Jak wymontować wkład lusterka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Jak wymontować wkład lusterka?

Post autor: Indiosa » wt lip 07, 2009 14:08

Proszę o pomoc. Czytałem na forum o zdejmowaniu wkładów do lusterek ale za cholerę nie mogę go zdjąc u siebie. Jak to zrobić, żeby nic nie uszkodzić? Dodam że jest to prawe lusterko sterowane elektrycznie.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt lip 07, 2009 14:11

Ustaw go na maxsa w prawo przytrzymaj ręką a drugą za pomocą śrubokręta lekko zakrzywionego na końcu podważ plastikowe ząbki wystarczy 2 z 4czterech



Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: Indiosa » wt lip 07, 2009 14:19

No, dzięki. Dało radę.

A mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć, do czego są dwa kabelki (u mnie czerowno-czarny i biały), które podpiete są właśnie do tego wkładu?
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 14:26 przez Indiosa, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » wt lip 07, 2009 14:24

to ja się podłączę jak ściągnąć obudowę tą z tyłu bez połamania zatrzasków?



Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: Indiosa » wt lip 07, 2009 14:36

I jeszcze jak wyjąc samo szkło z obudowy plastikowej?

[ Dodano: 07 Lip 2009 15:45 ]
michalqqr pisze:to ja się podłączę jak ściągnąć obudowę tą z tyłu bez połamania zatrzasków?
Jak już zdejmiesz sam wkład z lustrem, to najpierw musisz odkręcić 4 śrubki trzymajace tą pierwszą plastikową (u mnie czarną) część lusterka. Jak to zrobisz poluzuj ją trochę. Powinna jeszcze trzymać się od strony uchwytu lusterka. Potem palcami ściśnij i popchnij kolejne 4 zatrzaski tym razem w kolorze karoserii. Znów powinno trzymac się od strony u chwytu, bo tam te dwie częśći połączone są jakimś zaciskiem. Ja po prostu pociągnąłem obie cześci w przeciwne strony i zeszło :D



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt lip 07, 2009 16:31

Indiosa pisze:No, dzięki. Dało radę.

A mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć, do czego są dwa kabelki (u mnie czerowno-czarny i biały), które podpiete są właśnie do tego wkładu?
PODGRZEWANIE LUSTERKA



Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: Indiosa » wt lip 07, 2009 17:19

Już wiem, domyśliłem się. Zdziwiłem się, bo jak kupowałem samochód gościu powiedział, że nie ma w tej wersji podgrzewanych lusterek. I faktycznie, żadne lusterko mi nie grzeje. Ale teraz najlepsze. Po stronie kierowcy lusterko (obudowa) jest peknięta, ale lustrze jest OK z tym, że nie ma maty grzewczej. Po stronie prawej z kolei lustrze jest zniszczone i ma mate grzeczą, ale i tak nie grzeje. Z tąd muszę kupić dwa nowe lustrza, oczywiście podgrzewane :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości