wyciekający płyn ze zbiorniczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

wyciekający płyn ze zbiorniczka

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 15:00

POMOCY Przy temp 100 wyrzuca mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Diagnoza termostat sie nie otwiera (wąż zimny), wymieniłem termostat i cały czas jest to samo. Druga diagnoza uszczelka pod głowicą. Jednak zapoznałem sie z typowymi objawami (bąbelki wody płyn w oleju i na odwrót, zapach spalin) i u mnie coś takiego nie występuje !!!!. Pytanie jest to uszczelka czy nie, a jak nie co to może być?. Obecnie też nie działa mi nagrzewnica ale myslę że to jest skutek wyrzucania płynu



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » wt sty 24, 2006 16:00

Ja stawiałbym jednak na termostat. Zakładając poprawne wskazania temperatury, gdyby teromostat się otwierał to byłoby ok 90 stopni i nie powinno wyrzucać płynu.
pozdro


To jest miejsce na Twoja reklamę

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 24, 2006 17:38

100 stopni i zimna chlodnica to na bank termostat



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 24, 2006 17:52

termostat, być może kupiłeś felerny


:-k ...

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 19:53

To nie termostat !!!!. Kupiłem drugi wrzuciłem do gara i zagotowałem otworzył się przy 95 stopniach. Wymontowałem pierwszy i razem wrzuciłem do gara oba otworzyły sie identycznie !!!!!!!!!!!1 Profilaktycznie założyłem ten nowy.- i nic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 24, 2006 20:19

Coś takiego mi się zdarzyło z powodu złego odpowietrzenia układu chłodzenia. Trzeba sie upewnić czy wężyk odpowietrzający i jego króćce sa drożne. Jeszcze może urwany wirnik od pompy. Sprawdziłeś go przy wymianie termostatu?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 21:27

Wezyk odpowietrzający? A gdzie on się znajduje - bo to może być przyczyna. Jeżeli termostat jest sprawny i nie otwiera to tylko przyczyną może być zapowietrzenie. Odnośnie pompy wodnej ona też może spowodować brak działania termostatu bo np nie wtłacza wody



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » wt sty 24, 2006 21:45

horian pisze:To nie termostat !!!!. Kupiłem drugi wrzuciłem do gara i zagotowałem otworzył się przy 95 stopniach. Wymontowałem pierwszy i razem wrzuciłem do gara oba otworzyły sie identycznie !!!!!!!!!!!1 Profilaktycznie założyłem ten nowy.- i nic
ja u siebei jak zmieniałem termostat (tez tak wywalało) a zkąd wiesz ze on otworzył sie w tym garku przy tem 95 C co ??? mi tez sie otwierał w garku ale nie otwierał sie w samochodzie



horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 21:51

Jest to bardzo proste. Wrzucasz do gara razem z termostatami końcówkę miernika który mierzy temperaturę. Jak widzisz że termostat otwiera się patrzysz na miernik i widzisz temperaturę

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 20:53 ]
Po drugie nie wydaje mi się aby 2 termostaty źle działały - tzn w testach sie otwieraja a w samochodzie nie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 24, 2006 22:08

Cienki wężyk idący od zbiorniczka wyrównawczego albo do trójnika przy silniku albo do chłodnicy. Zależy jaki silnik ale to bez znaczenia. Jak nie odpowietrzyłeś układu bo ten wężyk jest niedrożny ( w nowych króćcach podróbach często jest fabryczna wada, trzeba przetkać drutem) to masz banie powietrza nad poziomem płynu w chłodnicy i brak cyrkulacji przez nią wtedy. Mimo że termostat sie otworzy to chłodnica wtedy jest zimna.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

horian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 30, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: horian » wt sty 24, 2006 23:13

ok Dzięki to jest najbardziej logiczne co by wyjaśniło mój problem. Będę walczyć z tym jutro napiszę o efekcie

[ Dodano: Czw Sty 26, 2006 18:15 ]
Problem znikł - miałeś racją dzięki. Zawiozłem do mechanika który od razu wykluczył uszczelkę pod głowicą (wcześniej byłem u 4 innych i każdy był pewien że to uszczelka ). Wyciagnął wężyk od zbiorniczka i stwierdził że obieg wody jest nieprawidłowy - albo pompa albo jakiś zator. Po rozmontowaniu pompy i sprawdzeniu okazało sie że jest ok - pomógło grzanie przez całą noc ... coś zamarzło ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 490 gości