Dziwny odgłos układu jezdnego podczas jazdy ze stałą predk.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Dziwny odgłos układu jezdnego podczas jazdy ze stałą predk.

Post autor: Szumal » pn cze 29, 2009 18:26

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Mam nastepujący problem który bardzo mnie już irytuje.
Mianowicie podczas jazdy ze stała prędkościa przy niskich obrotach występuje dziwny niejednostajny dźwięk, odgłos z okolc zawieszenia chyba.

Przykładowo - hamuje silnikiem przy dojezdzaniu do swiatel na 2-3 biegu i jak nie wcisnę sprzęgła gdy obroty zejdą do 800 tylko dam autu jechać bez gazu to wtedy jest takie jakby chrobotanie obcieranie.

na wyższych biegach dźwiek ten wystepuje juz nawet podczas jazdy np. jade ze stałą prędkością na 5 biegu 50-60km/h pojawia się ten sam irytujący odgłos.
gdy tylko wcisnę sprzęgło, dodam lub puszcze gaz czy wcisnę hamulec p dźwięk cichnie.
wsytępuje tylko podczas jazdy przy obciazeniu ze stałą predkościa na niskich obrotach.

Jak kupiłem auto to podobny lecz silniejszy odgłos występował w takich samych okolicznościach i przy jeździe na luzie ale po wymianie łożyska w lewym przednim kole trochę ucichł i przestał występować przy toczeniu się auta. dla mnie sprawa jest dziwna i nie mam pojecia co to moze być. moze jeszcze łozysko w prawym kole? choć wydaje mi sie ze dzwięk dochodzi z lewej strony ale ciezko to dokładnie stwierdzić...

Dodam ze nie mam dwumasa, mam nowe hamulce, brak luzów w zawieszeniu dobre opony, zmienioną skrzynie itd itp.
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 18:30 przez Szumal, łącznie zmieniany 3 razy.



greg

Post autor: greg » pn cze 29, 2009 19:33

a jak z poduszkami silnika i łącznikiem



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pn cze 29, 2009 20:47

poduszke pod skrzynia wymienialem ale na jakas podrobe i przy zmienianiu biegow cos czasem stuknie wiec pewnie znow jest do wymiany. nie wiem jak zdiagnozowac reszte i czy to moze miec cos wspolnego. auto ma 170.000 wiec poduszki mogly sie juz wybic... o jakie łączniki pytasz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 271 gości