Probem ze skrzynią ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Probem ze skrzynią ?

Post autor: golftdi » wt cze 23, 2009 20:24

Witam Wszystkich

Mam pytanie odnośnie objawów kończacej sie skrzyni biegów, a dokladnie mechanizmu różnicowego. Do kilku dni zaobserwowałem pulsujace "wycie" z lekkim chrobotaniem nasilajace sie wraz ze wzrostem predkosci, do tego staje sie głosniejsze podczas lekkiego pociagania kierownica w lewo. To chrobotanie wyraznie czuc pod nogami. Calość najbardziej jest odczuwalna podczas zjadu na luzie przy wiekszej predkosci. Dodam ze olej w skrzyni jest na poziomie Czy te dzwieki oznaczaja usterke skrzyni? Jesli musialbym kupic taka to lepiej uzywana czy regenerowaną?


Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 23, 2009 20:27

Nie ma żadnych opiłków w oleju???


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: golftdi » wt cze 23, 2009 20:32

Opiłkow nie sprawdzalem, a biegi wchodzą niemal idealnie



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 23, 2009 20:35

To weź kup dobry Syntetyk 75W/90 - do skrzyni i wymień....Zobaczymy czy to nie pomoże przypadkiem,a koszt nie duży...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » śr cze 24, 2009 00:19

Byku21, wątpię żeby to pomogło, pozatym w MK IV często siadają skrzynie. golftdi, ile ty masz przejechane tym golfem?? odgłosy ze skrzyni pojawiają się w samochodach z dużym przebiegiem przynajmniej teoretycznie. Ale wracając do tematu , jeżeli wycie skrzyni pojawia się tylko na jednym biegu to świadczy to o zużyciu pary kół zębatych tylko tego biegu, jeżeli utrzymuje się odgłos na wszystkich biegach to najprawdopodobniej padły ci łożyska wałków skrzyni ( może u Ciebie szybciej jedno padło z jednej strony) albo przekładnia główna padła, a na zimnym silniku też słychać ten dźwięk?? Jeżeli słychać go tylko na rozgrzanym to może pierścienie synchronizatora ci biją. Ale wydaje mi się że bardziej łożyska. :chytry:



golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: golftdi » śr cze 24, 2009 07:22

wlasnie stuknelo 200tys :kwiat: moje 50 - tyle wiem

co w takiej sytuacji sie robi? mozna to naprawiac czy raczej szukac uzywanej?
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2009 07:23 przez golftdi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr cze 24, 2009 14:49

a łożyska w kołach sprawdzałeś?? objawy jakie opisujesz dla mnie nie pasują do skrzyni, skrzynia nie wyje bez obciążenia tym bardziej widzę że masz tdi tam skrzynie są mocne jak wycie nasila się podczas skręcania w lewo a w prawo jest ciszej to są typowe objawy zużytego łożyska ,sprawdz je



golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: golftdi » śr cze 24, 2009 18:37

byłem dzis u mechanika i mowi ze nie pasuje mu to na skrzynię. Twierdzi ze moze przegub wewnetrzny i/lub łozysko. Ale wycie jest a przeguby chyba nie wyją co?
Dodam ze czasami podczas parkowania tyłem i jednoczesnym skrecie w lewo cos dosc mocno strzeli (puknie) na wyskoksci skrzyni... Umowilem sie na piatek, beda spawdzac co i jak



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr cze 24, 2009 19:17

To zobacz sam czy przegub,czy nie...Wystarczy złapać za półoś i poruszaj nią(spróbuj)jak się nie rusza to na pewno przegub nie...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » śr cze 24, 2009 23:19

przegub nie może wyć pozostają łożyska, co do parkowania i strzelania podczas niego przez internet raczej sałba diagnoza ale kiedyś miałem podobny przypadek i właśnie był umielony mechanizm różnicowy , narazie proponuję podjechać do mechanika na dokładniejszą diagnozę



adam62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lip 26, 2008 17:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adam62 » czw cze 25, 2009 17:49

miałem podobną sytuację jak opisujesz,pojechałem do mechanika ktory stwierdził uszkodzenie mechanizmu różnicowego.Mechanik nie mylił się skończyło się wymianą skrzyni,kupioną z rozbitka



golftdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn maja 15, 2006 20:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: golftdi » sob cze 27, 2009 11:35

podobno lewe lozysko polecialo, spradzili przeguby i sa ok. jakos trudno mi uwierzyc, ze to tylko lozysko. Jak wymienię to dam znac czy to bylo przyczyną tego wycia. pzdr



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » sob cze 27, 2009 12:11

jesli wycie występuje na luzie a na dodatek przy wciśniętym sprzsegle to nic poza mechanizmem roznicowym nie pracuje w skrzyni wtedy , jedna z przyczyn tego moze być tez uszkodzone łozysko stożkowe to przy połosi napędowej lub sam mechanizm, róznicowy. natomiast ja obsrtawiał bym ze to jest łozysko koła przeniego któreś poleciało. miałem dokładnie tak samo w priimerze ojca niedwno ze przy delikatnym bujnięciu kierownica wycie nasilało sie tak ze narazie zostaw skrzynie w spokoju a sprawdz łozyska kół :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości