Dymek ze stacyjki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » ndz sty 15, 2006 10:36

to faktycznie norma w VW :-)
u mnie tez sie tak działo
przy przekręceniu kluczykiem i czasami przy włączaniu wycieraczek leciał dymek
od pół roku jest ok , nic sie nie dzieje
samo sie naprawiło :-)



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » ndz sty 15, 2006 13:58

Ja tak miałem w Polo ale był to przełącznik kierunków. W dodatku potrafił sobie sam włączać kierunki :) Facet w ASO przez półtorej godziny zmieniał przekaźniki, przerywacze i inne zanim dał sobie wytłumaczyć że to przełącznik zespolony.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 15, 2006 18:22

WDA MKII ALE JAK ŚCIĄGNOŁEM PLASTIK POD STACYJKĄ TO BEZPOŚREDNIO POD STACYJKĄ WCHODZI TAM TAKA KOSTKA KTÓRA ODPOWIADA ZA ODPALANIE I I TO JEST JEDYN ARZECZ JAK MI PRZYCHODZI DO GŁOWY KTÓRA EWENTUALNIE MOGŁA DYMIĆ PODCZAS PRZEKRĘCENIA KLUCZYKA . POZDRO
PS JAK MOŻESZ JEŹDZIĆ TO CHYBA NIE MA SIĘ CZYM SPAECJALNIE PRZEJMOWAC GORZEJ JAK BY SIĘ COŚ STAŁO A TAK TO CHYBA JEST OK.
tak na marginesie bez obrazy nic nie widać jak piszesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CAPS LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK!



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » ndz sty 15, 2006 18:53

mnie też poszedł dymek ze stacyjki - latem (na przekręconym tylko do pozycji 1 otwierałem szyber i poszedł dymek) ale szybko wyłączyłem - o dziwo wszystko chodzi do tej pory - może tylko jakiś drut sie nadtopił (guma) POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz sty 15, 2006 19:06

vaclavo pisze:mnie też poszedł dymek ze stacyjki - latem (na przekręconym tylko do pozycji 1 otwierałem szyber i poszedł dymek) ale szybko wyłączyłem - o dziwo wszystko chodzi do tej pory - może tylko jakiś drut sie nadtopił (guma) POZDRO
nie drut i guma tylko plastik w przełączniku, styki przełącznika obudowane są plastikiem i to on sie nieraz topi i poleci dymek.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pn sty 16, 2006 18:22

ku_bi pisze:
vaclavo pisze:mnie też poszedł dymek ze stacyjki - latem (na przekręconym tylko do pozycji 1 otwierałem szyber i poszedł dymek) ale szybko wyłączyłem - o dziwo wszystko chodzi do tej pory - może tylko jakiś drut sie nadtopił (guma) POZDRO
nie drut i guma tylko plastik w przełączniku, styki przełącznika obudowane są plastikiem i to on sie nieraz topi i poleci dymek.
no oki ale mnie dalej wszystko działa..... musze sprawdzić ile sie tego nadtopiło :D Jak ściągne obudowe tą plastikową na kierze to bedzie go widać??


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sty 16, 2006 20:34

vaclavo pisze:
ku_bi pisze:
vaclavo pisze:mnie też poszedł dymek ze stacyjki - latem (na przekręconym tylko do pozycji 1 otwierałem szyber i poszedł dymek) ale szybko wyłączyłem - o dziwo wszystko chodzi do tej pory - może tylko jakiś drut sie nadtopił (guma) POZDRO
nie drut i guma tylko plastik w przełączniku, styki przełącznika obudowane są plastikiem i to on sie nieraz topi i poleci dymek.
no oki ale mnie dalej wszystko działa..... musze sprawdzić ile sie tego nadtopiło :D Jak ściągne obudowe tą plastikową na kierze to bedzie go widać??
po ściągnięciu obudowy bedzie słaby dostęp mało bedzie widać, absolutnie nie masz sie czym martwić. u mnie dymek idzie średni raz na m-c, a ubytki sa tak małe że nie warto nic grzebac. ale jak sciągniesz juz obudowe to przeczysc styki i nasmaruj je. jak chcesz to moge zrobić Ci foto tyh styków. :okej:



