Potrzebny schemat. POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Potrzebny schemat. POMOCY

Post autor: chmurapawel » śr cze 24, 2009 20:52

Witam!

Potrzebuje schemat takiej części wyglądającej jak przekaźnik na którym jest NR 1

Podaje Nr. Bosch : 811 905 343 lub 371. 281 425

Prosze o podanie stron na których moge to znaleźć.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 12:32 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 26, 2008 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bowi » śr cze 24, 2009 20:55

Spróbuj to: http://rapidshare.com/files/248223372/elektryka.rar

Sorki, to chyba nie będzie to. Nie doczytałem że chodzi Ci o schemat samego przekażnika...
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 21:01 przez bowi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » śr cze 24, 2009 21:20

Niestety nic tam nie ma na temat tego sterownika, ale dzieki za chęci
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 15:33 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw cze 25, 2009 08:40

Chodzi tobie, że na obudowie tego przekaźnika jest napisany nr 1? To jest zwykły przekaźnik - taką samą budowę i schemat ma przekaźnik nr 80, przekaźnik 167 też chyba - zwykła cewka + styk zwierny. Możesz pomierzyć mienikiem - tam gdzie jest przejście to jest cewka, tam gdzie nie ma - to są styki. W środku może być dioda - sprawdź zatem opór cewki w obie strony, żeby wiedzieć, jak podłączyć bieguny zasilania.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 08:41 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 25, 2009 09:48

To nie jest zwykły przekaźnik tylko sterownik biegu jałowego mojego GX-a

Koszt 270zł w ASO a w sklepie 330zł

Oznaczony nr 1. Możesz sprawdzić w ETCE po nr jaki podałem

Jest u elektryka i nie wiem jaki gdzie ma być opór
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 09:49 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw cze 25, 2009 10:13

chmurapawel pisze:To nie jest zwykły przekaźnik tylko sterownik biegu jałowego mojego GX-a
ciekawe jest to co piszesz :) , to znaczy ze powiedzmy mój nr 1 a twój nr 1 to zupełnie inne przekazniki ? hmm, u mnie słuzy za załaczanie /rozlaczanie podgrzewacza kolktora ( tzw jez) , sygnał daje mu ( przekaznikowi) czerwony czujnik na wezu chłodniczym. Takze nie wydaje mi sie zeby VW robił dwa rozne przekazniki , które tak samo sie nazywaja.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

gumck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 12:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gumck » czw cze 25, 2009 10:19




Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 25, 2009 10:24

Kolego guti, ty sie mylisz, dzwoniłem do serwisu i po podaniu numerów gość powiedział to samo co pisze w etce.

Sprawdz najpierw czy masz takie same numery części,

1 jest na zielono-brązowym tle w kółeczku

Tobie chodzi może o włącznik termiczny który odpowiada za dodatkową dawke paliwa przy rozruchu.

A tak wogóle to możesz nie mieć sterownika o nr. 1 bo to jest tylko przy wtrysku mechanicznym
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 10:27 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw cze 25, 2009 12:22

Myślę, że tu zaszło małe nieporozumienie - ja "1" rozumiem, jako oznaczenie przekaźnika, podonie zreszta jak kolega guti. I to jest na bank własnie od podgrzewania kolektora. Budowę ma taką, jak opisałem. Podejrzewam, że kolega chmurapawel co innego rozumie przez oznaczenie "1". Po podaniu numerów katalogowych do ASO rzczeywiście mogli powiedzieć, że jest to sterownik wolnych obrotów - bo numery na obudowie zostały odczytane poprawnie. Natomiast ta jedynka pewnie już nie - tzn, ja nie zaprzeczam, że ona tam jest, ale to nie jest oznaczenie przekaźnika.



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 25, 2009 12:27

Lipek81 pisze:Myślę, że tu zaszło małe nieporozumienie - ja "1" rozumiem, jako oznaczenie przekaźnika, podonie zreszta jak kolega guti. I to jest na bank własnie od podgrzewania kolektora. Budowę ma taką, jak opisałem. Podejrzewam, że kolega chmurapawel co innego rozumie przez oznaczenie "1". Po podaniu numerów katalogowych do ASO rzczeywiście mogli powiedzieć, że jest to sterownik wolnych obrotów - bo numery na obudowie zostały odczytane poprawnie. Natomiast ta jedynka pewnie już nie - tzn, ja nie zaprzeczam, że ona tam jest, ale to nie jest oznaczenie przekaźnika.
No pewnie że nie przekaźnika bo sterownik nie przekaźnik

Lecz wygląda jak przekaźnik i jest w skrzynce z bezpiecznikami i w kolumnie z przekaźnikami
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 12:28 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw cze 25, 2009 14:08

chmurapawel pisze:Potrzebuje schemat takiej części wyglądającej jak przekaźnik
chmurapawel pisze:Niestety nic tam nie ma na temat tego przekaźnika,
chmurapawel pisze:To nie jest zwykły przekaźnik tylko sterownik biegu jałowego
- raz nazywasz to przekaźnikiem, raz czymś, co wygląda jak przekaźnik, następnym razem nazywasz to sterownikiem... A mnie łapiesz za słówka...

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 14:09 ]
Poza tym użytkownik gumck dał już ten schemat, więc chyba temat rozwiązany?



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 25, 2009 14:55

Tak, a nazywam przekaźnikiem żeby nie było takich problemów że np. to nie sterownik tylko przekaźnik a to jednak sterownik.
guti pisze:
chmurapawel pisze:To nie jest zwykły przekaźnik tylko sterownik biegu jałowego mojego GX-a
ciekawe jest to co piszesz :) , to znaczy ze powiedzmy mój nr 1 a twój nr 1 to zupełnie inne przekazniki ? hmm, u mnie słuzy za załaczanie /rozlaczanie podgrzewacza kolktora ( tzw jez) , sygnał daje mu ( przekaznikowi) czerwony czujnik na wezu chłodniczym. Takze nie wydaje mi sie zeby VW robił dwa rozne przekazniki , które tak samo sie nazywaja.
No, wiec jak poisze sterownik to wmawiacie że to nie możliwe, bo takie coś nie istnieje.

Prosze moderatora o zamknięcie tematu :smoke:
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2009 14:57 przez chmurapawel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw cze 25, 2009 17:37

chmurapawel, napiszę może inaczej - coś, co wygląda jak przekaźnik i ma oznaczenie nr. 1 na obudowie i wtykane jest w panel przekaźników - jest przekaźnikiem od podgrzewania kolektora dolotowego. Być może to o czym piszesz jest sterownikiem itp. - ale na pewno nie jest oznaczone jako "1".



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » czw cze 25, 2009 19:59

Zrobie fote jak go odbiore od elektyka.

A ten schemat który podał gumck jest przekaźnikiem???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości