spalone hamulce?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

spalone hamulce?

Post autor: kamska » ndz lip 05, 2009 20:32

Witam,

Dziś nad ranem podczas sprintu bardzo kreta droga, gdy się zatrzymalem doslownie wydobywaly sie kleby dymu z klocków hamulcowych. Przechodzeń krzyczał- opony sie panu zapalily, tak to wygladalo ;). teraz gdy jadę coś metalicznie miszczy, klocki albo tarcze.

Moje pytanko-
czy czy to normalne by klocki się paliły, bo dosc dlugo jestem juz kierowca ale czegos takiego jeszcze nie spotkalem
- czy klocki mogly stracic swe wlasciwosci i mimo tego ze sa jeszcze duze kwalifikuja sie do wymiany?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lip 05, 2009 21:55

teraz gdy jadę coś metalicznie miszczy, klocki albo tarcze.
po prostu klocki w skutek bardzo wysokiej temperatury się zeszkliły (nalezy je wymienic )
zapożyczone od sąsiadów
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1571.15
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 21:57 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz lip 05, 2009 23:54

wymienic lub wyciagnąć i przeczyścić papierem ściernym na rownej powierzchni, nie zaszkodzi spróbować ja tak zrobiłem i smigam dalej na nich, wszystko zalezy od tego jaką temp. były potraktowane pozdro


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » pn lip 06, 2009 17:01

No temperatura byla kosmiczna, bo szły kłęby dymu....prawie po gasnice sięgałem.
Na jednym kole klocek piszczy podaczas jazdy, jednak hamulce sa nadal brzytwy ( przetestowałem).

Co do klocków, to wizyalnie wygladaja dość dobrze, grubosc prawie jak nowa, wiec chyba szkoda wymianiać....

Tarcze i tak do wymiany, bo ostatnio byly juz toczone, wiec chyba nie ma przeciwskazań by dojechac ten uklad do konca?

PS W dalszym ciągu zadziwia mnie ten pożar- czy miał ktoś podobny przypadek?

poizdrawiam



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pn lip 06, 2009 22:21

ja miałem taki przypadek i to normalne.
przeczyść papierem klocki i bedzie ok


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » pn lip 06, 2009 22:41

Też miałem ten przypadek.. Tylko że dojechalem tak do domu... ;] Ale dostal po garach :grin: :grin: Był dym, tarcze byly czerwone doslownie świecily :helm: Klocki mają 3 tygodnie tak samo jak tarcze :bajer: Dalej hamują świetnie..



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » ndz lip 12, 2009 20:03

Byłem umyć samochód i poprosiłem by dokladniej wymyli alusy po spalonych klockach.
Tak sie pan karcherem przylozyl, ze musial wyplukac wszystki stopione opilki, ktore piszczaly. Obeszło sie bez ścierania papierem klocków- juz nic nie piszczy ;)))

A same klocki maja jeszcze jakiś 1cm swego żywota i sprawują się wysmienicie jak przed incydentem ( spaleniem- klebami dymu). Tak wiec podsumowując uważam, ze spalenie klocków nie kwalifikuje ich do wymiany.

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 184 gości