Grzanie i mrugająca kontrolka od wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Grzanie i mrugająca kontrolka od wody

Post autor: 21Golfista21 » śr cze 24, 2009 07:44

mam problem z mk2 silnik 90km na mono rok 91 auto się zagotowało i pękła chłodnica wiem, że termostat nie otwierał więc wymieniłem go, chłodnice i korek od zbiorniczka wyrównawczego ale auto cały czas łapie wysoką temperaturę i włącza się wentylator do tego cały czas i przed tym zdarzeniem i po mruga kontrolka od wody. czy to uszczelka pod głowicą czy pompa wodna?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr cze 24, 2009 07:53

a dzieje się coś w zbiorniczku , ubywa , lub rośnie stan płynu



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr cze 24, 2009 09:18

Było setki razy...
Jak bąbelki w zbiorniku wyrównawczym, jasno biały dym z rury (tak było u mnie) lub biała maź w oleju, podwyższony poziom oleju- to uszczelka pod głowicą.
U mnie jak walnęła uszczelka to na ciepłym silniku miałem biały dymek z bury i grzał się jak cholera. Myślałem, że to grzanie jest wywołane popsutym termostatem, ale jego wymiana w niczym nie pomogła. Sprawdź to co napisałem. :chytry:



lawa.wwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:45
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: lawa.wwo » śr cze 24, 2009 12:02

Podepne sie do tematu jeli mozna.
W moim mk2 nie zalacza sie wentylator wiec wymienilem czujnik w chlodnicy (3-pinowy) i dalej to samo. Gdy wyjme kostke z czujnika temperatury i polacze styki to wentylator kreci bez problemu. Najgorsze ze Autko potrzebne do pracy wiec prosze o jakies rady



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » śr cze 24, 2009 15:00

lawa.wwo pisze:Podepne sie do tematu jeli mozna.
W moim mk2 nie zalacza sie wentylator wiec wymienilem czujnik w chlodnicy (3-pinowy) i dalej to samo. Gdy wyjme kostke z czujnika temperatury i polacze styki to wentylator kreci bez problemu. Najgorsze ze Autko potrzebne do pracy wiec prosze o jakies rady
To dość dziwne. Skoro po zmostkowaniu kabli wentylator się kręci to napięcie dochodzi i wszystko wydaje się być ok. Czy jesteś pewien, że na pewno się nie załącza przy temp ok 100*?
Kolejną możliwością może być bublowaty czujnik...



lawa.wwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:45
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: lawa.wwo » śr cze 24, 2009 15:42

Wsadzilem kolejny ( trzeci) czujnik i dalej nic. Wskazowka na liczniku dojdzie do konca a wentylator nawet nie drgnie. Juz głupieje. czujnik na 100% sprawny. Moze wina licznika? Ktory czujnik odpowiada za wskazania wskazowki temperatury? Aha i gdzie w RP jest termostat? :/ Dzieki za odpowiedz :pub:
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 15:43 przez lawa.wwo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr cze 24, 2009 16:31

lawa.wwo pisze:Aha i gdzie w RP jest termostat? :/
tam gdzie zazwyczaj bywa :) czyli masz takie kolanko przykrecane do pompy wody od dołu , to w tym kolanku jest termostat :)
a za temp na desce odpowiada czarny czujnik.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

grzmot27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 21:22
Lokalizacja: biłgoraj
Kontakt:

Post autor: grzmot27 » śr cze 24, 2009 16:40

lawa.wwo, u mnie jak tak bylo ze wiatrak sie nie wlaczal to byl termostat zmienilem i chula



lawa.wwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:45
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: lawa.wwo » śr cze 24, 2009 16:55

A gdzie jest termostat w 1.8 RP?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr cze 24, 2009 17:02

lawa.wwo pisze:A gdzie jest termostat w 1.8 RP?
złap za wąż od dolnego króćca chłodnicy i jedź ręką po nim aż dojdziesz do plastikowego kolanka , w nim jest termostat , kolanko jest przykręcone dwoma śrubkami



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » śr cze 24, 2009 17:59

ja stawiam na uszczelke pod glowica, mialem podobnie tez sie zagrzal, potem lapal bardzo szybko wysoka temp., potem zaczal kopcic i w koncu nie moglem go nawet odpalic :) skonczylo sie na remonciku no ale czlowiek uczy sie na bledach...



lawa.wwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:45
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: lawa.wwo » śr cze 24, 2009 18:35

Termostat wymieniony i dalej to samo. Problem nie lezy w samym grzaniu tylko w braku chłodzenia. Nie sadze zeby to byla uszczelka bo w oleju mazi nie ma i w plynie oczek jak w rosole i bąbli tez nie. Jutro zmienie jeszcze ten czarny czujnik i zobacze co bedzie.



pablo992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 20:47
Lokalizacja: Turek/okolice

Post autor: pablo992 » śr cze 24, 2009 20:28

sprawdź drożność cienkiego wężyka który idzie od zbiorniczka wyrównawczego do chłodnicy bądź króćca (nie pamiętam dokładnie)



lawa.wwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lis 13, 2008 21:45
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: lawa.wwo » śr cze 24, 2009 21:14

Wiec czujnik w chłodnicy, termostat, i czarny czujnik wymienione. Po zagrzaniu górna i dolna rura chlodnicy gorace. Wentylator po podlączeniu na krótko dziala na obu biegach, prąd do czujnika chłodnicy dochodzi, Wężyk tez drozny. Silnik dość szybko sie zagrzewa, wskazówka wychyla sie na maxa ale kontrolka nie miga a wentylator sie nie załacza. Panowie pomóżcie bo już pomysłów nie mam ](*,)
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 21:31 przez lawa.wwo, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości