Klimatyzacja Climatronik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Klimatyzacja Climatronik

Post autor: owcy2 » wt cze 30, 2009 10:42

Witam!
Przeszukałem całe forum na temat klimatyzacji i nic nie znalazłem w moim temacie dlatego zakładam ten :blush:

Mam małe pytanko czy w climatroniku sprężarka ma cały czas pracować (bo u mnie pracuje, cały czas "czuć" mały spadek mocy auta) do tego zwłaszcza na wolnych obrotach z klimą auto tak jakby w rytmiczne pulsacyjne wibracje (w rytm działania kompresora?). Czasami jak dodam gazu mocno to coś tam (przypuszczalnie sprzęgło klimatyzacji) dosyć głośno zaświszcze tak samo jak przy włączeniu klimy po dłuższej jeździe. Czy tak ma to być?
Auto to Mk4 TDI ALH 90KM seria.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 30, 2009 10:45

U mnie sprężarka nie chodzi cały czas jak jeżdżę na ECON dopiero jak włącze AUTO to spadną trochę obroty i z powrotem do góry i wtedy oznacza,że się załączyła


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » wt cze 30, 2009 11:10

Zapomniałem dopisać że chodzi mi o zachowanie sprężarki i te wibracje auta po włączeniu klimy czyli trybu Auto na Econ sprężarka nie chodzi i wibracji też nie ma. Po prostu wyczytałem że, na Auto klima chwilę chodzi a potem jak już nabije ciśnienie to powinna się rozłączać a u mnie chodzi cały czas do tego czuć wibracje całego auta zwłaszcza na kole kierownicy.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » wt cze 30, 2009 14:29

u mnie na "auto" chodzi cały czas klima



greg

Post autor: greg » wt cze 30, 2009 14:34

owcy2 pisze:i te wibracje auta po włączeniu klimy
wibracje nie są od klimy tylko pewnie masz już uszkodzone wieszaki od chłodnicy lub któryś wentylator ma bicie

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 2:35 pm ]
owcy2 pisze:Czasami jak dodam gazu mocno to coś tam (przypuszczalnie sprzęgło klimatyzacji) dosyć głośno zaświszcze tak samo jak przy włączeniu klimy po dłuższej jeździe.
a to wina paska lub napinacza a nie sprzęgła :bigok:



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » wt cze 30, 2009 20:47

Wieszaki chłodnicy są ok, sprawdzałem dzisiaj jak i wentylatory mają mocowania ok i bicia na nich nie widać, te drgania to raczej jakby pracowała sprężarka tłokowa (tak tylko to potrafię opisać) ale bardzo delikatne te drgania. Co do napinacza to rzeczywiście jest chyba na wykończeniu bo się trochę oleju wylało z tego małego amortyzatorka, ale na razie nie będę robił bo nie mam czasu za bardzo. Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście punkciki poleciały :bajer:



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » wt cze 30, 2009 21:18

owcy2 pisze:Zapomniałem dopisać że chodzi mi o zachowanie sprężarki i te wibracje auta po włączeniu klimy czyli trybu Auto na Econ sprężarka nie chodzi i wibracji też nie ma. Po prostu wyczytałem że, na Auto klima chwilę chodzi a potem jak już nabije ciśnienie to powinna się rozłączać a u mnie chodzi cały czas do tego czuć wibracje całego auta zwłaszcza na kole kierownicy.
w starszych typach klimatyzacji tak było że jak nabije ciśnienie to się wyłącza. sprężarka u Ciebie ma chodzić cały czas - sprężarka sama dostosowuje wydajność do panujących warunków
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 21:22 przez tom17, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » śr lip 01, 2009 08:02

dzięki za odpowiedzi :bigok:



piter24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt sie 22, 2008 19:18
Lokalizacja: wawa

klimatyzacja mk 4 1.8

Post autor: piter24 » pn lip 20, 2009 12:07

witam ja mam taki problem po włączeniu klimy tez czuje rytmiczne wibracje samochodu i w dodatku światła też mi pulsują.(owcy 2 czy poradziłeś juz sobie z tym problemem?)ile wam dodatkowo spala samochód przy właczonej klimie bo ja obliczyłem ze 2 litry na 100km mi bieze wiecej gazu.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr lip 22, 2009 11:38

jakie jest ciśnienie w układzie? może tak być że jest za wysokie (np. przez nie działający wentylator) i sprężarka jest nadmiernie obciążona. można to sprawdzić obserwując czy sprężarka się wyłącza ( w normalnych warunkach pracy nie powinna). ale jak napisałem podstawa to podpiąć zegary i sprawdzić ciśnienie a potem można wydać diagnozę


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » pt sie 07, 2009 22:02

Hmmm klima była nabijana jakiś rok temu i chyba jest ok. Nie wyłącza się, oba wentyle chodzą, spalanie mam tak koło 6,5l/100km czyli może z 0,5l więcej bierze niż normalnie po mieście. Tylko że u mnie tak to od zawsze chodziło i dlatego pytam czy to normalne. Sprzęgiełko wydaje się być całe i łożysko też raczej nie wybite. P.s światła i reszta elektryki działa ok, z klimą czy też bez.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » ndz sie 16, 2009 10:25

czyli z powyższych wypowiedzi wynika, że przy włączonym trybie ECON klimatyzacja jest wyłączona, tak? kupiłem niedawno passata z climatronikiem i póki co próbuje go "ogarnąć".

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące klimy. jeśli na panelu nie mam ani trybu ECON ani AUTO to klima jest włączona czy wyłączona? kiedy mam zwykły nawiew? może masz ktoś z was szczegółową instrukcję climatronika po polsku, może w jakiejś książce napraw?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » ndz sie 16, 2009 12:46

ECON wyłączona,AUTO i brak napisu na wyświetlaczu to włączona klima...Co chcesz więcej wiedzieć???


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz sie 16, 2009 13:05

Obrazek

:bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 313 gości