MK4 Silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

MK4 Silnik

Post autor: layer » sob lip 04, 2009 01:57

Witam wszystkich.
Mam takie pytanko,a nie znalazłem podobnego tematu żeby umieścić tam ten problem.Mianowicie z silnika ( 1.4 16V ) wydobywa się taki dziwny delikatny,ciągły pisk.Pisk jest zarówno jak auto stoi na biegu jałowym jaki i podczas jazdy.Z tym ze podczas jazdy piszczenie milknie kiedy pedał gazu jest naciskany.W momencie kiedy pedał gazu puszczam piszczenie wraca.Po zgaszeniu silnika silnik popiskuje przez jakieś 2-3sek.


Pozdrawiam ---layer---

Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » sob lip 04, 2009 07:40

Może łożysko alternatora albo sam pasek luźny. Sprawdź też obudowę filtra powietrza i ogólnie dolot może gdzieś jest nieszczelność i to piszczy jak puszczasz gaz to nie ciągnie tyle powietrza i przestaje. Zastanawia mnie tylko co Ci może piszczec po zgaszeniu silnika...



Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

Post autor: layer » ndz lip 05, 2009 00:52

Myślałem własnie najapierw nad paskiem i łożyskiem w alternatorze.Natomiast po zgaśnieciu silnika to to coś piszczy dosłownie 2sek max.Tak jakby jeszcze cos kręciło sie po zgaśnieciu silnika i siłą pędu wydaje jeszcze ten pisk.Czy to może być łożysko alternatora?

[ Dodano: 05 Lip 2009 00:58 ]
Co do puszczania gazu to właśnie wtedy zaczyna piszczeć a przestaje jak naciskam pedał gazu.


Pozdrawiam ---layer---

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 483 gości