POMOCY!! automat nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jaqb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn lis 01, 2004 20:32
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

POMOCY!! automat nie odpala

Post autor: jaqb » pn sty 23, 2006 19:20

moze ktos ma super pomysl jak odpalic w 20 stopni mrozu automata mk1 1.5???????????????????????

swiece juz byly na gazie -
plyn w sprayu do samozaplonu tez juz byl -
miska tez byla grzana -

piwko za pomoc :pub:


Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

CADDY http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=112&t=18557

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn sty 23, 2006 21:05

Hymm jesli akumulator jest dobry to zawsze na mrozie nalezy przełaczyć bieg z pozycji "P" na pozycje "N" wtedy lżej zapala. Warto ogrzac miske olejowa z automatycznej skrzyni ale mysle ze to w ostateczności. Nic wiecej nie moge doradzic. Najważniejsze to dobry akumulator. Podaj wiecej szcegółow to cos poradzimy.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » pn sty 23, 2006 21:19

to jest 1,5 D??? najlepiej przestawic go do garazu , ogrzac troche i wtedy probowac na kablach z innego auta



greg

Post autor: greg » pn sty 23, 2006 21:36

jaqb pisze:plyn w sprayu do samozaplonu tez juz byl
ja ARO odpalałem sprayem alee inaczej - zapalniczka +spray - druga osoba kręci rozrusznikiem a ty zapalasz zapalniczkę przy zdjętej rurze kolektora ssącego i kierujesz spray (ja używałem old spice) poprzez płomień zapalniczki do kolektora - tylko się nie wystrasz - płomień długości 40-50cm



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 23, 2006 21:37

Nie napisałeś jakie sa objawy. Czy rozrusznik kręci, jeśli tak to jak szybko, no i przede wszystkim napradę dobry aku - naładowany i ciepły.



Awatar użytkownika
jaqb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn lis 01, 2004 20:32
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: jaqb » pn sty 23, 2006 23:09

greg pisze:
jaqb pisze:plyn w sprayu do samozaplonu tez juz byl
ja ARO odpalałem sprayem alee inaczej - zapalniczka +spray - druga osoba kręci rozrusznikiem a ty zapalasz zapalniczkę przy zdjętej rurze kolektora ssącego i kierujesz spray (ja używałem old spice) poprzez płomień zapalniczki do kolektora - tylko się nie wystrasz - płomień długości 40-50cm
uaaa podoba mi sie ale to golfik starego i nichcialbym mu szukac znowu jedynacza :chytry:

dalem nowy akumulator z caddy bo tam kupilem nowke i mimo to rozrusznik kreci sraaaasznie powoli tak jakby byl slaby akum, sprawdzalem prad i akum jest git

motor to 1.6 chyba lub 1.5 benzyna po remoncie wiec wszystko lata oki

po prosztu kreci strasznie powoli i nawet jak podlacze drugie auto kablami to tez kreci jak woooool i koniec

skonczylismy walke na dzis bo jest juz - 24 stopnie i spada wiec to bez sensu ale co jutro???

zostaje podgrzanie miski i skrzyni ale jak i czym zeby nie bylo BOOOM bo podobno palnikiem na gaz to troszke ryzyko ze sie jedynacz po sasiadach rozsypie

niemam za bardzo gdzie go wstawic do ciepla..


Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

CADDY http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=112&t=18557

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn sty 23, 2006 23:24

Przydałoby się rozrusznik sprawdzić.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
jaqb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn lis 01, 2004 20:32
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: jaqb » pn sty 23, 2006 23:30

co moze byc z nim nie tak??? moze na tulejach juz ciezko chodzi tak?


Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

CADDY http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=112&t=18557

greg

Post autor: greg » pn sty 23, 2006 23:40

więc tak - akumulator do domu - zagrzac i podładować - olej gęsty to i trudno mu kręcić. Paliwo masz napewno ok? kręci jak wół - czy aby czasem coś nie z rozrusznikiem??? ja rozumiem olej gęsty ale to benzyna a nie diesel...

[ Dodano: Pon Sty 23, 2006 10:45 pm ]
dokładnie tuleje + szczotki



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » pn sty 23, 2006 23:57

greg pisze:dokładnie tuleje + szczotki
I wszystko jasne :D :pub:


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
jaqb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn lis 01, 2004 20:32
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: jaqb » wt sty 24, 2006 12:49

dzieki, dzis bede walczyl z rozrusznikiem ale rano, kiedy podpialem naladowany i cieply aku to zakrecil doslownie 2 razy i kaplica, kurcze ze starym dieslem nie mialem tyle klopotu co z tym, palil zawsze i wszedzie :grin:

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 4:56 pm ]
........dpalone ufff...zaciągnięte do zamknietego pomieszczenia i ogrzane, dopiero wtedy motor odpalił....aaa co więcej okazało się że machanik który robił po remoncie silnika podstawowe regulacje i wymiane płynow zalal borygo z woda - bylo to w listopadzie - wiec fartem nic nie stalo sie z motorem i reszta gratow

pozdro!!

- jak jest mrozna zima to nich kazdy golfa w domu trzyma :grin: -


Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

CADDY http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=112&t=18557

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości