Wycieka olej z silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sieno26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob lis 01, 2008 01:04
Lokalizacja: Harta / Rzeszów / Racibórz

Wycieka olej z silnika

Post autor: sieno26 » ndz cze 28, 2009 10:44

Panowie jest problem taki że wycieka mi od jakiegoś czasu olej silnikowy z uszczelniacza na łączeniu ze skrzynią w następnym tygodniu mam zamiar się za to wziąć. Mam takie pytanie czy przy nieszczelnym uszczelniaczu sprzęgło powinno się dziwnie zachowywać, tzn ślizgać czy coś podobnego?? Bo jedyne co zaobserwowałem to to że podczas puszczania sprzęgła gdy ruszam zawiesza się ona w którymś momencie i trudno jest bez zerwania ruszyć (kwestia wyczucia). Nie wraca pedał sprzęgła równo tylko w pewnym miejscu go blokuje troszkę... Dodam że miesiąc temu zmieniałem linkę od sprzęgła więc kolejne pytanie czy to może być wina że jest źle założona lub gdzieś ją blokuje...
No i jeśli okaże się że sprzęgło będzie do wymiany to co proponujecie?? LUKa http://moto.allegro.pl/item652995870_sp ... t_1_8.html czy może takie cuś http://moto.allegro.pl/item653915659_sp ... 1_6td.html
Podejrzenie co do miejsca wycieku oleju była też głowica a dokładnie uszczela no ale jak na moje oko to raczej uszczelniacz bo jak wymieniałem kilka miesięcy temu skrzynie to nie wymieniano właśnie uszczelniaczy i jak auto stoi nie zapalone to kilka kropli spadnie a gdy zapalę i dosłownie kilka metrów podjadę to już kapie i to dość intensywnie z miejsca łączenia silnika ze skrzynią. Dodam że części znajdujące się na wprost łączenia tego są wychlapane olejem więc jak myślicie czy to napewno uszczelniacz?? Wiem że tak bez oglądnięcia to można sobie zgadywać ale chodzi mi tylko czy po tych wskazówkach można określić problem ;-) Proszę o jakieś rady, z góry wszystkim dzięki :okej:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz cze 28, 2009 10:59

Sprzęgło kup LUKa, miałem takie w poprzednim aucie i upalanie i katowanie nie dały mu rady. Co do samych wycieków to od razu zakup uszczelniacze skrzyni biegów od strony sprzęgła. Problemu ze sprzęgłem rozwiążesz jak wyjmiesz skrzynię. Przez wałek sprzęgłowy idzie bolec wyciskowy sprzęgła, jeżeli po naciśnięciu dźwigni w skrzynie bolec będzie chodził lekko to nie jest winna skrzynia.



Awatar użytkownika
sieno26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob lis 01, 2008 01:04
Lokalizacja: Harta / Rzeszów / Racibórz

Post autor: sieno26 » ndz cze 28, 2009 11:08

Dzięki TAZ, za wskazówki tylko jeszcze tak orientacyjnie czy miejsce wycieku tak teoretycznie może być napewno uszczelniacz?? A co do sprzęgła to jak wymieniałem skrzynię to tarcza była wymieniana



Gigabyte85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: Gigabyte85 » ndz cze 28, 2009 11:42

jak masz zamiar kupic sprzegło to kup luk-a miałem u siebie i było wszystko ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości