucki pisze:Wiec napisałem swoje osobiste zdanie, jeśli Twoje jest inne uszanuj moje i podziel się swoimi poglądami.
o nie kolego , nigdzi nie zaznaczyles ze to jest tylko i wyłacznie Twoja propozycja, napisales " na pewno minerał" a wystarczyło dodac " moim zdaniem " i byłoby jasniej :) a tak widzisz narzuciłes mu niejako jaki olej ma wlac, bo tylko z takim go zapoznałes :)

najlepiej isc na łatwizne :) zalac minrał i miec z głowy ? ale wlewajac połsyntyk nie ryzykujemy praktycznie nic oprocz kasy jaka lejemy w silnik :) , bo przekonanie ze nie mozna zmieniac olejów o klase wyzej to mozna sobie w buty włozyc, niejednokrotnie spotkalem sie z taka decyzja wlasciciela auta i jakos nic sie złego ni stało, zreszta wystarczy poczytac forum, jak na minerale nie brał oleju nic , albo 100 ml , to na połsynttyku bierze max 0,5 litra miedzy wymianaami , a kultura silnika, lepsze smarowanie w niskich temp to wszsytko przemawia "in plus" , decyzja jak zwykle nalezy do autora tmatu :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

KamilSowa1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr paź 22, 2008 09:06
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: KamilSowa1983 » sob lip 11, 2009 10:04

Jak kupiłem swojego Golfera to miałem wlanego Orlena Lubro 20W50 - Masakra. Jak odpalałem auto to całą budą trzesłą a i potrafił przy niższej temperaturze zgasnąć. Zmieniłem jak najszybciej na Midland 15W40 (minerał oczywiście). Od razu było widać różnicę - silnik pracuje kulturalnie, zapala na dotyk, nie ma żadnych problemów z wyciekami itp itd. Mój fater też jeździ już od lat na Midlandzie (półsyntetyk) i także nie narzeka. Polecam.



Awatar użytkownika
bowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 26, 2008 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bowi » sob lip 11, 2009 10:45

Co Wy z tymi minerałami? :D Tak jak napisał guti, jak silnik jest sprawny to spokojnie mozna wlać półsyntetyk. Mój RP ma nalatane 240 tys., chodzi na półsyntetyku (aktualnie MOTUL SYNERGIE 6100 10W40) i wszystko jest w najlepszym porządku. Co do filtra to polecam bosch, olej motul, valvoline...
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 10:47 przez bowi, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości