Golf słabo świci. Jakie najlepsze żarówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt lip 03, 2009 10:03

guti pisze:Bednarus napisał/a:
Nieładnie, nieładnie [-X
o co Ci chodzi ?
Chodziło mi o 100W żarówki. Nie wypada na takich jeździć. Rozumiem, że to miał być przykład, że przekaźniki wytrzymują większe obciążenia, ale kierowców z którymi się mijasz to raczej nie interesuje.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 03, 2009 10:43

Bednarus pisze:Chodziło mi o 100W żarówki. Nie wypada na takich jeździć. Rozumiem, że to miał być przykład, że przekaźniki wytrzymują większe obciążenia, ale kierowców z którymi się mijasz to raczej nie interesuje.
nie wypada jezdzic , bez pasów , nie wypada jezdzic 100 w zabudowanym a ludzie jezdza, jezeli chodzi o oslepianie , to zapraszam na przejazdzke , odkad mam zarowki setki , jeszcze nikt mi nie mrugnał ze go oslepiam, sa poprawnie ustawione i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Zby wszyscy mieli tak ustawione swiatła jak ja , to byłoby super, a tymczasem jedzie taki cwaniak , ktory sobie sam podniósł swiatło lewe bo mu za nisko swieci i mimo ze ma 55W to razi po oczach , no i taki moze jezdzic nie ? mimo ze ma zle ustawione swiatła ? tylko mi nei mów , ze jego oslepienie z 55W , a moje z 90W ( na mijania ) to sa dwie rozne rzeczy, dla mnie to nieistotne , oslepienie jest oslepieniem, jeden wytrzyma dłuzej patrzac w to samo swiatło , drugi mniej .
Nie mysl stereotypowo, ze 100 W to juz musza razic , a jakbys chciał mi jeszcze powiedziec ze jakies odbłysniki sie pala , albo matowieja itd , to powiem Ci ze lampy mam ladne pare lat. Widac zuzycie, ale to normalne na zamiennikach , po drugie kiedys jezdzilem bez oprawki na postojówke , nalało sie wody i zaczyna rdzewiec jedna lampa. A kolejna sprawa to moje lampy :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt lip 03, 2009 16:00

Dużo by tu dyskutować. Mocniejsze światło inaczej się rozprasza, odbija czy załamuje. choćby nie wiem jakby je ustawił to i tak patrząc nawet z boku widać że mocniej świeci. Żarówka to nie jest laser, że świeci punktowo. A w deszczu kiedy dochodzi jeszcze o wiele większe odbicie od asfaltu to już w ogóle wyraźnie widać, że żarówki są mocniejsze.
guti pisze:nie wypada jezdzic , bez pasów , nie wypada jezdzic 100 w zabudowanym a ludzie jezdza
To jak, prawo dżungli liczy się na drodze? Że inni tak robią to ja też muszę? :bajer:



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lip 03, 2009 16:05

Bednarus pisze:nie wypada jezdzic , bez pasów , nie wypada jezdzic 100 w zabudowanym a ludzie jezdza

To jak, prawo dżungli liczy się na drodze? Że inni tak robią to ja też muszę? :bajer:
to jest normalne w Polsce a później nie da się jeździć :/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 03, 2009 16:53

Ale koledzy wiemy wszyscy że nie wolno. Jeśli chcecie o tym dyskutować to jest od tego odpowiedni dział.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 03, 2009 17:23

w mk2 i w mk3 dawałem przekazniki zaraz za lampami.i chyba to najlepsze miejsce.linka 6mm2 zasilajaca zarówki.niemam fot mk3 ale w mk2 tak mi swieciły :bigok: zdjecie zrobione przy okazji wymiany lamp,w nocy na prostej drodze suchej jak stanąłem to na 700metrow oswietlało mi droge.liczylem po słupkach co 100m.normalnie trawa sie paliła na poboczu jak dlugie walłem :satan:
Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 17:41 przez Duber, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt lip 03, 2009 22:43

no to z + z akumulatora jest ok- tak odnośnie dyskusji o przekaźnikach w kabinie
odnośnie żarówek 100W to faktycznie nie mają one homologacji dopuszczającej do ruchu drogowego, właśnie ze względu na inne rozproszenie światła(ponoć produkuje się je do użytku poza drogami do lamp roboczych w koparkach, maszynach itp-tak mi w sklepie gość powiedział)- zresztą w lampach clear w mk1 dawały faktycznie inną plamę świetlną(było biało ale raziło innych na mijania, zakres oświetlenia drogi też był niezadowalający) i do tego szybko się kończyły mimo dbania o czystość reflektorów- wymiana na zwykłe 60/55W dała odpowiednią granicę światłocienia i żarówki miały odpowiednią żywotność, w jetta mk2 nawet nie próbowałem 100W bo połączenie hella 1989 rocznik+przekaźniki-bajka, a w passacie B3 faktycznie są plastikowe odbłyśniki i nie chciałem ryzykować
w FSO 125p 100W miałem na wewnętrznych lampach tzw dalekosiężnych i one świeciły tylko z drogowymi tak więc nie raziły na mijania-ale na drogowych to żaden VW mi tak nie świecił jak duży fiat, a jak mi ktoś nie zgasił drogowych z naprzeciwka i mnie raził dostawał po oczach z 4 fabrycznych lamp 2x60W+2x100W+ przeciwmgłowe 2x60W-straszna siła przekonywania, wystarczyło mrugnąć 2 razy


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

mariand11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 16:09
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: mariand11 » sob lip 04, 2009 14:15

co do zarowek polecam te, uzywam je od dluzszego czasu i sa ok
http://allegro.pl/item669931345_osram_h ... _fvat.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości