czemu odbija mi centralny zamek ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

czemu odbija mi centralny zamek ???

Post autor: jak_rog » pn cze 25, 2007 23:58

witam. otóż mam taki problem ze mój zamek w golfie IV nie zawsze się zamyka ... poprostu po naciśnięciu ZAMKNIJ/UZBRÓJ ALARM zamyka (alarm się zbroi) ale w przeciągu ułamków sekundy odbija cały zamek i samochód się nie zamyka.

czasami łapie a czasami nie . czym to jest spowodowane ?? może być tym ze są uszkodzone mikrowłączniki w zamkach (te od oswietlenia wnętrza i wykrywania czy są otwarte drzwi)..



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt cze 26, 2007 11:42

odpowiedziales sobie sam. mikroswiche pewnie się pokończyły. wymiana zamka pewnie ciebie czeka



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt cze 26, 2007 18:02

jak_rog,
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 03abec17e8
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/


może się przyda, hm?



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Jaco85 » wt cze 26, 2007 19:14

jak_rog, Ja tam mialem w DUCATO i okazalo sie ze pilocik bym lekko scisniety i sygnal puszczal zeby otwieral drzwi.naprawilem pilocik i jest git.



Rafael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 31, 2007 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Re: czemu odbija mi centralny zamek ???

Post autor: Rafael » wt cze 26, 2007 21:28

Mialem kidys podobny problem. Problemem okazala sie wiazka przeodow elektrycznych loczacych dzwi z karoseria. Problem ten pojawial sie w szczegolnosci po zimie kiedy te przewody szywnialy i po prostu sie ulamywaly
Pozdrowienia
jak_rog pisze:witam. otóż mam taki problem ze mój zamek w golfie IV nie zawsze się zamyka ... poprostu po naciśnięciu ZAMKNIJ/UZBRÓJ ALARM zamyka (alarm się zbroi) ale w przeciągu ułamków sekundy odbija cały zamek i samochód się nie zamyka.

czasami łapie a czasami nie . czym to jest spowodowane ?? może być tym ze są uszkodzone mikrowłączniki w zamkach (te od oswietlenia wnętrza i wykrywania czy są otwarte drzwi)..



slonpiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 21:39
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: slonpiotr » pn lip 06, 2009 20:07

Witam kochani szukam pomocy. Oczywiscie ma mk4 5 furtek. Mam nastecujacy problem. Posiadam centralny zamek i tu jest problem gdzy zamykam autko z pilota po kilku sekundach odbijaja mi zapadki wszystkich drzwi sa otwarte ale na domiar zlego jeszcze otwieraja mi sie wszystkie szyby . Ludziska poradzcie co ma z tym problemem zrobic. HELLP


slonpiotr

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lip 07, 2009 00:30

no to ja Ci napiszę, że nie mając centralnego sterowanego z pilota lecz tylko z kluczyka miałem identyczny problem, rygle zamków drzwi w nadwoziu 3D wybijały nie od razu a po jakimś czasie - zazwyczaj jak spokojnie oglądałem sobie w mieszkaniu w bloku telewizję (na wolnym lub będąc w pracy na nocną zmianę kiedy czytałem sobie to forum) i zawsze przy tym otwierały mi się na maxa szyby w drzwiach - problem powodował - wyrąbany rowek w mimośrodzie zamka drzwi, który steruje załączaniem/wyłączaniem zewnętrznego mikrostyku zamka drzwi oraz pęknięte luty na płytce wewnątrz zamka przy jego wtyczce, w efekcie czego zanim zabrałem się do naprawy zamaka to wyjąłem bezpiecznik elektrycznych szyb aby kogoś chętnego do odwiedzin wnętrza mego samochodu nie skusiły otwarte na oścież szyby w drzwiach. - wszystko jak to naprawić jest w dziale FAQ a autorem fotoporady jest kolega xisio o tej fotoporady :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0


Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt lip 07, 2009 02:09

Odbijanie to zimne luty zamka > nie tylko przy kluczyku, pilocie ale i przy ryglowaniu przełącznikiem wewnątrz kabiny.Wg instrukcji podanej przez kolegę Sztomel, >>>> Mikrostyki sprawdż obracając blokadą zamka w drzwiach > na pierwszy skok i dalej powoli > jeżeli usłyszysz cykanie tzn że mikrostyk działa >> Przy zdejmowaniu wkładki zamka zaznacz sobie pozycje linki klamki>>> w razie w w allegro wpisujesz mikrostyk VW (polecam wersje z blaszką) > zamki smarujemy smarem maszynowym > żeby dobrze chodziły w zime.
Za powyższe brednie nie biorę kasy
a miał byś golfa VI! :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lip 07, 2009 02:14

fleshu pisze:Cytat:
Za powyższe brednie nie biorę kasy
a miał byś golfa VI! :)
a ja tam wolę swoje brednie klepać.
szacunek dla Ciebie Kolego bo idziesz jak burza z poradami dla innych - tak trzymać.
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 02:17 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt lip 07, 2009 02:17

A nnooo i które drzwi masz do roboty to z vag-a się dowiesz kolego jak_rog,
A wytarcie na zamku to inna bajka >>> smaru chyba brakło! hehehe
I do sprawdzenia sprężyna łopatki rygla> może się połamała > ale to prosto sprawdzić >bo jak się zamknie z kluczyka a nie z pilota to szyby powinny się same domykać po przytrzymaniu kluczyka wpozycji zamknij przez jakieś 4 s.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DawidMK4, Google Adsense [Bot] i 265 gości