Gaśnie po odpaleniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hubiiik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 22, 2009 12:28
Lokalizacja: Lublin

Gaśnie po odpaleniu

Post autor: hubiiik » wt lip 07, 2009 11:12

Witam Forumowiczów
Mój golfik zachowuje się następująco! Na zimnym silniku rano odpalam (golfa III 1,6 102 KM, sekwencja z 1996 r.) silnik wskakuje na obroty i nagle spadają obroty poniżej tysiąca i samochód się dusi i gaśnie! Wcześniej obroty na zimnym do czasu zwiększenia temperatury wachały się w granicach pracy 1,1; 1,2 a teraz spadają od razu poniżej tysiąca! Jak chcę dodać gazu to się dusi! W momencie przełączenia na gaz gdy juz samochód się nagrzeje silnik pracuje idealnie! Potem jak jest ciepły też już odpala normalnie na paliwie i normalnie pracuje i przełącza się na gaz! Z góry dziękuję za podpowiedź jeżeli takowa jest możliwa! A cha wymieniłem jeszcze ostatnio filtr paliwa i to też nie pomogło!



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » wt lip 07, 2009 11:44

Sprawdź czujnik temp. wody. Ten który daje sygnał do ECU.


Zapraszamy http://cb-pomorze.pl/viewtopic.php?t=32#top

hubiiik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 22, 2009 12:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hubiiik » wt lip 07, 2009 13:18

Wskaźnik temperatury wg mojej wiedzy jest dobry gdyż działa normalnie pokazuje faktyczny jej stan na zegarach!
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 13:51 przez hubiiik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » wt lip 07, 2009 13:54

pokazywac moze dobrze ale wysyła złe inf do kompa. wez go odepnij i zobacz czy sie poprawi



hubiiik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 22, 2009 12:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hubiiik » wt lip 07, 2009 14:19

A więc wyciągnąłem wtyczkę od czujnika temperatury płynu no i powiem wam że mieliście rację obroty na zimnym się zwiększyły i nie gasł czyli komputer podał odpowiednią ilość paliwka do temperaturki! Dzięki jestem wam bardzo wdzięczny! Chyba trzeba teraz się wziąść za wymianę czujnika tylko jak do niego się dobrać z tego co widziałem to nie takie proste? Ciekawe czy płyn trzeba będzie spuszczać ale wydaje mi się że bez tego nic nie będzie, więc biorę się do roboty bo już mam do wymiany sprzęgło, olej, symering na korbowodzie, rozrząd no i czujnik temperatury płynu chłodzącego! Ale robotyyyyy! :okej:
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 20:05 przez hubiiik, łącznie zmieniany 1 raz.



asek24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 08, 2009 14:07
Lokalizacja: WROCŁAW

u mnie to samo Plis o pomoc.

Post autor: asek24 » czw lip 09, 2009 15:59

U mnie dzieje się identycznie. Odłączyliśmy ten czujnik (to ten, który wchodzi do chłodnicy, czy ten który jest koło pojemniczka z płynem?) i nie pomogło.
Nie mam już siły do tego auta. Mój mechanik wyczerpał już swoje pomysły.
Wymieniliśmy już świece, kable, kopułkę, filtr paliwa, powietrza i nic :(
pliss o pomoc.


ASEK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 273 gości