Passat B5 woda w srodku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Passat B5 woda w srodku

Post autor: Sławek DWR » ndz cze 28, 2009 12:56

Witam wszystkich mam taki problem z passatem B5 sedan, moczy mi sie dywanik za kierowcą co może byc tego przyczyną??? z kąd tam woda???jak zapobiec???
Ostatnio zmieniony ndz cze 28, 2009 12:57 przez Sławek DWR, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz cze 28, 2009 13:08

Najczęstszą przyczyną są zapchane odpływy w podszybiu. Wtedy też najczęściej woda zbiera się w przedniej części auta, ale u mnie np. leciała po wiązce i kapała tuż za fotelem kierowcy...miałem jakieś 3cm wody. Warto sprawdzić to podszybie.
Uszczelki drzwi też musisz posprawdzać. Masz szyber ??



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz cze 28, 2009 13:20

warto też zajrzec do modułu komfortu i go osuszyc,bo za chwilę centralny przestanie działac.



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz cze 28, 2009 13:32

Najpredzej sprawdz sobie uszczelkę dzwi oraz szyby bocznej, moze być że uszczelka przepuszcza za duzo wody do wnętrza dzwi, i zapchany jest któryś odpływ, i woda spływa ci wprost na dywanik. Ja tak miałem w mojej MK2, zawsze po deszczu na dywaniku woda.!!!!!!!!!!!



Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Post autor: Sławek DWR » ndz cze 28, 2009 21:18

Qto pisze:Najczęstszą przyczyną są zapchane odpływy w podszybiu. Wtedy też najczęściej woda zbiera się w przedniej części auta, ale u mnie np. leciała po wiązce i kapała tuż za fotelem kierowcy...miałem jakieś 3cm wody. Warto sprawdzić to podszybie.
Uszczelki drzwi też musisz posprawdzać. Masz szyber ??
nie nie mam szyberdachu a na podszybiu to miałem kiedyś zatkane odpływy i zbierała mi się woda z przodu pod kierowca ale teraz mam szystko wyczyszczone i z przodu jest suchutko tylko z tyłu sie woda pojawiła :(



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn cze 29, 2009 23:32

Sławek DWR pisze:nie nie mam szyberdachu a na podszybiu to miałem kiedyś zatkane odpływy i zbierała mi się woda z przodu pod kierowca ale teraz mam szystko wyczyszczone i z przodu jest suchutko tylko z tyłu sie woda pojawiła
No to pozostają drzwi...lub mniej prawdopodobny wyciek płynu do spryskiwacza oraz dziurka w podłodze. Dużo tej wody się zbiera? Tylko w czasie jazdy czy na postoju też ??



Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Post autor: Sławek DWR » wt cze 30, 2009 17:08

Qto pisze:No to pozostają drzwi...lub mniej prawdopodobny wyciek płynu do spryskiwacza oraz dziurka w podłodze. Dużo tej wody się zbiera? Tylko w czasie jazdy czy na postoju też ??
Wiesz kolego ostatnio dużo u mnie padało i czy auto jeździło czy stało to i tak była woda ostatnio to było jej w granicach 1litra, teraz już się troszke wypogodziło i nie pada więć się zobaczy czy dalej się będzie zbierac czy nie jak nie to chyba będa uszczelki drzwi do wymiany.
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 17:08 przez Sławek DWR, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 409 gości