co to,na wężyku z podcisnienia i ma zasilanie 2 przewodami?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

co to,na wężyku z podcisnienia i ma zasilanie 2 przewodami?

Post autor: esio10 » czw lip 09, 2009 17:38

witam , chcialem zapytac co to jest.. to cos... jest to na wezyku z podcisnienia takie czarne kółeczko i ma to podpiete jakies 2 przewody czyli ma wejscie na 2piny



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lip 09, 2009 17:49

Czujnik



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw lip 09, 2009 20:14

pszczyna pisze:Czujnik
tyle ze jakis czujnik to sie sam zorientowalem, ale po co to jest , mam to w silniku 1,8 GX wtrysk mechaniczny , znajduje sie to cos na wezyku z podcisnienia ktory podlaczony jest do aparatu zaplonowego. I ciekawi mnie po co to jest i do czego to jest i czy musi to byc , bo tak sie sklada ze podejzewam ze jest tam jakas membranka mała , ktora odcina podcisnienie , mam obecnie to odpiete od przewodow ktore maja byc do tego wpiete i jakos zmiany reackji silnika nie odczuwam



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lip 09, 2009 20:28

Czujnik podciśnienia - w GX chyba był potrzebny do sterowania silnikiem, ale nie wiem dokładie po co. tęz nie jestem poewien ,ale maszm oze w licziku ekonomizer? Lampke która pokazuje, kiedy zmienić bieg?



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » czw lip 09, 2009 21:09

Lipek81 pisze:Czujnik podciśnienia - w GX chyba był potrzebny do sterowania silnikiem, ale nie wiem dokładie po co. tęz nie jestem poewien ,ale maszm oze w licziku ekonomizer? Lampke która pokazuje, kiedy zmienić bieg?
tak posiadam wersje US z klima i ekonomizer tez sie znajduje , czyli kiedy pali sie strzalka pomaranczowa jest ekonomiczna jazda , ale nie majac podpietych przewodow do tego czegos to i tak ekonomizer dziala tak jak wczesniej



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 09, 2009 21:38

esio10 pisze: na wezyku z podcisnienia ktory podlaczony jest do aparatu zaplonowego
może zaworek, tak jak w RP, zamyka węzyk do regulatora wyprzedzenia zapłonu na wolnych obrotach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości