wywala olej z silnika 1.3 wtrysk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzesio_31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

wywala olej z silnika 1.3 wtrysk

Post autor: grzesio_31 » pn sty 23, 2006 17:30

wywalilo mi olej z silnika 2 raz 1 razem odma zamarzla a teraz ?????
znowy ta pie.... odma??? moze cos innego? pomocy!!!!!!!!!
zeby dojechac do domu zdjołem przewod z pokrywy zaworow - czy tak mozna jezdzic????



greg

Post autor: greg » pn sty 23, 2006 18:49

nie - no nie wygłupiaj się - może się zdarzyć że jeszcze w tą zimę kilak razy ci odma zamarznie - więc systematycznia ją czyść, a nie zdejmuj rurkę...



grzesio_31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

wywala olej mk 2 13 wtrysk

Post autor: grzesio_31 » pn sty 23, 2006 19:15

od ostatniego czyszczenia odmy przejechalem jakies 90km i znowu wywalilo po stronie rozrzadu i skrzyni biegów co robic!!!!



balono21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sie 06, 2005 09:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: balono21 » pn sty 23, 2006 19:17

ja odnośnie odmy, bo umnie to samo. którędy Ci olej wywaliło bo mi bagnetem i mechanik stwierdził że zalany jest pasek rozrządu i trzeba wymienic. Zcy ty robiłeś coś z paskiem?



grzesio_31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: grzesio_31 » pn sty 23, 2006 19:21

szczesciarz - bagnetem!!!!!!
pasek mozna umyc!!!!!!!mi wywalilo uszczelniacze{simeringi na wale}.....!!!!!!!!!!



balono21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sie 06, 2005 09:50
Lokalizacja: Łódź

Post autor: balono21 » pn sty 23, 2006 19:29

własnie się dowiedziałem że nie tylko bagnetem też uszczelniacz poszedł
a co do paska to stwierdził mech. że koniecznie do wymiany bo nie gwarantuje mi ile przejadę po wyjeździe z warszatu



frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: frantz » pn sty 23, 2006 22:03

mi wywaliło na pasek rozrządu umyłem w warsztacie i po sprawie,oczywiscie olej wywaliło bagnetem.Troche mnie nastraszyliście że tym wałem leci.



Awatar użytkownika
marcin21c
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 00:18
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcin21c » pn sty 23, 2006 22:19

hej a mi wywaliło olej właśnie dziś, woszłu chyba też uszczelniaczem przy rozrządzie, wyczyściłem odmę, wyleciał lód i woda, wysuszyłem i założyłem, zalałem olej a teraz ak przekręcę kluczyk w pierwszą pozycję to kontrolka od oleju cały czas miga( wcześniej było tak że migała parę sekund i gasła) a tera zcały czas, jak już go zapalkę to jest ok nieświeci się, ale falują mi obroty na benzyunie, na gazie jest ok co to może by,

jeszcze jedno przy czyszczeniu zobaczyłem że nieaki separator oleju, tam w okolicach odmy, mi nawalił a właściwie to całkowicie pokruszyła się wewnętrzna przegroda tego separatora, (ze starości) poprostu plastik był tam badzo kruchy teraz prześwituje na wylot, można zajże z jednej sytrony a w środku już nic niema, czy mogę bez tego jeździ (a wzasadzie to mam to ale uszkodzone założyłem) do czasu kupna oczywiście

co po takiej eksplozji oleju muszę wymieni
dlaczego te obroty na benzynie falują
no i ta kontrolka oleju

BŁAGAM POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(((


GOLFIK 1,3 NZ '91 de best kar

miodek100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 05, 2005 22:44
Lokalizacja: kłomnice
Kontakt:

Post autor: miodek100 » pn sty 23, 2006 22:48

to jakaś plaga w dniu dzisiejszym. Mój Mk3 ładnie odpalił po czym przejechałem 10km i zaczął migać olej a zaraz potem włączył się alarm. dobrze, że byłem koło warsztatu. Po otworzeniu maski wszystko od strony rozrządu było w oleju po przeczytaniu forum podejrzewam, że to zimering na wale. Czekam juto na telefon z rachunkiem. Ile to może kosztować?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 352 gości