Gaśnie po odpaleniu i tak w kółko PROSZę O POMOC

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asek24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 08, 2009 14:07
Lokalizacja: WROCŁAW

Gaśnie po odpaleniu i tak w kółko PROSZę O POMOC

Post autor: asek24 » czw lip 09, 2009 19:10

HEJKA
Mój golf zachowuje się następująco: na zimnym silniku rano odpalam (golfa III 1,6,sekwencja LPG) silnik wskakuje na obroty i nagle spadają poniżej tysiąca i samochód się dusi i gaśnie!
Jak chcę dodać gazu to się dusi! W momencie przełączenia na gaz, gdy juz samochód się nagrzeje silnik pracuje już w porządku i nie gasnie. Potem jak jest ciepły też już odpala normalnie na paliwie i normalnie przełącza się na gaz!
Wymienione: kable, świece, kopułka, filtr paliwa i powietrza. Był na ogólnych badaniach na komputerze, który nic nie wykazał (ani podejrzewanej sondy lambda, ani silniczka krokowego).

Ktoś mi dzisiaj podpowiedział,że to może być przepustnica? Jak myślicie??

Proszę o pomoc, bo nie mam już siły go tego golfiarza...a pieniędzy już tym bardziej :( :kac:
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 19:12 przez asek24, łącznie zmieniany 2 razy.


ASEK

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » czw lip 09, 2009 21:12

Odpalasz na benzynie a potem przechodzi samoczynnie na gaz?
Sprwdz cewke od przewodow WN Mialem takie same objawy w aucie zony Nie jest to Golf ale wymiana cewki rozwiazala wszystko Auto chodzi normalnie i nie gasnie na wolnych
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 21:23 przez osaVWosa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw lip 09, 2009 21:44

spróbuj odłaczyc czujnik temp. plynu chłodniczego...



asek24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 08, 2009 14:07
Lokalizacja: WROCŁAW

:(

Post autor: asek24 » pt lip 10, 2009 08:31

Czujnik temperatury płynu chłodniczego odłączony- nie pomogło :(:(
Została jeszcze ta cewka do sprawdzenia.

[ Dodano: 10 Lip 2009 08:42 ]
osaVWosa pisze:Odpalasz na benzynie a potem przechodzi samoczynnie na gaz?
Sprwdz cewke od przewodow WN Mialem takie same objawy w aucie zony Nie jest to Golf ale wymiana cewki rozwiazala wszystko Auto chodzi normalnie i nie gasnie na wolnych
Problem w tym,że teraz ma coraz większe problemy z przełączeniem się na gaz. trzeba go strasznie długo odpalać,żeby się zagrzał. Po kilku lub kilkunastu minutach dopiero wskakuje na gaz. Oczywiście wcześniej przełączał się po kilkunastu sekundach od odpalenia.
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 08:32 przez asek24, łącznie zmieniany 1 raz.


ASEK

przemek26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 03, 2009 20:51
Lokalizacja: z domu

Post autor: przemek26 » pt lip 10, 2009 09:16

u mnie w 1.4 też tak było że niechciał odpalać na zimnym i nie miał obrotów.wymieniłem podstawe pod gaźnikiem(monowtryskiem) i było ok,założyłem do tego jeszcze nowy czujnik temp i jest super. :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 272 gości