kółko dolnego wału ósemkuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelb5913
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:54
Lokalizacja: Radom

kółko dolnego wału ósemkuje

Post autor: pawelb5913 » pn cze 29, 2009 17:14

Witam, w moim mk2 silnik 1,6 kółko dolnego wału napędzające pasek klinowy a razem z nim pompę wody i alternator, bardzo ósemkuje, nie piszczy tylko buja się jakby było scentrowane, czy to coś poważnego.??? czy coś do wymiany koniecznie jest, panewki czy coś, proszę o pomoc bo nie znam się na tym.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » pn cze 29, 2009 17:51

mam ten sam problem :bigok: . jeżdżę już tak dwa lata i nic się nie dzieje :jezor:



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pn cze 29, 2009 18:27

u mnie to samo jest, ale mam wrazenie jak by jednak pasek troche szybciej sie "zuzywal" musze sprobowac to odkrecic czy to kolol jest krzywe czy tak osadzone ze nie jest rowno.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Re: kółko dolnego wału ósemkuje

Post autor: osaVWosa » pn cze 29, 2009 22:13

pawelb5913 pisze:Witam, w moim mk2 silnik 1,6 kółko dolnego wału napędzające pasek klinowy a razem z nim pompę wody i alternator, bardzo ósemkuje, nie piszczy tylko buja się jakby było scentrowane, czy to coś poważnego.??? czy coś do wymiany koniecznie jest, panewki czy coś, proszę o pomoc bo nie znam się na tym.
Musisz wymienic to kółko bo bedziesz bardzo czesto wymienial pasek klinowy Panewki zostaw w spokoju to jest tzw kolo dwumasowe i ma prawo z biegiem lat i km stracic swoje "walory"



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn cze 29, 2009 22:19

To bicie może doprowadzić nawet do ścięcia klina na wale lub w kole paska rozrządu,a wtedy bida.Najlepiej poświęcić trochę czasu i naprawić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » wt cze 30, 2009 11:32

Miałem tak w MKII 1.6 PN ... 3 lata i wymieniłem tylko 1 raz pasek klinowy....


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » wt lip 13, 2010 09:12

pawelb5913 pisze:Witam, w moim mk2 silnik 1,6 kółko dolnego wału napędzające pasek klinowy a razem z nim pompę wody i alternator, bardzo ósemkuje, nie piszczy tylko buja się jakby było scentrowane, czy to coś poważnego.??? czy coś do wymiany koniecznie jest, panewki czy coś, proszę o pomoc bo nie znam się na tym.
U mnie jest identycznie, póki co ponad 5 lat jazdy bez problemów, pytałem o ten problem znajomego mechanika i stwierdził, że oprócz częstszej wymiany paska klinowego nic nie powinno się dziać... Przyznam jednak, że od czasu do czasu mam ochotę wymienić to koło i tak jak napisał:
osaVWosa pisze:Musisz wymienic to kółko bo bedziesz bardzo czesto wymienial pasek klinowy Panewki zostaw w spokoju to jest tzw kolo dwumasowe i ma prawo z biegiem lat i km stracic swoje "walory"
Skłonię się do jego wymiany :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 415 gości