Prośba - Czego boja sie sprzedajacy TDI ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czamarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 06, 2005 08:37
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Post autor: czamarc » śr sty 25, 2006 21:22

ApC pisze:
Corvax pisze:ABS był chyba w standardzie po 96 roku
chyba mówisz tylko o GT, bo mój brat ma Mk3 TDi z 97 roku, ale ABS-u nie stwierdził :|
Fragment historia MK3 wg: http://www.passatgl5.polnet.biz/golf3/h ... storia.htm
Tam wyczytałem:
...Sierpień 1996- boczne poduszki powietrzne dostępne za dopłatą
Wrzesień 1996- ABS seryjnie we wszystkich modelach.
Listopad 1996- 17 milonowy GOLF...

To samo na: http://www.doppel-wobber.de/



drwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: drwal » śr sty 25, 2006 22:07

swojego golfa kupilem 8 grudnia po prawie 5 miesiecznym przebieraniu w roznych markach. pod uwage bralem rowniez corollke ,bore, passata b6, wszystko w kombi. jak dzwonilem po ogloszeniach to najczesciej auta mialy przebiego ok 80-90 kkm i oczywiscie zero dokumentacji. najbardziej rozczulil mnie koles ktory stwierdzil (na moje ostrzezenie ze pojawie sie z elekronicznym czujnikiem grubosci lakieru) ze ma caly samochod lakierowany bo mu sie kolor nie podobal ;). i wreszcie trafilem na golfa z 2002 r z przebiegiem 138 kkm, z pelna ksiazka serwisowa,a gosc sprzedawal bo byl to jego sluzbowy samoch i mial prawo pierwokupu (czyli tego samego dnia ktorego kupil byl u mnie i mi sprzedawal) od duzej firmy , ktora nie oszczedzala na serwisie. oczywiscie moglem podjechac do serwisu gdzie auto mialo robione naprawy i przeglady i podpiac sie pod kompa. okazalo sie ze ogolnie auto jest oki (np nowki opony zimowe, komplet kol letnich, 4 nowe tarcze i klocki itp) jedyne co musialem zrobic to wymienic silentbloki i gumy drazka stabilizacyjnego.
napewno swoje w d.....e dostal ale wole miec auto ze sporym przebiegiem i udokumentowana historia niz teoretycznie maly przebieg i zero historii
pozdr



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sty 25, 2006 22:19

ApC pisze:
Corvax pisze:ABS był chyba w standardzie po 96 roku
chyba mówisz tylko o GT, bo mój brat ma Mk3 TDi z 97 roku, ale ABS-u nie stwierdził :|
A po czym stwierdzil ze nie ma? Kontrolka od ABSu powinna byc w tym roczniku w desce pod zegarami (chyba ze zegary byly wymieniane na starsze), moze byc czujnik padniety a wtedy ABS sie wylacza, wystarczy wyjac zarowke od kontrolki w desce i juz palic sie nie bedzie.. niech sprawdzi czy ma czujniki przy kolach..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw sty 26, 2006 00:33

Gitner, z vw to są takie jaja że mało co jest w standardzie, a jak juz jest to ludzie tego nie chcą :) Tak jest w przypadku obu aut, które mam Golfa i Vento - w obu powinien byc w standardzie ABS i w obu niema - co do vento to akurat wiem że Helmut jak go kupował to sobie zażyczył bez ABSu (zawodowy kierowca) w golfie mogło byc podobnie - ABS nie był wtedy jescze wymogiem.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » czw sty 26, 2006 01:21

Gitner pisze:
ApC pisze:
Corvax pisze:ABS był chyba w standardzie po 96 roku
chyba mówisz tylko o GT, bo mój brat ma Mk3 TDi z 97 roku, ale ABS-u nie stwierdził :|
A po czym stwierdzil ze nie ma? Kontrolka od ABSu powinna byc w tym roczniku w desce pod zegarami (chyba ze zegary byly wymieniane na starsze), moze byc czujnik padniety a wtedy ABS sie wylacza, wystarczy wyjac zarowke od kontrolki w desce i juz palic sie nie bedzie.. niech sprawdzi czy ma czujniki przy kolach..

Pozdro
Gitner
kontrolka kontrolką, a stwierdził chociażby po tym, że jak wymieniał tarcze hamulcowe to chcąc nie chcąc sprawdził czy ma czujniki przy kołach - i lipa :/

dziwne te wersje były...


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw sty 26, 2006 10:57

Dla przypomnienia jeśli ktoś nie wie albo zapomniał:

Jeśli kupujemy samochód to koniecznie idziemy z wizytą na stacje kontroli pojazdów (przynajmniej ja tak robiłem) i tu co chciałem powiedzieć:

od roku wszystkie stacje kontroli pojazdów mają czytniki OBDII, mało tego odczyt błędów jest w cenie badania technicznego!!

diagności co prawda nie garną się do podłączania a mało który klient o tym wie



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw sty 26, 2006 14:12

Moze i maja ale to ograniczy się tylko do odczytu i skasowania ewentualnych bledów zapisanych w ECU, a niestety nie na tym diagnoza tdi polega


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości