pytanie co do klimatyzacji.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

pytanie co do klimatyzacji.

Post autor: MARTINEZ1027 » wt lip 07, 2009 11:23

witam!! mam pytanie ... mam golfa z silnikiem tdi .. u mnie słychac róznice w pracy silnika jak jest właczona klimatyzacja ..a jak dam na econ to wtedy silnik inaczej pracuje ,ciszej . czy to normalne w golfach ?? bo kolega ma passata i u niego nie ma roznicy z klima czy bez silnik pracuje tak samo. dzieki pozdrawiam



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Post autor: DamianS. » wt lip 07, 2009 11:30

u mnie jak zapodaje klime czuc mała róznice w pracy... wydaje mi sie ze normalne


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Boogie

Post autor: Boogie » wt lip 07, 2009 13:28

Normalne. Silnik dostaje ciut większe obciążenie, więc jest trochę skok obrotów do góry w momencie zasprzęglenia klimy, a jak opadnie to słychać, ze na wolnych mocniej ciągnie



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » śr lip 08, 2009 00:31

Boogie pisze:Normalne. Silnik dostaje ciut większe obciążenie, więc jest trochę skok obrotów do góry w momencie zasprzęglenia klimy, a jak opadnie to słychać, ze na wolnych mocniej ciągnie
hm....rozumiem , ale i chodzi o to ze jak wlanczam klime to słychac sprezarke od klimy jak chodzi a jak wlacze econ to wtedy slychac tyllko prace silnika ,,,i wlasnie czy to jest normalne? sprezarke ma słychac jak siewlaczy ??



Boogie

Post autor: Boogie » śr lip 08, 2009 09:17

Słyszysz sprężarkę? Czy raczej drugi wiatrak?
Ale w sumie, skoro działa klima to i sprężarkę słychać pewnie. Cholera muszę posłuchać, jak to działa. Nigdy się aż tak nad tym nie zastanawiałem.
No chyba, ze słyszysz jakiś "dziwny" dźwięk w momencie pracy klimy, to wtedy to może być łożysko.



Awatar użytkownika
BRZOZA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sie 20, 2004 16:30
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: BRZOZA » śr lip 08, 2009 09:38

kolego normalna rzecz a po włączeniu trybu econ pewnie słyszysz poprostu wiatrak z nawiewu tak jak u mnie a w pracy silnika nic sie nie zmienia



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr lip 08, 2009 11:23

jeżeli słyszysz sprężarkę i zagłusza Ci silnik to kończy się po prostu, natomiast jeżeli silnik inaczej pracuje to normalne bo sprężarka go obciąża.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

paliwodaa5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 19, 2009 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: paliwodaa5 » śr lip 08, 2009 12:05

Kolego jak najbardziej normalne, gdy wlaczasz tryb econ to wtedy wylaczasz klime i masz zwykly nawiew jak w aucie bez klimy i silnik ma mniejsze obciazenie... W momencie gdy wlaczysz klime dostaje wieksze obciazenie i to czuc lekko...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości