płyn chłodniczy mi zamarzł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » wt sty 24, 2006 16:14

Spoko. Z ostatniej chwili telefon od tescia.
Samochod stal jak mowilem cala noc na -28. Plyn chlodzacy lezal sobie w misce na otwartym powietrzu i nie zmienil konsystencji, znaczy nie zamarzl.
Bede robil jutro jak mowilem. Podgrzeje kilka L botygo co mam obok. Wstawie woz do innego garazu. Wsadze do komory silnika farelke na 1-3h. Zaleje tym cieplym plynem i potem zobaczymy, pewnie bede go juz odpalal. Z tego co wiem to wszystkie przewody sa miekkie i gietkie, nie ma sladu lodu.

Tak mam wspomaganie.

Pozdrawiam
T.

Przy okazji aku juz w domciu sie ladnie naladowal i sobie lezy na malym pradzie.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt sty 24, 2006 19:40

Thor najlepiej wymień na nowy i pewny płyn i nic niemieszaj a będziesz pewny tego co masz na nowo zalane.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » wt sty 24, 2006 22:27

:rock: niedługo wiosna :piwka:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » wt sty 24, 2006 23:26

tak jak wszystko marznie dość powoli tak lepiej dla każdej części jak dojdzie do siebie również powoli, jeśli chodzi o płyn to z tego co wiem najlepszy jest glikol



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » śr sty 25, 2006 23:19

fend18 pisze:ja bym najpierw zaciagnal samochod do garazu bez odpalania i niech tam spokojnie postoi kilka godzin i wtedy dopiero probowac odpalac, no i nie zapomnij dolac plynu albo koncentratu
W poniedziałek do mnie do pracy koleś przyciągnoł zamarznie BMW 3 E36. płyn mu zmarzł na kość. Przez noc się rozmroziła i odpaliła. mierze płyn a tam tylko do -12stopni. No i wymieniliśmy mu na nowy i jest lux prwaie-40 stopni. Ale to wazne aby dodać więcej koncentratu w takim przypadku.

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 22:25 ]
Najlepiej jest rozgrzać dobrze silnik aż puści termostat wtedy dokładnie wszystko zleci.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości