jaki akumulator powinien byc w Mk2 1.8??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

jaki akumulator powinien byc w Mk2 1.8??

Post autor: guti » pn sty 23, 2006 17:20

tak jak w temacie,chodzi mi o dane techniczne typu Ah itd , ja mam 50Ah nowy kupiony moze ze dwa miesiace temu ale rano przy mrozie ok 30 stopni nie ma nawet sily raz przekrecic :( a inne autka odpalaja, koles w sklepie wyciagnal ksiazke i mowil ze taki wlasnie ma byc :> wczesniej mialem 65 Ah :) ale to po przednim wlascicielu i juz sie zuzyl .Dzieki za pomoc .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Re: jaki akumulator powinien byc w Mk2 1.8??

Post autor: Gwiazdor » pn sty 23, 2006 17:46

guti pisze:tak jak w temacie,chodzi mi o dane techniczne typu Ah itd , ja mam 50Ah nowy kupiony moze ze dwa miesiace temu ale rano przy mrozie ok 30 stopni nie ma nawet sily raz przekrecic :( a inne autka odpalaja, koles w sklepie wyciagnal ksiazke i mowil ze taki wlasnie ma byc :> wczesniej mialem 65 Ah :) ale to po przednim wlascicielu i juz sie zuzyl .Dzieki za pomoc .
http://vwforum.pl/porady/akumulatory/akumulatory.html


Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn sty 23, 2006 18:20

niestety nic mi to nie pomoglo raz ze nie ma mojego silnika w II a dwa ze nie wiem gdzie ja pozniej sobie poszukam danych po symbolu bo nic mi nie mowi np KC 23 , lub CP 02 , CF 03 ( dla mk III z silnikiem 1.8) dzieki za pomoc

[ Dodano: Pon Sty 23, 2006 5:20 pm ]
niestety nic mi to nie pomoglo raz ze nie ma mojego silnika w II a dwa ze nie wiem gdzie ja pozniej sobie poszukam danych po symbolu bo nic mi nie mowi np KC 23 , lub CP 02 , CF 03 ( dla mk III z silnikiem 1.8) dzieki za zainteresowanie


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 23, 2006 18:51

Aku masz dobry. Jeśli jednak jeździsz na krótkich odcinkach to może być niedoładowany. Niska temp. owuje zmniejszenie pojemności i to dość znacznie. Do tego gęst olej no i mamy kłopot rano. Doladuj aku prostownikiem albo dłuższa przejażdżka



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt sty 24, 2006 09:43

Na stronie www.exide.pl jest katalog i tam są objaśnienia co to jest CF1 CF2 itp itd.

Niestety nie mogę dodawać załączników bo bym zamieścił co jest co.

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 08:52 ]
Powiedz jaki kupiłeś akumulator jaki ma prąd rozruchowy. W poradzie jest napisane jaką wydajność ma akumulator w temperaturze -10 -20 i niższej.
Więc jeżeli kupiłeś zwykły aku typu centra standart to może być że nie ma siły tym bardziej że może jeździsz na krótkich trasach i się nie zdąży doładować.

Ja w Golfie 1.8RP mam centrę plus 55Ah i kręci bez problemu. Samochód odpala od pierwszego ale to też zasługa nowych kabli WN kopułki i rozdzielacza.

W Polo 1.6 mam centrę plus 45Ah które stoi pod chmurką i nawet jak było -28 to odpalił. Fakt że akumulator osłabł ale zapalił nawet przy wolnym kręceniu od pierwszego obrotu.

Przed takimi mrozami warto sprawdzić stan świec czy jeszcze się nadają, kabli WN (czy nie ma gdzieś przebić) bo wszystko ładnie kręci a później aku siada. Bo jak nie przebicia na kablach to świece lichawe i pod większym obciążeniem dają marną iskrę. Jak to jest ok to samochód musi palić. No i aku nie dostaje wtedy tak po d...


Obrazek

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Akumulator

Post autor: Andrzej1 » wt sty 24, 2006 10:08

Witam
W tamtym roku kupiłem w Tesco jakąś podróbkę Sparks czy coś takiego.
Zapłaciłem 134zł 55Ah.Jeżdżę na Mobil 1. Mój 1,8 RP zapalam bez kłopotu.
Na jesień wlewam na pół zbiornika 200gram denaturatu żeby się pozbyć
wody ze zbiornika.
Pozdrawiam.Andrzej.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 25, 2006 10:06

510 A ,a na malych odcinkach raczej nie jezdze, minimum 50 km n raz , wracam ze skoly powiedzmy o 15-ej oddalonej 50 km , auto pozniej juz nie jezdzi rano proba odpalenia i pupa.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 25, 2006 10:34

guti pisze:510 A ,a na malych odcinkach raczej nie jezdze, minimum 50 km n raz , wracam ze skoly powiedzmy o 15-ej oddalonej 50 km , auto pozniej juz nie jezdzi rano proba odpalenia i pupa.
Nie wiem co to jest "510A". Jeśli kupiłeś aku to powinien być ok.i doładowany-50km to wystarczy.Możliwości są dwie : Aku jest nie wiadomo jakiej firmy, albo jest wadliwy -reklamować. Możliwość druga - rozrusznik. Wytarte tulejki i nie ma siły obrócić silnikiem. Jeśli masz możliwość zmierzenia gęstości elektolitu to zmierz. AAAi jescze jedna sprawa - czy masz sprawne ładowanie?Zmierz napięcie, powinno być od 13,8 do 14.4V



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » śr sty 25, 2006 10:45

ja mam w RP 60 ah i jest bardzo dobry zapalał nawet w największe mrozy


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 25, 2006 10:49

14,2 V ladowanie, aku jest centra plus, i cholera wie co mujest ze nie chce krecic pozostaje mi sie modlic o odwilz. Dzieki chlopaki.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 25, 2006 10:52

Nie ma za co. Ale w takim wypadku - aku porządne, ładowanie ok, to chyba coś z rozrusznikiem



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr sty 25, 2006 13:17

510A to jest wielkość proądu rozruchowego. Ten akumulator spokojnie daje radę w duże mrozy.

Ale sprawdź jakie jest ładowanie w trakcie kręcenia jak jest obciążony aku. Może wtedy jest lipa.


Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw sty 26, 2006 00:12

dzieki koledzy sprawdze napewno choc juz sie nie spodziewam takich mrozów kolo - 30 :)

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 11:14 pm ]
haaa przypomnialem sobie ze grzebalem w rozruszniku :) zalozylem bendix od Diesla ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie??? dzieki za pomoc juz rozdaje zasluzone punkciki


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

emka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 17, 2006 15:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emka2 » czw sty 26, 2006 15:18

witam! zastanawiam sie po co ci bendix skoro to jest do diesli ?! no i diesel wymaga o wiele więcej prądu przy rozruchu dlatego mają mocniejsze aku, ja miałem aku 55Ah i po 8 latach wymiękł , przed zimą zaqpiłem jakiś niemiecki 60Ah i pali za każdym razem, owszem słabnie na mrozie ale to normalna sprawa (jak to z baterią), za to jeśli kręci (nawet powoli) a nieodpala to pewnie świece albo paliwo syfne pozdro

[ Dodano: Czw Sty 26, 2006 14:22 ]
oł, jeśli niema siły zakręcić to rozrusznika wina jest, przerabiałem to w zeszłym roku, wymienia sie w takim tulejkę i szczotki (koszt kilku złotych) można zrobić to samemu, przy rozruszniku jest jeszcze automat podający prąd ale niesłyszałem żeby sie kiedys popsół u kogoś, powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 297 gości