[mk3]olej wywaliło przez bagnet...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[mk3]olej wywaliło przez bagnet...

Post autor: pieko » wt sty 24, 2006 01:21

Witam wszystkich .Od niedawna jestem posiadaczem golfa MK3 1.6 typ siln.AEE.Do dzis nie sprawiał mi najmniejszych klopotów az tu nagle po przejechaniu około 40 km.usłyszałem stuki pod maską ,tak jakby zaczeły zaworki głosniej stukac.Zatrzymałem sie.Macha w górę i co widze??.Od strony rozrządu spod bagnetu tryska olej.Dobrze ze byłem juz koło domu.Postawiłem autko w garazu zeby ostygło Po około 2godzinach otwieram mache i co??Wyjmuje bagnet ,olejku jest na samym czubku,pod korkiem wlewowym maz przypominająca kapuczino jakby mi płyn zmieszało z olejem.Ale w zbiorniczku płynu poziom jest ok.paliwem w oleju tez zabardzo nie czuc.Czy to moze byc ta odma?? tylko ja nie wiem gdzie dokładnie ona jest .Na innych forach piszecie ze z pokrywy zaworów wychodzi cienki wezyk który idzie do owej odmy.Ale u mnie zadnego wezyka wychodzącego z pokrywy nie ma!!?? wiec gdzie jest ta odma i jak wygląda??WIEM ZE TEMAT SIE JUZ TROCHE WAŁKUJE...ale autko mi jest bardzo potrzebne i musze jak najszybciej go zrobic.Moze to nie odma tylko cos innego??Poradzcie cos... Zgóry wielkie dzieki..Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2006 13:23 przez pieko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 24, 2006 02:19

odma jest z tylu silnika taka rura. tylko co z tym kapucino bo jak ubylo ci plynu w zbiorniczku to padla uszczelka pod glowica ale jesli twierdzisz ze jest stan to odma

ale sprawdz na wszelki wypadek czy rory nie sa twarde za bardzo bo moze stan jest po zrobila sie poduszka powietrzna w glowicy i wypycha wode

pozdrawiam



pieko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: czw sty 05, 2006 00:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: pieko » wt sty 24, 2006 08:09

dzieki za rade.Słuchaj z tego co mówisz to jedyne co mi wygląda na odme to gumowa rura o srednicy około 2cm. znajdujaca sie od strony (patrzac na silnik) lewej na wysokosci pokrywy zaworów.Schodzi ona w dół z tyłu silnika do jakiejs puszki??!!to chyba to??
Pozdro.



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » wt sty 24, 2006 09:17

Właśnie ta puszka to odma. To nieszczęsna odma.

Wczoraj mi zamarzła, naszczęście nie całkowicie i również wywaliło mi olej.
Jednakże poszło mi z pod uszczelki pod pokrywą głowicy.

Musisz rozebrać odmę i wyczyścić maź.

Standardowo po zatkaniu odmy wywala olej bagnetem. W gorszym przypadku *#cenzura#* wszystkie uszczelki. Simeringi również.

Dwóm moim kolegom którzy mają silniki jeden 1.4 ABD (Seat Ibiza) , a drugi MkIII 1.6AEA również wczoraj sprawiły niespodziankę.
A dodam, że dzień wcześniej machnąłem trasę i wydawało mi się, że przepaliłem go.

Znajomy mechanik mi z tym dłubał. Dzieje się tak często gdy autko ma LPG, gdy jest bez - rzadziej.
Rada była taka, żeby uważać przy niskich temperaturach.
Gdy jest -5*C - to OK, bo w komorze silnika odma ma ~+5, może więcej.
Jednak gdy temp. otoczenia spada do -15 i więcej, nie ma siły. Para wodna i maź zamarzają i zatykają odmę.

Zastanawiam się tylko co zrobić, żeby mi się tak nie działo. Mogło mi się to stać dzień wcześniej w trasie 200km od domu.
VW montował na życzenie podgrzewacz za 300zł. Zastanawiam się nad tym.
Zadzwonię do VW - co oni na to.

Wszystkie silniki VW: 1.0 ; 1.3; 1.4 ; 1.6 są podatne na zamarznięcie odmy.

Powodzenia.



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt sty 24, 2006 09:34

witam was, to samo sie dzieje u mnie ABD 1.4. Zatkalo mi odme zaczelo wywalac oelj bagnetem ale nie wielkie ilosci, co sie okazalo ze tez ,mam te kapuczino :) i pod deklem zaworow sporo tego bylo, zamarzniete na kamien!!!, ale plyn narazie ok. Jak rozebralem to normalnie brylki lodu i cos jak parafina zamarznieta (kremowe kawalki), szczegolnie w tej odmie. Pozatym ten przewod od domy idzie do monowtrysku i tam czesto zawala i problemy sa z uruchomieniem bo zamarza i drobne krople nie wiem skad wody zamarzniete znalazlem. Hmm dziwna rzecz. Ja poprostu zatkalem korkiem otwor co idzie do monowtrysku a na odme zalozylem przewod- plastykowa butelke. Poczekam az mroz spadnie bo juz mozna zwariowac. A co radzicie robic? piszcie co sie dzieje u was, boje sie zeby to nie uszczelka pod glowica bo juz kiedys wymienilem. Pozrdawiam

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 08:35 ]
dodam jeszcze ze mam LPG czy to ma wplyw ze mi sie zbiera ten szlam i zamarza.??



marox31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2006 09:17
Lokalizacja: PIEKARY ŚL.
Kontakt:

Post autor: marox31 » wt sty 24, 2006 09:54

witam
mam GOLF IV 1,4 16V przerobiony na gaz wczoraj po południu przy jeździe spadło mi cisnienie oleju zaświeciła sie lampka ciśnienia i jak otworzyłem maske to przez bagnet żygało olejem. mam pytanie; najprawdopodobniej chyba zamarzła ta odma o której piszecie i czy można to we własnym zakresie naprawić tzn. wyczyścić czy trzeba z tym jechać na warsztat. prosze o odpowiedź kogoś znającego sie na rzeczy:)
pozdrawiam Marek



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt sty 24, 2006 10:02

wyczyscisz sam, zobacz tez pod korkiem, jesli jest tam duzo mazi to lepiej zdejmij pokrywe i tam tez ywczysc. To nie jest nic trudnego. Niestety samej odmy nie wiem jak wyjac. ale weze itp mozna spokojnie.



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » wt sty 24, 2006 11:05

Z Mk IV nie ma problemu. Zakładają w serwisie podgrzewacz. Koszt ustalają indywidualnie. Od 400-800zł. Partycypują w kosztach jeśli serwisujesz u nich autko.

Zrobiłem spory wywiad na temat odm.

1. Wywala zawsze jeśli ma się LPG. Przy jego spalaniu powstaje sporo pary wodnej, która spływa do odmy i zamarza. Jeśli jeździ się na benzynie - nie ma tego kłopotu.
2. VW w Krakowie (Bełtowski powiedział mi, że w "samochodach Mk III nie ma tego problemu wcale" - kłamczuch. Łgał w żywe oczy.
3. Inny mechanik zrobił ciekawy zabieg w 1.6 AEA mojego kolegi. Mianowicie wyrzucił sitko z odmy. Najpierw je przebił śrubokrętem, a następnie wyrzucił. Efekt murowany. Od tamtej pory nie miał problemu z wciąż zamarzającą odmą.

Muszę też tak zrobić, bo wybieram się daleko poza granice kraju i nie chcę, aby mi przytrafiła się ta historia.



Awatar użytkownika
The_X
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 09, 2005 11:26
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: The_X » wt sty 24, 2006 11:54

Rafaello27 pisze:wyrzucił sitko z odmy. Najpierw je przebił śrubokrętem, a następnie wyrzucił. Efekt murowany. Od tamtej pory nie miał problemu z wciąż zamarzającą odmą.

Muszę też tak zrobić, bo wybieram się daleko poza granice kraju i nie chcę, aby mi przytrafiła się ta historia.
Wczoraj wyczyściłem rurę od tej puszki do dolotu powietrza, ale widze że ta od pokrywy zaworów też chyba zatkana. Chyba dzisiaj wyczyszczę wszystko łącznie z puchą i przebije to sitko żeby mieć spokój ;)



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » wt sty 24, 2006 12:31

Przez te pokichane mrozy jeżdżę Unem. Przynajmniej tam nie ma takich historii z odmą.
Co więcej - VW nie wyciągnął wniosków z przeszłości i w Mk IV również odma zamarza.
To plama na wizerunku firmy, a VW nic sobie z tego nie robi.



Awatar użytkownika
The_X
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 09, 2005 11:26
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: The_X » wt sty 24, 2006 12:48

Rafaello27 pisze:VW nie wyciągnął wniosków z przeszłości i w Mk IV również odma zamarza.
To plama na wizerunku firmy, a VW nic sobie z tego nie robi.
Malo powiedziane - kasuje slono za usuniecie wady konstrukcyjnej :(



Dami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2005 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Dami » wt sty 24, 2006 12:52

U mnie był ten sam problem odma zalazła tym "szlamem" , zamarzło i wyrzuciło spore ilości oleju przez bagnet. Po wyczysczeniu wszystkich wężyków, też wywaliłem to sitko z odmy, przedmuchałem kompresorem i narazie jest ok.


dami

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt sty 24, 2006 13:01

zgadza sie tak to jest z ta odma, pozatym te sitko nie trzeba przebijac, je sie pooprostu wyjmoje, i tyle tego. Powodzenia.



Awatar użytkownika
The_X
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt gru 09, 2005 11:26
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: The_X » wt sty 24, 2006 13:24

speede pisze:sitko nie trzeba przebijac, je sie pooprostu wyjmoje
A gdzie to sitko jest? W puszce do ktorej ida te weze gumowe czy pod pokrywa zaworow?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości