Skrzyni biegów dzwoni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cvltvs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 31, 2009 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Skrzyni biegów dzwoni

Post autor: cvltvs » sob sty 31, 2009 23:54

Witam jestem nowy na forum, chciałem się Was zapytać bo mam taki problem, ,mianowice dzisiaj odebrałem samochód od mechanika, miał wymienic docisk wraz z całym sprzęgłem. Po tej wymianie zauważyłem że gdy dodaję gazu a silnik jest na niskich obrotoach, przypuszczalnie jadę na 3 biegu to słyszę takie dziwne dzwonienie jakby z pod drążka zmiany biegów a gdy go dotykam i lekko poruszę to przestaje, taki sam efekt jest gdy silnik pracuje na luzie i naciskam sprzęgło, przestaję dzwonić? Wiecie od czego to może byc? coś mi spieprzył w skrzyni?
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2009 00:02 przez cvltvs, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » ndz lut 01, 2009 02:31

masz gdzieś luz na połączeniu lewarka zmiany biegów ze skrzynią . moze coś być niedokręcone



lelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: lelo » pt lip 03, 2009 23:46

Mam prawie dokładnie to samo, tyle że MK3 TDI 1Z (skrzynia ASD).
Prawie.. bo dzwonienie słychać ewidentnie z okolic skrzyni... dźwięk tak jakby mała blaszka drgała albo jakiś pierścień metalowy.
Pozostałe objawy ja ku kolegi.. jak np. ruszam z 1-ki i dodaje gazu.. jak stoi na luzie.. Po wciśnięciu sprzęgła cichnie. Co to może być ? skrzynia się zaczyna sypać ? :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości