brak mocy...1.3NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

brak mocy...1.3NZ

Post autor: pietka_86 » pt lip 10, 2009 16:22

panowie puki bylo dobrze to bylo dobrze...a teraz zaczyna szlak mnie trafiac...
problem jest taki iz moj NZ traci moc,tzn jak jade na benzynie to roznie bywa raz normalnie jedzie a nie raz jedzie tylko jak by ciagnaol tone na przyczepce....i nie jest to zalezne od temperatury powietrza ani od wilgotnosci poprostu tak jak mu pasuje tak jedzie na przemian raz jedzie normalnie raz jak muł i na gazie to samo tylko na gazie jak go muli to wogole nie idzie do przodu tylko sie toczy...dzieje sie to od okoko dwoch trzech tygodni,myslalem ze moze gaz do dupy mieli na stacji ale zatankowalem i to samo...
dodam,ze na biegu jalowym jest wporzadku,odpala normalnie,bez problemow
myslicie,ze moze byc cos z ukladem zasilania powietrzem????filtr powietrza????
czy cos innego???
prosze o pomoc i rady co mozna sprawdzic co wymienic ewentualnie....
z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Danijel
youngtimer
youngtimer
Posty: 1170
Rejestracja: wt cze 03, 2008 10:21
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Danijel » pt lip 10, 2009 16:24

Zacząłbym od wymiany filtrów powietrza i paliwa.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt lip 10, 2009 16:56

Tak jak kolega pisze...Filtr paliwa,powietrza i świece ewentualnie...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pt lip 10, 2009 22:47

a czy filtr paliwa ma cos do gazu????

[ Dodano: 10 Lip 2009 22:51 ]
i jak swiece mial bym cos nie tak to odpalal by mi normalinie????a jak mozna sprawdzic swiece czy sa ok???

[ Dodano: 11 Lip 2009 18:41 ]
a jezeli mial bym cos nie tak z filtrami paliwa i powietrza to mogly by byc takie objawy????
normalnie jade sobie na benzynie samochod normalnie przyspiesza i w pewnym momencie traci moc na jakis czas i za chwile jest ok i tak w kolo,nie dzieje sie to w rownych odstepach czasu co jakis czas raz dluzej raz krucej...
no a z gazem to jest roznie czesciej go muli niz jedzie normalnie do przodu...mam podjechac w przyszlym tygodniu do gaziarza,zeby mi zdiagnozowal ten gaz i zrobil tak jak nalezy,tylko jak na benzynie nie bedzie wszystko ok to nie wiem czy zdola to zrobic...



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » sob lip 11, 2009 22:52

a może klapka od przepływki Ci sie blokuje


Old volkswagen's never die...

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » ndz lip 12, 2009 01:20

czyli?????
gdzie to jest jak to sprawdzic???chyba nie chodzi ci o klapki w przepustnicy????



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » ndz lip 12, 2009 08:15

pietka_86, co do tego co artur1902 napisał: przepływomierz znajduje się zaraz za puszką filtra powietrza (aluminiowy "klocek" z pokrywką. Z jednej strony jest puszka filtra, z drugiej rura dolotowa. Wyciągasz przepływomierz i sprawdzasz, czy klapka wewnątrz porusza się bez żadnych oporów (paluch do środka i do oporu ciśniesz ;)).
Ja miałem ten sam problem i właściwie mam go nadal. I u mnie NIE jest to wina przepływomierza, klapka chodzi bez oporów, ścieżki potencjometru są lekko wytarte ale nie jeszcze tak bardzo (to też mozesz obadać - trzeba odkleić pokrywkę i zajrześ do wnętrza przepływki.

Ja do dzisiaj nie wiem jak się uporać z tym problemem :grrr: czasem tak się dzieje, czasem jest git.


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » ndz lip 12, 2009 10:10

a masz lpg?????ja mam i tam do przeplywomierza jest podlaczone zasilanie gazem i nie wiem czy moge cos tam odkrecac...
no a moze byc tak ze z lpg jest cos nie tak i przez to na benzynie tez go muli???



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » ndz lip 12, 2009 10:16

pietka_86, nie mam gazu, więc w tej kwestii nic nie jesatem w stanie powiedzieć. Ale do przepływomierza jest coś podłączone??? Króciec z gazem??? No nie wiem, nie jestem fanem gazu, więc nie będę tu wymyślał zeby w błąd nie wprowadzać. :helm:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » ndz lip 12, 2009 11:52

tak do przeplywomierza jest podlaczone od strony filtra powietrza taki krociec mosierzny przez niego jest doprowadzany gaz i wydaje mi sie,ze w przeplywomierzu miesza sie z powietrzem i dolotem idzie do przepustnicy i do wtrysku...
tu jest zdj jak to wyglada Obrazek

[ Dodano: 13 Lip 2009 16:03 ]
panowie nie wiem co jest grane...od wczoraj wszystko wrocilo do normy tzn na gazie i na benzynie wszystko ok...nic nie robilem...mialem dzis sprawdzac przeplywomierz...

[ Dodano: 14 Lip 2009 21:31 ]
panowie jednak dalej mam to samo....uspokoilo sie na chwile i wrocilo....juz zamowilem filtr paliwa i powietrza jutro wymienie,tylko mam pytanko,jak by ta klapka w przeplywomierzu nie chodzila tak jak nalezy,to jak mam to naprawic,jakos naoliwic,nasmarowac,czy do wymiany przeplywomierz????
i wlasnie jak powinnna ta klapka pracowac ciezko czy lekko?????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 631 gości