Szeroki hokej VR6 - wypada z zaczepów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Szeroki hokej VR6 - wypada z zaczepów

Post autor: Razal » śr lip 08, 2009 11:29

Jak w temacie...

chciałem zamontować szeroki hokej do Golfa 3. Zakupiłem oczywiście podróbę z allegro, ponoć firma JOM. Po zdemontowaniu mojego wąskiego oryginału założyłem tego JOM'a. Wszystko było by OK, jednak hokejka bardzo luźno siedzi w otworach zderzaka i musiałem ją zdjąć żeby jej nie zgubić na pierwszej nierówności.

Zastanawiam się jak ją zamontować, żeby siedziała mocno na swoim miejscu (tak jak wąski oryginał). Pomóc jej wkrętami czy jak ? Robił ktoś takie coś ze swoim hokejem?

Z góry dzięki za pomoc... :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » śr lip 08, 2009 11:32

ja ostatnio tez taki badziew kupiłem na allegro za 59 zł i przy montarzu juz mi pekł i po uderzeniu kamienia kawałek odpadł. wiec kupiłem nastepny ale troszke lepszy jakosciowo. na koncach wypadało by go wkretami zamocowac


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » śr lip 08, 2009 11:55

Też miałem taki hokej i nawet tańszy niż twój. Tak wogóle to badziewie! Już chyba ze trzy wymieniłem bo pękają. Jak jeszcze masz obniżone zawieszenie to już naprawde kicha. Wustarczy tylko dotknąć nim krawężnika i pęka od razu!
Montaż - u mnie nie obyło się bez paru wkrętów od spodu.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » śr lip 08, 2009 13:07

Tak myślę, że zdejmę cały zderzak i po zamontowaniu szerokiego hokeja w wersji badziew z allegro złapię go od spodu do zderzaka krótkimi wkrętami w miejscach gdzie wchodzą zaczepy do zderzaka. Może jakoś to będzie...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
kruczy09
VMKoluszki
VMKoluszki
Posty: 110
Rejestracja: sob lip 19, 2008 18:44
Lokalizacja: Koluszki / Łódź
Kontakt:

Post autor: kruczy09 » śr lip 08, 2009 13:37

$layer pisze:Już chyba ze trzy wymieniłem bo pękają.
Wlasnie dlatego lepiej uzbierać na ori i mieć pewność/spokoj :)


[b]VmKoluszki[/b]
Pozdr_by_Kruczy

[b]Mój Luby :dol:[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252639

_Interpunkcja wiele wyjaśnia_

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szeroki hokej VR6 - wypada z zaczepów

Post autor: enesen » czw lip 09, 2009 16:37

Razal pisze:Jak w temacie...

chciałem zamontować szeroki hokej do Golfa 3. Zakupiłem oczywiście podróbę z allegro, ponoć firma JOM. Po zdemontowaniu mojego wąskiego oryginału założyłem tego JOM'a. Wszystko było by OK, jednak hokejka bardzo luźno siedzi w otworach zderzaka i musiałem ją zdjąć żeby jej nie zgubić na pierwszej nierówności.

Zastanawiam się jak ją zamontować, żeby siedziała mocno na swoim miejscu (tak jak wąski oryginał). Pomóc jej wkrętami czy jak ? Robił ktoś takie coś ze swoim hokejem?

Z góry dzięki za pomoc... :pub:
parę wkrętów się przyda na pewno, ja nawet przy średnim hokeju miałem 2 wkręty fabrycznie. co do pękania to coś mi sie nie chce wierzyć, bo ten sam JOMa mam i jakoś dzielnie znosi krawężniki. Skoro wam pęka tak często to może czas zastanowić się nad stylem jazdy( podjeżdżaniem pod krazwężniki)?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości