MKII 1,3 Benz. (wielopunk)- po nagrzaniu silnik się krztusi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jurak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 15, 2005 14:54
Lokalizacja: Warszawa

MKII 1,3 Benz. (wielopunk)- po nagrzaniu silnik się krztusi

Post autor: Jurak » pn sty 23, 2006 09:47

Witam wszystkich!
Jak dotychczas mój golfik nie sprawiał problemów, na mrozie odpala bez problemu, na ssaniu jeździ również ok. Jednak od kilku dni mam problem- jak tylko złapie temp. zaczynają się schody - silnik nie gaśnie - jednak po naciśnięciu gazu zaczyna się krztusić i nie wchodzi swobodnie w obroty. Dodam jeszcze że jak nacisnę mocno gaz zaczyna się krztusić po czym są momenty że gwałtownie przyspiesza. Przewody wysokiego wymieniłem (koszt ok 300zł) więc wieże że są dobre. Proszę doradźcie mi co to może być. Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn sty 23, 2006 11:57

A jak jest zimny to jest ok?, moze na chwile odlaczyc sade ja sie nic nie zmieni to morze bys oszkodzona ale nie koniecznie , sproboj z sadaa jak nic z tego nie bedzie to napis cos ci tam doradze , mialem juz w 1,4 te same objawy ale sie dalo to naprawiac.



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » pn sty 23, 2006 12:10

Mam to samo u siebie,
Przy niskich obrotach po wcisnieciu gazu autko, potrafi sie najpierw zamulic, poksztusic, a pozniej mocno do przodu.
ktoś coś o tym wie ? ;-)



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » pn sty 23, 2006 12:22

Mialem ten bol , byl uszkodzony czujnik cieczy chlodzacej- ten na rozdzielaczu przy glowicy , ten czujnik nie tylko , pokazuje temperature cieczy ale i steruje, ssaniem i paliwem , i jak sie nagrzal u mnie prawie nie dalo sie jezdzic , słowe oblawy jak u was wymienilem czujnik i kompa i jezdzis , a komp mi padl od wadliwej sondy , przetarl sie kabel od grzalki , zwarl sie do masy ,i wypalilo mi pare rzeczy w kompie , a uwas to tak jak napsalem czujnik ,no ewentualne sonda , ale to malo prawdopodobne.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn sty 23, 2006 14:15

I tu sie troszkę mylisz. Jeden czujnik pokazuje temp. (czarny) a drugi (niebieski) jest od ssania i innych pierdól. I ten niebieski rzeczywiście mógł paść i przez to nie śmiga autko tak jak trzeba.


Obrazek

*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » pn sty 23, 2006 14:29

Widze, ze co raz wiecej osob ma ten problem... u mnie znow ten problem wrocił :(


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42329

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pn sty 23, 2006 14:53

a moze woda w zbiorniku paliwa. u mnie jak przymarzła to dawałem kangurkiem aż miło :grin: :grin: :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości