MK4 Zamek w drzwiach kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

MK4 Zamek w drzwiach kierowcy

Post autor: layer » pn cze 29, 2009 11:39

Witam.
Chciałbym poradzić się Was w tej sprawie po wizycie u angielskiego mechanika zaskoczony jego oceną sytuacji.Po wizycie u mechanika na pozór prosta usterka stała nieco skomplikowana.
Otóż zamykam drzwi kierowcy z kluczyka.Zamykają się tylko drzwi kierowcy.Dodatkowo nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy.Muszę otwierać drzwi pasażera i od środka otworzyć drzwi kierowcy.Chciałbym dodać iż przy próbie zamykania samochodu od strony pasażera zamykają się tylko drzwi pasażera.
Mam dwa pytania:
1.Jaka może być przyczyna działającego tylko w jedną stronę zamka kierowcy?
2.Czy centralny zamek zacznie działać gdy zamek kierowcy zostanie zreperowany?

Pytam o to bo mechanik mówił o wymianie zamka na nowy.Co się z tym wiąże nowy kluczyk tylko do otwierania drzwi.Mówił też że można zamówić kluczyć w VW w Niemczech ale to potrwa 2 dni. :chytry:

Dziękuje z góry za pomoc.

MK4 1.4 1999 5dr
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 13:14 przez layer, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam ---layer---

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn cze 29, 2009 14:21

Przyjedź do Polski, zrobi się stary zamek ze starym kluczem :)

Proponowałbym podłączyć VAGa jakiegoś , przeczytać błędy i zobaczyć w blokach które czujniki chodza, a które nie.



Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

Post autor: layer » wt cze 30, 2009 10:29

A co to jest ten VAG?


Pozdrawiam ---layer---

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 30, 2009 11:03

Jest to program komputerowy służący do diagnostyki pojazdów z grupy VAG. Jego możliwości można porównać z testerami diagnostycznymi używanymi w ASO VW,Audi,Skoda i Seat...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » wt cze 30, 2009 11:07

To jest razej wina mikrostyka w zamku niz całego zamka czy wkładki
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053 tutaj sprobuj znaleźc odpowiedź



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt cze 30, 2009 16:18

gregoryb1 pisze:To jest razej wina mikrostyka w zamku niz całego zamka czy wkładki
problem polegający na otwieraniu zamka tylko tych drzwi, w których zamku przekręca się kluczyk to nie wina mikrostyku a pękniętych lutów na płytce drukowanej wewnątrz zamka i to zarówno w zamku po stronie pasażera jak i kierowcy- pod warunkiem, że bezpieczniki centralnego zamka są sprawne;
jeśli natomiast chodzi o brak możliwości otwarcia manualnego z kluczyka zamka drzwi kierowcy to jest to usterka typowo mechaniczna i trzeba przyjrzeć się podkładkom zabierakowym we wkładce zamka jak i mechanizmowi zamka.

[ Dodano: 30 Cze 2009 16:42 ]
layer pisze:Pytam o to bo mechanik mówił o wymianie zamka na nowy.Co się z tym wiąże nowy kluczyk tylko do otwierania drzwi.Mówił też że można zamówić kluczyć w VW w Niemczech ale to potrwa 2 dni.
usterka zamka bądź też zabieraków wkładki zamka nie ma nic wspólnego z koniecznością zamawiania nowego kluczyka - ten mechanik nie wie co gada, zamka też nie trzeba wymieniać - wystarczy go rozebrać i poprawić luty w fotoporadzie jaką podał gregoryb1.


Obrazek

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » wt cze 30, 2009 17:06

Sztomel pisze:problem polegający na otwieraniu zamka tylko tych drzwi, w których zamku przekręca się kluczyk to nie wina mikrostyku a pękniętych lutów na płytce drukowanej wewnątrz zamka i to zarówno w zamku po stronie pasażera jak i kierowcy- pod warunkiem, że bezpieczniki centralnego zamka są sprawne;
tak o to mi chodziło , bo kolega moze otworzyc kluczykiem a zasugerowano mu kupno kluczyka... chyba ze zle cos zrozumiałem



Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

Post autor: layer » śr lip 01, 2009 09:23

Bardzo Wam dziękuje za pomoc. Tak też myślałem że ten mechanik działający pod nazwą garażu "auto electrical" chyba chce mnie przekręcić. A jak usłyszałem wiadomość o kluczyku z Niemiec to pomyślałem sobie: czy to możliwe żeby z tak błahego powodu prosić o pomoc Niemców?
Dzisiaj zerknąłem na te drzwi i widać że ktos tam coś próbował grzebać bo na stronie bocznej drzwi nie ma ani jednej zaślepki.

[ Dodano: 02 Lip 2009 23:11 ]
Przyznaje się, że jeszcze nie zaglądałem do tego zamka bo robiłem hamulce :)
ale...
dzisiaj dodatkowo odkryłem dodatkową rzecz.Mianowicie jak otworze drzwi pasażera kluczykiem,wejdę do samochodu,otworzę zamek drzwi kierowcy ciągnąc za odśrodkową klamkę,wyjdę z samochodu i otworzę drzwi kierowcy to po otwarciu słychać jakiś pracujący mechanizm. Co to za odgłos?Czy to jest jakaś centralka czy jakaś pompa kierująca centralnym zamkiem?
Czy te zjawisko zmienia Wasz pogląd na temat tego zamka kierowcy czy jest to raczej potwierdzenie tego co napisał sztomel? "jeśli natomiast chodzi o brak możliwości otwarcia manualnego z kluczyka zamka drzwi kierowcy to jest to usterka typowo mechaniczna i trzeba przyjrzeć się podkładkom zabierakowym we wkładce zamka jak i mechanizmowi zamka."

[ Dodano: 04 Lip 2009 01:33 ]
Ponieważ mam jeszcze kilka małych problemów ze świeżo zakupionym mk4 a nie chce zdac sie tylko na wiedze ang mechaników, zapraszam do dalszych duskusji na temat innego problemu :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2990083#2990083

[ Dodano: 04 Lip 2009 02:03 ]
A oto następny problem do przedyskutowania.Jak macie chwile czasu to dajcie znać. Doceniam każdą opinie.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... i++silnika


Pozdrawiam ---layer---

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 281 gości