wymieniać szczęki czy nie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 29, 2009 23:39

Scarab pisze:Uznałem że nie ma sensu oszczędzać na bezpieczeństwie i wymieniłem szczęki. Złożone są tak samo jak w poradzie z forum więc powinno być ok... Nie wiem tylko czy to normalne, czy dopiero musi się wszystko dotrzeć ale przy 40km/h na asfalcie wdepnięcie hamulca tak mocno jak się da nie jest w stanie zablokować kół :crazy: Z przodu mam roczne ate power disc, z tyłu dziś zmieniłem i zalałem nowy płyn, opony 185. To norma? Będzie lepiej jak się ułożą i dotrą okładziny?
a jak jest z tym rozpierakiem ? wysun go do konca w dół ile tylko pozwala pozniej na zalozenie bebna, no i koniecznie przy regulacji rozpierakiem odepnik calkowicie linki ! , jak rozpierak zejdzie na tyle ile bedzie mógł , to załoz beben jak sie bedzie dało, zakrec beben normalnie , wsiadz do auta, nacisnij pare razy hamulec nozny i dopiero pozniej zakrec linki :) bedziesz mial reczny zyletke,pedal sie podniesie hamulca, bedzie twardszy i hamulce beda lepsze, bo nie kazdy wie , ze od sprawnego dzialania tyłu zalezy cały uklad hamulcowy ! , jak szczeki beda miały za duza droge do bebna , to tłoczek sie juz docisnie do klocków z przodu i zacznie hamowac sam przód , tarcze dstaja po tyłku , klocki , a okladziny nic praktycznie sie nie zuzywaja, sam to przerabialem to wiem :) zeby sprawdzic jak to dziala , to wystarczy zaciagnac reczny na jden zabek i wtedy hamowac noznym, jezeli pedal sie podniesie , hamulce beda lepsze to znaczy ze cos nie tak jest ze szczekami , ze rozpierak nie zszedl do konca i szczeki sa za daleko od bebna. zaciagajac reczny lekko go przyblizamy i wtedy reszte robi nozny i cylinderek :)
przetestowane to zostło w kilku autach , w Pasku b3, w mk III, w polo 86C, u mnie w mk II, za kazdym razem dziala jak powinno :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Scarab
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: czw lut 17, 2005 14:01
Lokalizacja: J-no

Post autor: Scarab » pn cze 29, 2009 23:43

o, dzięki, jutro tak przetestuję :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 254 gości