Stuki przy skręcaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dandi900107
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 17:53
Lokalizacja: złota

Stuki przy skręcaniu

Post autor: dandi900107 » czw lip 02, 2009 10:22

Witam
Otóż zauważyłem , że przy maksymalnym skręcie kołami np. gdy wyjeżdzam tyłem z parkiingu , słychać takie stuknięcie.Przy lekkich skrętach wszystko ok , tylko gdy mocno skręce słychać stuki .Co to może być , mam powody do obaw czy można jeździć ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 02, 2009 10:32

Jeden stuk czy wiecej, prawdopdobnie przegub zewnętrzny do wymiany. Na razie jeździj spokojnie unikając mocnego przyspieszania na skręconych kołach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

luzur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob gru 27, 2008 02:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luzur » czw lip 02, 2009 10:58

Witam
Mam podobnie, gdy wyjade tyłem z maxymalnie skręconymi kołami i potem prostuje i ruszam pojawia się stuknięcie (jedno), nie za każdym razem, czasem ciszej czasem głośniej, myslałem że to górne mocowanie amortyzatora, że sprężyna sie skręca, ale wymieniłem górne "łożysko" i nic się nie zmieniło.
Pozdr.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw lip 02, 2009 11:03

Jeden stuk czy wiecej, prawdopdobnie przegub zewnętrzny do wymiany. Na razie jeździj spokojnie unikając mocnego przyspieszania na skręconych kołach
Tak jak pisze przegub zewnętrzny,więc wymienić go lepiej,chyba,że dasz radę ciągle delikatnie ruszać na skręconych kołach co czasem jest niemożliwe...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

luzur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob gru 27, 2008 02:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luzur » czw lip 02, 2009 12:00

Byku21 pisze:
Jeden stuk czy wiecej, prawdopdobnie przegub zewnętrzny do wymiany. Na razie jeździj spokojnie unikając mocnego przyspieszania na skręconych kołach
Tak jak pisze przegub zewnętrzny,więc wymienić go lepiej,chyba,że dasz radę ciągle delikatnie ruszać na skręconych kołach co czasem jest niemożliwe...
Da się sprawdzić przegub czy jest OK,
czy trzeba poprostu wymienić i patrzeć czy jest już dobrze ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 02, 2009 12:05

Dak komuś z doświadczeniem posłuchać, stuki sa tak charakterystyczne że raczej nie bedzie wątpliwości jeśli to faktycznie przegub zewnątrzny padł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

luzur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob gru 27, 2008 02:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luzur » czw lip 02, 2009 13:02

Paweł Marek pisze:Dak komuś z doświadczeniem posłuchać, stuki sa tak charakterystyczne że raczej nie bedzie wątpliwości jeśli to faktycznie przegub zewnątrzny padł.
Tylko że np w tym tygodniu nie zdażyło mi sie żeby stuknoł :)

Ogólnie jak chcę specjalnie wywołać stuknięcie to mi sie nie udaje.

Jakby to było za każdym razem to bym odrazu leciał po przegub...



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw lip 02, 2009 13:08

Skręć na maxa kołami w lewo i ruszaj powoli,a potem na maxa w prawo i to samo...Słychać czy nie???????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

MAW68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 29, 2005 14:09
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MAW68 » czw lip 02, 2009 15:27

miałem podobny objaw... mechanik wymienił przegub, osłonę przegubu- gumową harmonijkę (od tego się zapewne zaczęło) i obydwa sworznie. Koszt 310,- PLN Przestało stukać...


Pozdrawiam
Marek W.

dandi900107
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 17:53
Lokalizacja: złota

Post autor: dandi900107 » czw lip 02, 2009 19:42

Jakos specjalnie szybko nie jezdze i nie katuje samochodu bo szkoda mi go na jakies popisy :) Widac szykuje sie wydatek :(



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » czw lip 02, 2009 21:58

dandi900107, Mam to samo odkąd kupiłem auto czyli od października. W sumie to już jakby przestało,dzisiaj raz się zdarzyło jak powolutku na krawężnik wjeżdżałem, kiedyś częściej miałem te stuknięcie, ale jak narazie się tym nie przejmuję. A jeżdżę bardzo dużo.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
AdiCorp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 10, 2009 00:10
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Stuki przy skręcaniu

Post autor: AdiCorp » pt lip 03, 2009 20:20

dandi900107 pisze:Witam
Otóż zauważyłem , że przy maksymalnym skręcie kołami np. gdy wyjeżdzam tyłem z parkiingu , słychać takie stuknięcie.Przy lekkich skrętach wszystko ok , tylko gdy mocno skręce słychać stuki .Co to może być , mam powody do obaw czy można jeździć ?
Ja niedawno zauważyłem to samo u siebie, wymieniłem sworzenie i jakby na jakiś czas przestało, ale teraz znowu mam ten problem co ty, mechanik mi dziś powiedział, że to przez mcpherson... Jak myślicie mówił od rzeczy, czy ściemniał?



luzur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: sob gru 27, 2008 02:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: luzur » czw lip 09, 2009 09:18

Byku21 pisze:Skręć na maxa kołami w lewo i ruszaj powoli,a potem na maxa w prawo i to samo...Słychać czy nie???????
Na 3 takie próby raz stukneło delikatnie...
Dodatkowe pytanie mam :) czy przegób może powodować drgania kierownicy ?
Jak przekraczam 100 km/h zaczyna mi latać kierownica, no i problem jest taki że raz lata mocniej raz bardzo delikatnie,
efekt ten jest mocno zależny od tego czy przyspieszam czy jade ze stałą prędkością czy hamuje. Koła są proste, wyważałem je nawet powtórnie, opony praktycznie nowe.
Wczoraj znajmy mi powiedział że miał takie drgania kierownicy spowodowane uszkodzonym przegubem w passacie...
Pozdr.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 09, 2009 09:48

Możliwe, przeguby daje takie objawy, również wewnętrzny. Często nasilają się one po rozgrzaniu smaru w przegubie a na zimnym są mniej wyczuwalne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 180 gości