Przegub krzyżakowy w układzie kierowniczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BuBu mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 23:08
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Przegub krzyżakowy w układzie kierowniczym

Post autor: BuBu mk2 » śr lip 01, 2009 22:39

Witam

W moim mk2 pojawił się problem, rozpina mi się mocowanie krzyżaka z osią na której mocowana jest kierownica. W osi tej wydrążony jest otwór w który wchodzi śruba, która zabezpiecza krzyżak przed wyśliźnięciem. U mnie nastąpiła wyrwanie części materiału na śrubie i części na osi i w ten sposób połączenie się rozłączyło. Nie wiem skąd w układzie kierowniczy wzięła się tak duża siła. Samo połączenie wygląda na bardzo trwałe. Sytuacja ta powtórzyła się już drugi raz. Proszę o pomoc w ustaleniu co mogło spowodować rozłączenie się połączenia.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lip 01, 2009 22:42

Co by to nie było to trzeba wymienić uszkodzone części. Jeżeli śrubka jest podtarta to ją zmień, a jeżeli wałek kierownicy jest podtarty to zmień jego.



BuBu mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 23:08
Lokalizacja: Bogatynia/Wrocław
Kontakt:

Post autor: BuBu mk2 » śr lip 01, 2009 22:56

Części na pewno będe chciał wymienić tylko, że dalej będzie istniało niebezpieczeństwo, że znowu to wyskoczy i wolałbym znaleść przyczynę tej usterki. Rozłączanie się układu podczas jazdy nie należy do najprzyjemniejszych i chciałbym tego uniknąć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości