Czy to sprzeglo ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kish
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 15:02
Lokalizacja: Poznań/Jarocin
Kontakt:

Czy to sprzeglo ??

Post autor: kish » czw lip 02, 2009 18:30

witam !
mam taki problem - kiedy dodaje gazu po wrzuceniu biegu (niezawsze) wzbija mi sie obrotomierz ale auto nie idzie wiec o co chodzi ??
moze to lozysko albo docisk sprzegła wie ktos ??
pozdro



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lip 02, 2009 18:40

Upalone sprzęgło masz prawdopodobnie. Jeśli po dodaniu gazu obroty rosną (gwałtownie)a auto nie przyspiesza, to sprzęgło się ślizga :bajer: Czyli czas na wymianę.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

kish
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 15:02
Lokalizacja: Poznań/Jarocin
Kontakt:

Post autor: kish » czw lip 02, 2009 18:45

swietnie !!! po uszczelce i calym nowym zawieszeniu teraz sprzeglo !!!!



Awatar użytkownika
chrzanu88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 21:08
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: chrzanu88 » czw lip 02, 2009 23:01

moze tez byc tak ze simmering przepuszcza ci lej ze skrzyni biegow na sprzeglo i dlatego sie slizga (slyszalem taka teorie) :P



Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » pt lip 03, 2009 07:44

moze tez byc tak ze simmering przepuszcza ci lej ze skrzyni biegow na sprzeglo i dlatego sie slizga (slyszalem taka teorie)
sprawdzone w praktyce . u mnie takie cos było ze simmering ten na wałku wyglądał jak mala cieniutka blaszka przez co olej szedl na sprzeglo i mialem dowymiay calykomplecik . simmering w aso kosztuje cos ok 64 zl a w intercars chyba 18 zl


mój potworek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=211569

SiNi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:34
Lokalizacja: prawie z Częstochowy

Post autor: SiNi » pt lip 03, 2009 23:22

Sorki, że podpinam się pod temat, ale szkoda mi nowego zakładać, bo sporo już tematów o sprzęgle jest. To co znalazłem/przeczytałem pewnie naprowadziło mnie na dobry trop, ale wolę się upewnić.

Otóż sprzęgło się kończy lub olej ze skrzyni leje na nie - ślizga się. Jakiś czas temu skrzynia wyschła, a wyraźnego wycieku nie było widać, więc druga opcja pewniejsza. Dodatkowo przy ruszaniu jest pewien dziwny fakt. Często bez delikatnego puszczania sprzęgła jest mocne szarpnięcie (po tym ciągnie ostro bez ślizgania), takie że czasem silnik gaśnie. Czyżby sprężynki w tarczy sprzęgła się posypały (te zapobiegające szarpaniu)?
Przymierzam się do wymiany skrzyni (pada łożysko na 4 biegu - skrzynia 4-biegowa), więc i ze sprzęgłem będzie trzeba robić.

Teraz co mi radzicie, bo każda dodatkowa złotówka dołożona do mojego goferka to poważny problem dla mojej kieszeni, a sporo jeszcze jest do roboty. Najchętniej bym jakieś sprzęgło używane z dociskiem dorwał, ale co o tym sądzicie? Jest sens czy kupić jakiś nowy tani komplet? Jazda będzie spokojna..., no czasem jak będzie trzeba (np. wyprzedzanie) to będzie cegła na gazie :helm: , a myślałbym o jakiejś długiej skrzynce, bo często zdarza mi się trasa, a stawiam na ekonomię.

Dziękować za odpowiedzi.

PS. Jeśli mi się coś pomyliło to przepraszam. Poprawiajcie jak najszybciej bym nie mieszał w głowie innym.
Ostatnio zmieniony pt lip 03, 2009 23:38 przez SiNi, łącznie zmieniany 1 raz.


Politycy są ludźmi nazbyt głupimi, aby można przewidywać ich postępki rozumowaniem - Stanisław Lem "Szpital Przemienienia"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 371 gości