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt sty 17, 2006 14:07

ku_bi pisze:po ściągnięciu obudowy bedzie słaby dostęp mało bedzie widać, absolutnie nie masz sie czym martwić. u mnie dymek idzie średni raz na m-c, a ubytki sa tak małe że nie warto nic grzebac. ale jak sciągniesz juz obudowe to przeczysc styki i nasmaruj je. jak chcesz to moge zrobić Ci foto tyh styków.
Jakbyś mógł - bardzo by sie przydało!!!!! POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

wara99

Post autor: wara99 » wt sty 17, 2006 16:18

ku_bi ja tez bym poprosil o foto to zerkne tam i psikne jakims wd .



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt sty 24, 2006 09:22

Ku_bi czekamy na tą fotkę. W tej sprawie to dodam ze rozebrałem to i dostałem sie po odkreceniu kierownicy i dodatkowych 4 śrubek do przełączników. Zdjołem je i chyba z 0,5 h oglądałem w dobrym świetle gdzie są te nadpalenia - i znalazłem 2 miejsca ale naprawde małe !!!!!!!. Zrobiłem fotki i dodam je juz niedługo. (moze uda mi sie dzisiaj) Chodź na głowie problem bo nieodpalił :-) w te mrozy !!!!!!!



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt sty 24, 2006 18:43

Pabloss pisze:Ku_bi czekamy na tą fotkę. W tej sprawie to dodam ze rozebrałem to i dostałem sie po odkreceniu kierownicy i dodatkowych 4 śrubek do przełączników. Zdjołem je i chyba z 0,5 h oglądałem w dobrym świetle gdzie są te nadpalenia - i znalazłem 2 miejsca ale naprawde małe !!!!!!!. Zrobiłem fotki i dodam je juz niedługo. (moze uda mi sie dzisiaj) Chodź na głowie problem bo nieodpalił :-) w te mrozy !!!!!!!
No było by miło gdybyś zamieścił :) bo pewien pan obiecał już dawno że zamieści ale nie można sie doczekć... :D POZDRO :okej:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » wt sty 24, 2006 19:06

Widze że to norma w mk. III bo u mnie tak samo czasem sobie poleci dymek z pod osłony manetek. A byście widzieli mnie jak za pierwszym razem zapier..... odkręcac klemy z akumulatora jak zobaczyłem ten dymek. Hehe... teraz juz sie nie przejmuję... ale jak sie zrobi ciepło to sie trza wziąć i to zrobić.


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 24, 2006 19:14

Przepraszam byłem chory wiec nie chciało mi sie leciec do garazu po manetke. z moich obserwacji wynika, ze to dymi tam gdzie przesuwaja sie styki, dymi sie smar w zeknieciu z blaszaki i plastikiem, czyszczenie i przesmarowanie powinno pomoc.

Oto zdjecia, kreskami zaznaczyłem miejsca skad moim zdaniem sie dymi, sa to czesci ruchome manetki szyb, podobnie bedzie w kierunkach.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » śr sty 25, 2006 09:39

A wiec rozebrałem i w końcu są zdjęcie przepraszam ze tak późno. I co o tym myślicie:
[img][img]http://img11.imageshack.us/img11/2827/img0822m1jk.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img56.imageshack.us/img56/9678/img0835m9xs.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img56.imageshack.us/img56/3326/img0836m4kx.jpg[/img][/img]

[img][img]http://img56.imageshack.us/img56/7579/img0838m9kf.jpg[/img][/img]

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 09:34 ]
to co widać chyba nie podlwga naprawie, czy mam cos z tym robić jakos zabezpieczyć ????? doradzcie coś !!!!!!!!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości