Woda w samochodzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Woda w samochodzie

Post autor: Respekt! » pn cze 29, 2009 17:55

Witam, czytałem kilka tematów o tym samym problemie, ale chciałbym jeszcze raz ten temat poruszyć. A więc chodzi o to że po opadach deszczu zauważyłem że mam mokre dywaniki i tą wykładzine pod dywanikami. Pewnego razu po dwóch dniach deszczu wsiadłem do auta, i tak jakbym wsiadł do kałuży. Z przodu było troche mniej wody ale też dużo, za to z tyłu za fotelem kierowcy, jest tak jakby ktoś wylał tam wiadro wody. Próbowałem jakoś to wysuszyć ale niestety nie mam garażu i nie mam jak tego zrobić na spokojnie. Teraz poszedłem zobaczyć skąd może się brać woda po zaczęło lać. Jeśli chodzi o szyberdach to niby nie ma tam aż takiej wody żeby w tak krótkim czasie mogło się nabrać tyle wody. Problem jest taki że to tylko od strony kierowcy. Na razie po stronie kierowcy jest bardzo mokro za fotelem. Siedziałem chwile i zauważyłem że w ciągu paru minut woda zbiera się tak szybko jakby ktoś wsadził węża z wodą i odkręcił kran. Co według was może być tego przyczyną. Patrzyłem na podszybie, uszczelki i nigdzie nie kapie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w słupku gdzie znajdują się pasy po stronie kierowcy znajduje się jakiś wężyk który odprowadza wode? bo to wygląda teraz tak jakby z tamtąd się brała woda. Niedługo się wybiore gdzieś gdzie będę mógł wyjąć wszystko i zobaczyć. Jak się wam wydaje co to może być? bo jak widać pogoda jest taka że cały czas leje, woda zbiera się szybko, a chciałbym to zrobić jak najszybciej,

Pozdrawiam


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » pn cze 29, 2009 19:29

No kolego ja mialem taki myk że odczepił mi się węzyk spustowy od szyberdachu.. Ten co odprowadza wode z rynienek szyber i woda lala mi sie po podsufitce prosta na dół gdzie tylko sie dało.. Dzisiaj mialem myk ktorego nie moge odgadnąć.. Zakleilem szyber silikonem :grin: bo mnie wk*** zdenerwowal ale wode i tak mialem od strony kierowcy .. Fakt malo bo malo ale byla.. WHy? Nie wiem..



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn cze 29, 2009 20:02

Respekt! pisze:czy w słupku gdzie znajdują się pasy po stronie kierowcy znajduje się jakiś wężyk który odprowadza wode?
To raczej do pneumatycznego zamka centralnego.
Respekt! pisze:co to może być?
Zacząłbym od wyjęcia podszybia i sprawdzenia drożności odpływów wody.Może poprostu przelewa się przez jakiś otwór, filtr kabinowy?



Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: pnowak2 » pn cze 29, 2009 20:22

zgadza sie, koledze w borze lalo sie pare dni temu z sufitu, woda kapala z lampki na podsufitce.
przyczyna okazaly sie nie drozne kanaly odplywowe w szyberdachu.

zalepianie silikonem to zly pomysl, uszczelka szybra nie ma calkiem hamowac wody, ona wrecz ja przepuszcza, nie jest idealnie szczelna.

to zadanie oplywow aby woda leciala rynienkami w dol samochodu.

do odetkania idealnie nadaje sie linka hamulcowa np z roweru lub cos podobnego.
po przetkaniu wyjdzie ci z drugiej strony ujscia kanalu, w borze wtedy wylalo sie mnostwo wody ktora stala w zatkanym kanaliku.

nie wiem jak u ciebie ale pewnie tak samo, na szyber sa 4 odplywy, 2 z przodu i 2 z tylu.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn cze 29, 2009 20:48




Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Respekt! » pn lip 06, 2009 18:52

Już rozwiązałem problem, okazało się że ktoś mądry wcisnął taką gumkę która wychodzi na zewnątrz drzwi, od odpływu szyberdachu. Wyjąłem ją i na razie wszystko jest ok :)

Dziękuje za odpowiedzi :)

[ Dodano: 17 Lip 2009 12:34 ]
A jednak nie rozwiązałem, bo większy deszcz i znowu mokro. Ale z braku czasu oddałem do znajomego który ma zobaczyć co jest nie tak. Ale z tego co mi mówił to chyba źle włożona jest przednia szyba, i możliwe że nie drożny jest odpływ w lewym nadkolu. A co było okaże się wieczorem :)


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości