Wywala płyn chłodniczy przez REDUKTOR!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Wywala płyn chłodniczy przez REDUKTOR!

Post autor: mr_simon » pn sty 23, 2006 23:34

Czy ktoś miał z was taki przypadek. Reduktor zamontowany mam po lewej stronie patrząc z przodu auta i wokół niego jest mokro, z początku myślałem, że to woda z topniejącego śniegu, ale gdy dowiedziałem się, że przez niego płynie płyn chłodzący to znalazłem główną przyczynę znikania płynu ze zbiorniczka wyrównawczego. Co zrobić: wymienić, zregenerować, czy jakieś inne rozwiązanie.


Volskwagen - Das Auto.

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Re: Wywala płyn chłodniczy przez REDUKTOR!

Post autor: fend18 » pn sty 23, 2006 23:44

mr_simon pisze:Czy ktoś miał z was taki przypadek. Reduktor zamontowany mam po lewej stronie patrząc z przodu auta i wokół niego jest mokro, z początku myślałem, że to woda z topniejącego śniegu, ale gdy dowiedziałem się, że przez niego płynie płyn chłodzący to znalazłem główną przyczynę znikania płynu ze zbiorniczka wyrównawczego. Co zrobić: wymienić, zregenerować, czy jakieś inne rozwiązanie.
no coz, prawodpodobnie poszla membrana wodna, jesli nie znasz sie za bardzo albo nei masz odwagi zostaw to gazownikom, ale jesli sie nei boisz to kup zestaw naprawczy do swojego parownika kosztuje w granicach 70zl na allegro tu masz link jak to zrobic przykald jest na lovato ale kazdy jest podobny http://66.249.93.104/search?q=cache:dke ... lr=lang_pl



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn sty 23, 2006 23:50

Dzięki, czy ktoś ma inne spostrzeżenia.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 23, 2006 23:54

mr_simon pisze:ktoś ma inne spostrzeżenia
nie wiem co to membrana wodna. Jest tam uszczelka pod taka pokrywą i oringi na króćcach do węży wodnych. Ja w każdym razie żadnej membrany tam nie mialem. Regeneracja całego parownika to też nie problem. Wymieniasz części i tyle, jak sie odrobinę na majstrowaniu znasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt sty 24, 2006 00:09

Raczej sam się do tego nie zabiorę, mój gazownik się tym zajmie, jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy, bo już zaczeło mnie irytować wywalanie 30zł co 3-4 tygodnie na płyn chłodniczy, a jeszcze dzisiaj mi zamarzł i miałem problemy z przełączeniem na gaz. :roll:


Volskwagen - Das Auto.

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » wt sty 24, 2006 11:35

mr_simon pisze:Raczej sam się do tego nie zabiorę, mój gazownik się tym zajmie, jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy, bo już zaczeło mnie irytować wywalanie 30zł co 3-4 tygodnie na płyn chłodniczy, a jeszcze dzisiaj mi zamarzł i miałem problemy z przełączeniem na gaz. :roll:
to zalezy od gazownika, jesli to Twoj znajomy to dobra flacha no i kasa za materialy/czesci i to wszystko, a jesli nie to za takie regeneracje kasuja powyzej 100zl kolo 150zl, ale na Twoim miejscu sam bym sie za to wzial nie jest to trudne



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt sty 24, 2006 13:04

Gazownik to mój znajomy, więc nie będzie aż tak źle :D


Volskwagen - Das Auto.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości