MK4 dziwny problem z klimą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yamniol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw cze 25, 2009 00:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

MK4 dziwny problem z klimą

Post autor: Yamniol » czw cze 25, 2009 14:07

Witam forumowicze!
Mam pewien problem z moim golfem 2000r 1.9tdi
Usterka wygada następująco.
Klimatyzacja jest manualna i gdy przekręcam regulator prędkości na 1 i włączam klimatyzacje zapala się lampeczka że się włączyła, natomiast z kratek wentylacyjnych nic nie wieje. ( jak by regulator prędkości był ostawiony na 0) Jadąc czyje się chłodne powietrze które wydostaje się dzięki pędowi powietrza.
Przekręcam regulator na 2 lub 3 lub 4 lampka od klimy gaśnie (mimo iż jest wciśnięta) noi włącza się dmuchawa tak jak powinno być, przez moment wywieje nagromadzone chłodne powietrze lecz za kilka sekund czujemy normalna temperaturę powietrza ( jak bez klimy).

Bardzo proszę opisać czym może być spowodowana usterka
w Góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw cze 25, 2009 15:53

A nabitą masz klimę>>>>????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » czw cze 25, 2009 16:16

Najprawdopodobnie panel sterowania pada podluz drugi z innego golfa i bedzie wiadomo



karol737
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 25, 2009 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: karol737 » czw cze 25, 2009 18:18

Powodem tej usterki jest rezystor wstępny dmuchawy świeżego powietrza z zabezpieczeniem termicznym na schematach elektrycznych oznaczony jako N24 a jego nr.katalogowy: 1J0 819 022A
A stało się to bo prawdopodobnie długo nie wymieniałeś filtra pyłkowego (był zapchany),a do tego doszło zanieczyszczenie łożyska ślizgowego na wirniku dmuchawy V2. To tyle co mogę podpowiedzieć.

[ Dodano: 25 Cze 2009 18:21 ]
Yamniol, Wysłałem Ci tekst nt klimy.Pozdrawiam karol737.


Liczę na pomoc i jak potrafię to sam pomogę

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt lip 14, 2009 10:48

Podczepie sie. Mam takie pytanie odnosnie kaluzy wody pod autem jak silnik pracowal i wlaczona byla klima. Ostatnio kilka razy na postoju widzialem inne auta i plamy byly widoczne i dosc duze a jak ja kilka razy stalem i nawet dosc dlugo schladzalem sie w srodku( na zwenatrz bylo dosc goraco) to plamy nie bylo. Podejrzewam zapchany wezyk z ujsciem tejże wody zgromadzonej w kabinie. Gdzie moge znalezc ujscie oraz jak wyczyscic.
Szukajka usilowalem cos znalezc ale jakos nic nie znajduje. Ogolnie na forum ta szukajka jakos nie dziala po mojemu- znaczy sie nie wynajduje oco bym nie pytał. Na innych forach tez przesziaduje np opla czy polo i jakos tam swoje robi. Co jest nie halo z nią??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości