Sygnał niewyłączonych świateł mijania.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kindlar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn paź 15, 2007 09:45
Lokalizacja: podkarpackie

Sygnał niewyłączonych świateł mijania.

Post autor: kindlar » sob lip 04, 2009 09:14

Mój golf III nie jest fabrycznie wyposażony w brzęczyk który informuje o pozostawieniu włączonych świateł mijania po wyjęciu kluczyka (palą się wtedy pozycyjne). Kupiłem brzęczyk i powinien on być podłączony do wyłącznika drzwiowego i do + na przekaźniku mijania. Czy ktoś może mi poradzić gdzie szukać tych przewodów, być może się one gdzieś zbiegają blisko siebie w pobliżu bezpieczników. Jakie mają kolory , ogólnie jak je namierzyć?



bart1887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 23, 2008 14:59
Lokalizacja: okolice krosna

Post autor: bart1887 » sob lip 04, 2009 09:36

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... B6wiate%B3

[ Dodano: 04 Lip 2009 09:40 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ostowniczy



kindlar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn paź 15, 2007 09:45
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: kindlar » śr lip 08, 2009 08:49

Wszystko pięknie ale zuważyłem że nie działa u mnie lampka w kabinie w momęcie otwarcia dżwi (wszystkie są otwarte i tak nie działa) Ale jak pstryknę włącznik w podsufitce to działa. Sprawdzałem wyłączniki dżwiowe i są tam 3 kable : brązowy, brązowo-żółty i brązowo biały. Wyłącznik dżwiowy zwira dwa jednocześnie do brązowego czyli chyba do masy. Chciałem podłączyć brzęczyk do brązowożóltego ale cały czas jest na nim masa nawet przy zamkniętych drzwiach. Powinno ją odcinać chyba przy zamkniętych. Ale nawt jak cały czas jest masa to dlaczego lampka się nie pali. Może ktoś dysponuje schematem do tych elementów. Golf 3 94r. ABD.



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

masa

Post autor: macbu » pt lip 10, 2009 08:48

dokłdnie podpinasz minusa pod przewód żółto brązowy ale skoro masz tam mase cały czas to masz włącznik krańcowy zepsuty...

do tego włącznika dochodza 3 przewodu brązowy - masa z karoseri / brązowo biały - masa po otwarciu drzwi i ta masa połączona jest z włacznikami innych drzwi oraz lampki / i brazowożótty ktory podaje mase tylko z drzwi kierowcy takze jak otworzysz drzwi pasazera brzeczyk nie bedzie brzeczal...


Macbu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości