Luz na kierwonicy. Czy tak jest też u Was.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Morgoth_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw maja 07, 2009 12:45
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Luz na kierwonicy. Czy tak jest też u Was.

Post autor: Morgoth_ » pn lip 06, 2009 11:33

Witam!

Mam pytanie odnośnie luzu na kierownicy ze wspomaganiem.
Mam niewielki luz ok. 0,5 1 cm (przy kręceniu w prawo lub lewo,) po delikatnym przekręceniu kierownicy następuje luz potem czuć lekki opór i koła zaczynają skręcać. Luz występuje zawsze przy każdej pozycji kierownicy zarówno przy skręconych kołach jak i prostych, zarówno na pracującym silniku jaki i zgaszonym. Zawsze taki sam. Odczucie jest takie jakby kierownica nie łapała od razu.
Sprawdzałem na diagnostyce końcówki drążków i są jak nowe.
Nie ma żadnych niepokojących dzwięków ani objawów. Powiem tak, że wspomaganie działa bardzo lekko (w porównaniu do nowego kangura który jeżdze).
Jest się czym przejmować czy to jest normalne.
Pozdrawiam
Daniel
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 13:34 przez Morgoth_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » pn lip 06, 2009 13:37

U mnie jest tak samo, nie wiem czy to tak ma dokładnie być ale jak auto ma już troche najechane to ma prawo być minimalny luz



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn lip 06, 2009 17:25

Mam tak samo.Myślałem że gdzieś są luzy ,bylem na stacji diagnostycznej i nic nie wykryli to chyba tak ma być



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pn lip 06, 2009 17:48

zależy co rozumiesz przez luz. u mnie tez jest coś takiego że ma luz w granicach jak opisałeś, ale ten luz "sprężynuje" tzn. jak przekręcę kierownicę o ten centymetr to ona odbija do poprzedniego położenia natomiast nie mam takiego luzu jak np. kiedyś w maluchach że przekręcam kierownicę o ten 1cm który podałeś i dopiero wtedy łapie.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Morgoth_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw maja 07, 2009 12:45
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Morgoth_ » pn lip 06, 2009 19:25

U mnie jest identycznie, też sprężynuje tzn wraca do pierwotnego położenia. Przez luz rozumiem, że trzeba ruszyć kierownicą o ten 1 cm aby zaczęły skręcać koła co jest wyczuwalne. Chodzi mi o to czy właśnie ten 1 cm luz jest normalny czy ja jestem przewrażliwiony. Nie jeżdziłem innymi golfami więc nie mam porównania.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pn lip 06, 2009 19:58

nie wiem czy dobrze odebrałem ale jemu chodziło o to czy zaraz po ruszeniu kierownicą łapią koła... u mnie w mk 2 po przekreceniu 0.5-1cm widać ze koła drgną... w passacie b3 tez po przekreceniu kierownicą widać jak koła drgną... no chyba ze chodzi ci w miejscu kręcenie i to ze kierownica wraca


ps. stań na podłożu takim aby dobrze się kręciło bez oporów i zobacz czy kola się ruszają i zobaczysz czy masz luz, no jak stoisz na złym podłożu to moze coś blokować koła i nie widać ruchu :helm:


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » pn lip 06, 2009 20:32

Ja też muszę przyznać mam odczuwalny lekki luz na kole kier., przód sprawdzony na szarpakach - jest ok. W tym tygodniu mam zamiar zerknąć na maglownice i krzyżak kolumny kier.



Morgoth_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw maja 07, 2009 12:45
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Morgoth_ » pn lip 06, 2009 21:00

Jeszcze raz.

Robie delikatny ruch kierownicą koła nie reagują w granicach 0 - 1 cm. Zaczynają reagowac w zakresie od 1 cm w zwyż i wtedy czuc delikatny opór kół.
Jeżeli wykona się ruch o np 0,5 cm i puści kierownice to wraca do pierwotnej pozycji czyli sprężynuje.

Czy TEN właśnie luz w zakresie od 0 do 1 cm jest normalny czy coś jest nie tak.


:okej:
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 21:01 przez Morgoth_, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pn lip 06, 2009 21:07

Nie kręci się kierownicą stojąc w miejscu :grin:



Morgoth_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw maja 07, 2009 12:45
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Morgoth_ » pn lip 06, 2009 21:20

Jak napisałem na początku nie ma znaczenia czy się jedzie stoi, na zapalonym silniku jak na i zgaszonym. ZAWSZE jest wyżej opisany luz.



cad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 28, 2009 21:00
Lokalizacja: Net

Post autor: cad » pn lip 06, 2009 23:04

Minimalny luz musi byc . Jezeli jednak przy szybkim kreceniu kierownica lewo prawo cos stuka to jest to pewnie luz na maglownicy a konkretnie na listwie. Ja bede go kasowal w przyszlym tygodniu. W MK3 mialem tak samo ,po skasowaniu bajka:) Zero drgan na kierownicy.



Morgoth_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw maja 07, 2009 12:45
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Morgoth_ » wt lip 07, 2009 17:17

Czyli z wszystkich postów wynika, że luz powinien byc bo nie dało by się jechac na wprost bo za każdym szarpnięciem oraz przy dziurach na drodze auto by latało na boki ?



Robsson79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 03, 2008 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Robsson79 » pn lip 27, 2009 18:59

Witam.niechce zakladac nowego tematu u mnie tez wystepuje taki luz,nie ma zadnych sktukow.z tym ze samochod zle mi sie prowadzi raz ciagnie w lewo raz w prawo.nie wiem w czym rzecz ostatnio mialem wymieniane amortyzatory.mozliwe jest ze zle zostala zrobiona geometria?



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » pn lip 27, 2009 20:35

koledzy co prawda ja mam mk3

ale

jak miałem maglownice bez wspomagania zamocowaną na 2 gumach to właśnie mnie tak ciągnęło raz w lewo raz prawo w zależności w która stronę asfalt był przechylony

teraz gdy założyłem wspomaganie i maglownice tylko na jednej gumie a drugie mocowanie to żeliwna podstawa i maglownica jes na sztywno przytwierdzona do belki to już mnie nie ściąga

i teraz pytanie jak jest w mk4 czy cały magiel jest na gumach czy jest przytwierdza jedną stroną na sztywno


a co do luzu na kierownicy to na obu maglach ze i bez wspomagania miałem tak ze przy najmniejszym poruszeniu kierownica zawsze mi się poruszały kola


był taki temat ze podobno w mk4 uszkodzeniu ulega kolumna kierownicza

czyli od magla w gore aż do kierownicy szukajcie uszkodzenia



a wykonajcie test panowie , trza jechać na równy asfalt i lekko skręcać od lwej do prawej i sprwdzac czy miedzy skrętami jest luz na kole jak w maluch

perfidny luźny całkowicie bez oporów ruch kiery


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 291 gości